Internet mobilny 5G

Najtańsza sieć 5G w Polsce. Wybierz najlepszy Internet mobilny 5G w OTVARTA. Najtańsze 300 GB – TYLKO 34,99 ZŁ

Dynamiczny adres IP
Dynamiczny adres IP - zmienny przy każdym logowaniu urządzenia.
Stały adres IP
Stały adres IP - niezmienny przy każdorazowym logowaniu urządzenia.

O! Szybki
10 GB! 5G

19 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

10 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
10 GB! 5G

27 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

10 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

---

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
10 GB! 5G

27 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

10 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

---

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
30 GB! 5G

37 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

30 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Opcjonalnie

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
30 GB! 5G

37 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

30 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Opcjonalnie

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Szybki
200 GB! + 200 GB noc! 5G

64 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

200 GB + 200 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Tak

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
200 GB! + 200 GB noc! 5G

71 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

200 GB + 200 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Tak

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Stały IP
200 GB! + 200 GB noc! 5G

71 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

200 GB + 200 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Tak

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

O! Szybki
500 GB! 5G

99 99

Liczba GB w ramach abonamentu:

500 GB

Dodatkowy pakiet Internet Noc:

Opcjonalnie

LTE, 5G:

Tak

Umowa:

Bezterminowa

Internet 5G – Rewolucja w OTVARTA

Sieć komórkowa OTVARTA w maju 2020 r. uruchomiła dla swoich abonentów nowy standard dostępu do sieci w technologii 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. Nowa technologia pozwala na korzystanie z szybkiego Internetu z prędkością do 600 Mb/s. Obecnie zasięg sieci 5G jest dostępny dla abonentów korzystających z sieci OTVARTA w takich miastach jak chociażby: Biała Podlaska, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Ciechanów, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Konin, Koszalin, Krosno, Legnica, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Rzeszów, Skierniewice, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław. Sieć 5G jest nieustannie rozbudowywana i biorąc pod uwagę tempo sukcesywnego tworzenia nowych nadajników (obecna w ponad 160 miejscowościach we wszystkich 16 województwach) , już wkrótce obejmie swoim zasięgiem połowę mieszkańców Polski. Aktualna mapa zasięgu tutaj.

Internet mobilny z
obsługa 5G

Jeśli szukasz najtańszego, szybkiego i niezawodnego Internetu do domu lub biura, sprawdź naszą ofertę Internetu mobilnego LTE za najniższą cenę na rynku!

PRZENIEŚ NUMER DO
OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

O! - NAJLEPSZY
ABONAMENT W POLSCE!

Szukasz najtańszego abonamentu? Gwarantujemy umowę bez limitu, darmowe pakiety i swobodny dostęp do internetu LTE, 5G. Sprawdź naszą ofertę!

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca dużo szybsze połączenie z Internetem, a także dużo mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również dużo większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Do obecnie istniejących sieci LTE jednocześnie może połączyć się do miliona urządzeń na każde 500 km kwadratowych. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1 km kwadratowy.

Technologia 5G w Polsce – rewolucja na wyciągnięcie ręki

Do niedawna za najszybszy internet mobilny uchodziła sieć LTE/4G, dzięki której na telefonie mogłeś korzystać komfortowo ze wszystkich aplikacji multimedialnych wykorzystujących streaming danych w wysokiej jakości. Oglądanie filmów, seriali, słuchanie muzyki czy nawet granie w gry wideo za pośrednictwem usług streamingowych stało się możliwe – pomimo niekiedy występujących opóźnień czy problemów ze stabilnością, przez większość czasu korzystanie z multimediów było wygodne. Technologia 5G była bardzo hucznie zapowiadana, jako rozwiązanie całkowicie rewolucyjne, stwarzające perspektywy na zupełnie nowy sposób korzystania z internetu w urządzeniu przenośnym.

