Przenieś numer do OTVARTA! Bez wychodzenia z domu

Przenieś numer do OTVARTA
Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności, kurier dostarczy kartę SIM oraz wszystkie dokumenty niezbędne do przeniesienia numeru.

Przeniesienie numeru, inaczej mówiąc, zmiana operatora na nowego, np. na sieć OTVARTA, nie musi oznaczać konieczności zmiany obecnego numeru telefonu. Nie wymaga również żadnych formalności z Twojej strony poza złożeniem odpowiedniego wniosku (trwa to kilka minut, poniżej przeczytasz, jak łatwo można to zrobić). Wszystkie pozostałe formalności – łącznie z rozwiązaniem umowy z poprzednią siecią – załatwi za Ciebie OTVARTA. 

Jak przenieść numer do sieci OTVARTA?

W przypadku OTVARTA wniosek o przeniesienie składamy drogą elektroniczną. Jak? Kliknij w przycisk „Przenieś numer”, który znajduje się na samym dole opisu konkretnego abonamentu, np. O! Najlepsza!

esklep OTVARTA

1. Na ekranie komputera pojawi się okienko, w które należy wpisać swój aktualny numer telefonu. To ważne, bo na podany numer przyjdzie w ciągu kilkudziesięciu sekund kod weryfikacyjny. W ten sposób sprawdzamy, że rzeczywiście chcesz przenieść numer.

wpisanie numeru, który ma być przeniesiony do OTVARTA

2. Odbierz na swoim telefonie kod weryfikacyjny i wpisz go w okienko, które pojawiło się na ekranie komputera, 

3. W kolejnym kroku wybierz czy chcesz otrzymać kartę SIM czy eSIM,

wybór karty SIM lub eSIM

4. Poniżej możesz zdecydować, czy chcesz umowę papierową czy elektroniczną (e-umowę). Więcej o e-umowie przeczytasz tutaj.

wybór formy umowy

Następnie w formularzu zaznacz:

a) u jakiego operatora obecnie posiadasz numer

b) jaki rodzaj umowy posiadasz – abonament, karta czy mix (ta informacja ma wpływ na to, kiedy można przenieść numer)

c) tryb, w jakim chcesz wypowiedzieć umowę

oraz wpisz pozostałe dane do formularza.

formularz zamówienia

5. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza na podany przez Ciebie numer telefonu zadzwoni pracownik sieci OTVARTA, z którym ustalisz pozostałe szczegóły.

6. W ciągu 24 godzin przesyłką kurierską otrzymasz w wersji papierowej wniosek o przeniesienie numeru do innego operatora – w tym przypadku do naszej sieci – wraz z pełnomocnictwem dla OTVARTA, dzięki któremu nasza sieć będzie mogła reprezentować Cię u obecnego operatora, a więc załatwić wszystkie formalności związane z przeniesieniem numeru i rozwiązaniem dotychczasowej umowy.

7. Wręcz kurierowi podpisany wniosek o przeniesienie i pełnomocnictwo – to ostatnia rzecz, którą musisz zrobić, by zachować stary numer telefonu i jednocześnie cieszyć się nowym abonamentem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kiedy i ile czasu przed końcem umowy mogę przenieść numer?

O tym, jak i kiedy można przenieść numer do innej sieci decydują rodzaj zawartej umowy oraz sposób, w jaki korzystasz z telefonii mobilnej. 

I tak, jeśli masz umowę na abonament telefoniczny, do wyboru są 3 tryby przeniesienia numeru:

1. Z okresem wypowiedzenia – to sytuacja, w której kończy się umowa z poprzednim operatorem, zawierasz nową i chcesz płynnie przejść z jednej sieci do drugiej, albo w sytuacji, kiedy masz w umowie klauzulę, że okres wypowiedzenia trwa 3 miesiące i zachowujesz ten okres, nie chcąc płacić kary umownej (naliczanej według taryfy konkretnego operatora) za zerwanie umowy.

przeniesienie z okresem wypowiedzenia

2. Na koniec okresu promocyjnego – informację na ten temat znajdziesz w umowie z dotychczasowym operatorem. Okres promocyjny to czas, kiedy płacisz niższy abonament niż jego cena wyjściowa, np. w momencie zawierania umowy z dotychczasową siecią wybrany abonament kosztował 65 zł miesięcznie, ale w wyniku rabatu płacisz za niego 45 zł.

przeniesienie na koniec okresu promocyjnego

3. Bez zachowania okresu wypowiedzenia z obecnym operatorem – to sytuacja, w której niemal z dnia na dzień decydujesz się korzystać z usług sieci OTVARTA, bo ma lepszą ofertę niż obecny dostawca usługi.

przeniesienie bez zachowania okresu wypowiedzenia

Z kolei jeśli wybierzesz opcję „przeniesienie numeru na kartę”, wybierasz po prostu „przeniesienie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w ciągu... dni” i określasz liczbę dni, czyli kiedy chcesz, aby przeniesienie nastąpiło. 

przeniesienie numeru na kartę

Jak aktywować kartę SIM w sieci OTVARTA?

Jak widać przeniesienie numeru do sieci OTVARTA jest naprawdę proste i wygodne. Poza wypełnieniem formularza na naszej stronie internetowej nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych działań.

Warto na koniec dodać, że sama zmiana operatora jest niezauważalna. Odbywa się w nocy między 00:00 a 6:00 rano. Jeśli włożysz kartę OTVARTA do telefonu wieczorem w dzień, w którym kończy się umowa z dotychczasowym dostawcą, pamiętaj, aby rano wyłączyć i włączyć telefon – w ten sposób aktywujesz kartę OTVARTA.

Jak aktywować kartę eSIM w sieci OTVARTA?

Kod QR niezbędny do aktywacji karty eSIM zostanie przesłany drogą elektroniczną dzień przed planowanym przeniesieniem numeru. Aby zainstalować kartę eSIM w telefonie wystarczy zeskanować przesłany kod QR.

Internet mobilny z obsługą 5G

Jeśli szukasz najtańszego, szybkiego i niezawodnego Internetu do domu lub biura, sprawdź naszą ofertę Internetu mobilnego LTE za najniższą cenę na rynku!

PRZENIEŚ SWóJ NUMER DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

O! - NAJLEPSZY ABONAMENT W POLSCE!

Szukasz najtańszego abonamentu? Gwarantujemy umowę bez limitu, darmowe pakiety i swobodny dostęp do internetu LTE, 5G. Sprawdź naszą ofertę!

Nie znalazłeś/-aś informacji, których szukasz?
Sprawdź Najczęściej zadawane pytania
lub skontaktuj się z doradcą sieci OTVARTA, dzwoniąc pod numer telefonu: 699 711 699

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.