Rewolucja 5G w OTVARTA

Z przyjemnością informujemy, że prace związane z wprowadzeniem standardu 5G w sieci OTVARTA dobiegają końca.

Z przyjemnością informujemy, że prace związane z wprowadzeniem standardu 5G w sieci OTVARTA dobiegają końca. Termin uruchomienia usługi planowany jest na III kwartał 2020 roku. Początkowo z zasięgu sieci 5G będą mogli korzystać użytkownicy sieci OTVARTA w takich miastach jak: Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Katowice. Urządzenia na których będzie można cieszyć się z nowego standardu muszą mieć wbudowany modem 5G i obsługiwać pasmo 2,6 GHz. W kolejnym etapie przewidywana jest rozbudowa sieci do standardu 5G w kolejnych lokalizacjach.

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca dużo szybsze połączenie z Internetem, a także dużo mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również dużo większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Do obecnie istniejących sieci LTE jednocześnie może połączyć się do miliona urządzeń na każde 500km kwadratowych. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1km kwadratowy.

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Tak, obecnie funkcjonująca sieć 5G budowana jest w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się  w oparciu o istniejące przepisy prawa dotyczące promieniowania elektromagnetycznego przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/5g/czym-jest-pole-elektromagnetyczne.

Nie znalazłeś/-aś informacji, których szukasz?
Sprawdź Najczęściej zadawane pytania
lub skontaktuj się z doradcą sieci OTVARTA, dzwoniąc pod numer telefonu: 699 711 699

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.