Wiele osób, zastanawiających się – sieć 5G, co to jest, wychodzi z założenia, że jest to po prostu szybszy i stabilniejszy Internet. W rzeczywistości, rozwiązanie to pozwoli na wejście w zupełnie nową rzeczywistość w kwestii dostępnych opcji technologicznych. Są nawet ludzie twierdzący, że to właśnie infrastruktura 5G dzieli nas przed ostatecznym wejściem w świat przyszłości. Decydując się więc na ofertę sieci OTVARTA, wybierasz nie tylko najlepszy wariant w zakresie dostępu do 5G, lecz również zapewniasz sobie perspektywę na znaczne ułatwienie swojego życia poprzez wykorzystanie atutów tej technologii. A jakie są to atuty?

Internet 5G – szykują się duże zmiany

Rzeczywistość wirtualna, rozszerzona, inteligentne domy, Internet Rzeczy czy połączone samochody – te obszary jeszcze do niedawna były jedynie marzeniem znanym z książek fantastycznonaukowych. Obecnie, dzięki rozwijającej się infrastrukturze 5G, tak niesamowite koncepcje zaczynają stawać się coraz bardziej realne. Tym bardziej że inteligentne domy czy Internet Rzeczy w różnym zakresie znane są już i dzisiaj. Podobnie z połączonymi samochodami. Kierunek rozwoju technologicznego jest dość jasno sprecyzowany i każdy, kto interesuje się nauką, doskonale go rozumie. Telefonia 5G zbliża ludzi do całkowicie nowego stylu życia, opartego o przesył danych pomiędzy przedmiotami codziennego użytku bez ingerencji człowieka.

Specyfikacja infrastruktury 5G

Dla zwykłego użytkownika Internetu wystarczającą informacją mogącą przekonać go do korzystania z nowej technologii przesyłu danych jest dużo większa szybkość oraz przepustowość sieci 5G, natomiast jest sporo osób, które rzeczywiście chciałaby wiedzieć, jakie są techniczne różnice pomiędzy obecną a poprzednią generacją.

W przypadku sieci 4G/LTE maksymalna prędkość, jaką był w stanie osiągnąć Internet, oscylowała w okolicach 220 Mb/s. Przynajmniej w teorii, ponieważ rzeczywista prędkość była zwykle dużo niższa, przeciętny użytkownik mógł się cieszyć łączem o prędkości 20-30 Mb/s. Dla wielu osób – zwłaszcza zainteresowanych grami sieciowymi, problemem były odczuwalne opóźnienia w przesyłaniu danych. Różnice dochodziły do 40 Ms, w krytycznych momentach, nawet 100. Innym problemem okazywał się też brak stabilności połączenia. Niekiedy streamowanie seriali czy filmów w wyższej rozdzielczości stawało się niemożliwe. Jak działa 5G? Rozwiązuje te problemy, zwiększając prędkość transferu – w teorii – do 20 Gb/s (to dość perspektywiczne plany, OTVARTA w tym momencie udostępnia transfer na poziomie 600 Mb/s), opóźnienia zostaną zredukowane do zaledwie kliku ms. Priorytetem stanie się także wzmocnienie stabilności połączenia, aby przesył nawet informacji o ogromnej wadze nie generował problemów.

Telefonia 5G to więc większa wygoda i swoboda w zakresie codziennego użytkowania Internetu mobilnego. Tego rodzaju właściwości są już na wyciągnięcie ręki. Na Internet Rzeczy oraz samochody sterowane aplikacją w smartfonie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć warto zdać sobie sprawę z tego, że z technologicznego punktu widzenia, jest to już możliwe.

W 2021 roku zapewnienie urządzeniom mobilnych obsługę sieci 5G staje się priorytetem, dlatego kupując nowoczesne urządzenia – telefony, tablety, laptopy czy routery – możesz być pewien, że jedną z ich funkcji jest wsparcie dla 5G mobile.

Sieć 5g – kiedy będzie standardem?

Chociaż coraz więcej urządzeń jest zdolna do łączenia się z 5G, infrastruktura ta jest jeszcze daleko od ogólnie przyjętego standardu. Nowe anteny i transmitery powstają w zaskakującym tempie, a zgodnie z planem – do 2025 roku każde polskie miasto ma mieć dostęp do LTE 5G. Większe miejscowości już zostały włączone do tego obszaru i całkiem sporo osób może cieszyć się bieżącym dostępem do sieci 5G. Odczuwają oni skok jakościowy, jeśli chodzi o komfort korzystania z Internetu, lecz na upowszechnienie się większej liczby rozwiązań wykorzystujących tę technologię w Polsce przyjdzie nam jeszcze poczekać. Trudno powiedzieć, do kiedy dokładnie, lecz specjaliści od teleinformatyki są zgodni, że aby zacząć snuć tak ambitne plany, infrastruktura musi się znacznie rozbudować. Oczekiwanie na sieć 5G w Polsce, a przede wszystkim na osiągnięcie pełni jej potencjału, będzie więc wymagało uzbrojenia się w cierpliwość.

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest oczywista – tak, obecnie funkcjonująca sieć 5G budowana jest w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się w oparciu o istniejące przepisy prawa dotyczące promieniowania elektromagnetycznego przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/5g/czym-jest-pole-elektromagnetyczne. Nie istnieją więc żadne naukowe przesłanki wskazujące na to, że Internet 5G mógłby wpływać negatywnie na zdrowie czy samopoczucie.

Wejdź już dzisiaj w świat jutra z siecią OTVARTA oferującą pakiety 5G w najlepszych cenach.

 

5G - wszystkie informacje o standardzie 5G w jednym miejscu

Czy warto dopłacać i mieć internet 5G?

W sieci OTVARTA zarówno internet LTE, jak i 5G kosztują tyle samo – możliwość korzystania z obu technologii otrzymujesz w ramach wybranego przez siebie pakietu na internet mobilny.

Czy mając telefon z 5G można odbierać sieć LTE/4G?

Tak. Telefony przystosowane do nowej generacji to urządzenia kompatybilne wstecz, co oznacza, że można za ich pośrednictwem łączyć się także ze starszymi pasmami.

Czy karta SIM LTE/4G obsługuje telefony z 5G?

Z technicznego punktu widzenia karty SIM nie dzieli się na LTE/4G i 5G. Karta SIM jest jedna. Jedynym warunkiem do korzystania z sieci piątej generacji jest posiadanie urządzenia, które tę sieć obsługuje.

Jak sprawdzić czy moja karta SIM obsługuje 5G?

Wejdź w Ustawienia telefonu i wybierz opcję Sieci komórkowe. Następnie zweryfikuj preferowany Tryb sieci.

Co trzeba zrobić, aby zmienić LTE i korzystać z 5G?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w urządzenie, które zostało przystosowane do obsługi sieci 5G. Jeśli pomimo tego nadal nie możesz połączyć się z 5G, przejdź do opcji Ustawienia i postępuj zgodnie z instrukcją:

  • wybierz Sieć komórkowa,
  • stuknij w Opcje danych komórkowych/Dane mobilne/Opcje danych mobilnych/Tryb sieci (w zależności od modelu urządzenia),
  • przejdź do Preferowane sieci/Sieci,
  • zaznacz sieć 5G.

Jeżeli w opcji Ustawienia nie masz możliwości wyboru sieci 5G, skontaktuj się z operatorem i zapytaj czy Twoja obecna taryfa obsługuje sieć piątej generacji.

Czy 5G pobiera i zużywa więcej internetu?

5G nie sprawia, że użytkownik zużywa więcej gigabajtów w ramach pakietu internetowego. Ilość zużytego transferu danych zależy od tego, jak często i w jakim celu dany użytkownik korzysta z sieci: przeglądanie stron www, pobieranie plików, streamowanie, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, etc.

Czym się różni LTE/4G od 5G i czy różnica między nimi jest duża?

LTE/4G różni się od 5G pod wieloma względami. Przede wszystkim piąta generacja pozwala na znacznie szybsze przesyłanie danych z prędkością do 600 Mb/s (w niedalekiej perspektywie ma to być nawet 20 Gb/s), podczas gdy prędkość 4G (w teorii) oscyluje w granicach 220 Mb/s – 300 Mb/s.

Co więcej, dzięki 5G można podłączyć 1 milion urządzeń na każdy 1 km2 – dla porównania LTE to 1 milion urządzeń na 500 km2.

Inną ważną kwestią są także opóźnienia w przesyłaniu danych. W przypadku internetu LTE/4G mowa tu o 30 – 40 ms. Przejście na wyższy standard niweluje te różnice do 1 lub 3 ms.

Czy do 5G trzeba wymienić kartę SIM na nową?

Przejście na standard 5G nie wymusza na użytkownikach wymiany karty SIM na nową. Sieć piątej generacji działa na tych samych kartach, które wykorzystywane są do obsługi sieci LTE/4G.

Czy każdy może korzystać z 5G? Co jest potrzebne do 5G?

W Polsce w zasadzie już każdy mieszkaniec większej aglomeracji może bez problemu korzystać z sieci 5G. Infrastruktura cały czas jest rozbudowywana i obejmuje ona coraz większy obszar kraju.

Należy pamiętać, że do obsługi nowego standardu potrzebne jest odpowiednio przystosowane do tego urządzenie – czy Twój telefon obsługuje 5G, sprawdzisz w jego specyfikacji.

Zweryfikuj także plan taryfowy, z którego korzystasz u obecnego operatora. Jeśli umowa z siecią komórkową była podpisywana już jakiś czas temu, może ona nie gwarantować możliwości korzystania z 5G.

Czy LTE to 5G?

Nie. LTE to sieć 4G. Internet 5G to nowszy, wyższy standard.

Jak sprawdzić czy mój telefon działa w zasięgu sieci 5G?

Aby sprawdzić czy znajdujesz się w zasięgu 5G, warto skorzystać z mapy zasięgu, która udostępniana jest na stronie poszczególnych operatorów.

Sprawdź zasięg w OTVARTA – wpisz miejscowość, w której aktualnie się znajdujesz.

Jaki telefon kupić - 4G czy 5G?

Obecnie warto wybierać te modele telefonów, które zostały przystosowane do obsługi sieci 5G. Do 2025 wyższy standard ma objąć wszystkie polskie miasta. Technologia 4G w naturalny sposób zacznie być wygaszana i zostanie całkowicie zastąpiona przez piątą generację.

Jeśli smartfon, który posiadasz, nie obsługuje technologii 5G, w niedalekiej perspektywie będziesz musiał postawić na nowszy model urządzenia.

Czy 5G ma limit?

Każdy pakiet internetu mobilnego ma limit – bez względu na to czy jest to sieć 4G czy 5G.

Która sieć ma największy zasięg 5G w Polsce?

Dysproporcje w kwestii zasięgu internetu 5G między poszczególnymi sieciami w Polsce zaczynają zanikać. Jest to związane z coraz szybszym rozwojem infrastruktury i budowaniem anten oraz transmiterów w nowych lokalizacjach.

Jakie sieci w Polsce oferują 5G?

Obecnie każda duża sieć komórkowa w Polsce ma w ofercie internet mobilny 5G.

Ile kosztuje 5G?

Cena internetu mobilnego 5G zależy od pakietu, na który się zdecydujesz.

Czy trzeba płacić za 5G?

Klienci są zobowiązani do opłacania miesięcznego abonamentu komórkowego zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz cennikiem. Nie są oni jednak obciążeni dodatkowymi opłatami za możliwość korzystania z sieci 5G.

Która sieć ma najszybszy internet 5G?

Obecnie ranking pod względem prędkości internetu 5G otwiera Plus, z którą sieć OTVARTA współpracuje.

Jaka jest prędkość internetu 5G?

Obecnie internet 5G uzyskuje prędkość do 600 Mb/s. W niedalekiej przyszłości ma ona osiągać nawet 20 Gb/s i więcej.

Czy internet 5G ma lepszy zasięg od LTE/4G?

Nie. Na dzień dzisiejszy 4G ma lepszy zasięg od 5G. Jednak tempo rozwoju sieci piątej generacji jest na tyle szybkie, że już niedługo może się to zmienić.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.
otvarta.pl Reviews with ekomi-pl.com