Abonament dla dziecka

Najtańszy na rynku abonament
Sprawdź ofertę O! Najtańsza!

Zasięg OTVARTA
Przenieś numer do OTVARTA - to proste
ESIM w OTVARTA - najnowocześniejsza technologia
5G - najszybszy internet w OTVARTA

Jaki abonament komórkowy dla dziecka?

Dawniej telefon dla dziecka kojarzył się z niepotrzebnym gadżetem i zbędnym wydatkiem. Dziś posiadanie własnego smartfona to dla kilkulatka prawdziwa lekcja odpowiedzialności, a dla jego opiekunów możliwość lepszego nadzoru. To właśnie tym argumentem posługują się dziś rodzice, wybierając telefon dla pierwszoklasisty i chcąc zadbać o jego bezpieczeństwo w tak trudnym i stresującym dla obu stron czasie. Podpowiadamy, jaki abonament dla dziecka wybrać.

Karta do telefonu dla dziecka czy abonament?

Abonament dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie mogła w każdym momencie wysłać do Ciebie wiadomość lub zadzwonić. Telefon dla dziecka na kartę ma niestety tę wadę, że po wyczerpaniu środków nie ma już takiej możliwości. Abonament telefoniczny dla dziecka wyróżnia też większa swoboda użytkowania - dokonywanie stałej miesięcznej opłaty jest po prostu wygodniejsze. Ryzykowne może być jednak regularne przekraczanie limitów usług dostępnych w ramach abonamentu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Rozwiązaniem korzystnym z punktu ekonomicznego może być w tym przypadku abonament dla dziecka z nielimitowanymi rozmowami czy SMS-ami. Rodzice wybierający telefon na kartę dla dziecka podkreślają jednak, że oferty typu no-limits nie uczą odpowiedzialności i nie mają walorów edukacyjnych. Dzieci, które mają nieograniczony dostęp to tego rodzaju usług, zaczynają się izolować i zaniedbywać inne sfery życia. Nie uczą się też kontrolowania wydatków. Na szczęście jest na to rozwiązanie - prywatna umowa rodzica z dzieckiem, że za przekroczenie dostępnych w ramach abonamentu limitów pokrywa ono wydatki z własnego kieszonkowego.

Jaki abonament dla dziecka wybrać?

Abonament telefoniczny to usługa, która wymaga sformułowania odpowiedniej umowy oraz zawarcia jej poprzez złożenie podpisu. Abonentem może być w takim razie rodzic, który bierze odpowiedzialność za swoje dziecko aż do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletniości. Mimo iż to dziecko będzie użytkowało telefon na abonament, jego posiadaczem wciąż będzie rodzic.

W przypadku oferty dla dzieci nie warto decydować się na długoterminową umowę - gdy zmieni się sposób korzystania z telefonu przez dziecko, umowę będzie można w każdym momencie rozwiązać, zdecydować się na inną ofertę lub po prostu przenieść numer do innego operatora.

W OTVARTA nie mamy pakietów przeznaczonych typowo dla najmłodszych, ale oferujemy takie taryfy, które okażą się dla nich idealnym rozwiązaniem. Przygotowaliśmy pakiety, które zadowolą zwolenników ofert typu no-limits, jak i abonamenty dla tych, którzy nie chcą dawać swoim dzieciom nieograniczonego dostępu do usług telekomunikacyjnych. Każda oferta jest bezterminowa i wyróżnia ją atrakcyjna cena. Jeśli poza abonamentem dla dziecka szukasz atrakcyjnej oferty rodzinnej, również możesz skorzystać z usług naszej sieci - wystarczy, że zdecydujesz się na pakiety indywidualne dla swoich bliskich. Dzięki nielimitowanym rozmowom w sieci oferujemy Ci stały kontakt z dzieckiem i pozostałymi członkami rodziny, a także szeroki dostęp do usług.

  • O! Najtańsza! - najtańszy abonament dla dziecka, który kosztuje zaledwie 9,99 zł miesięcznie i oferuje: nielimitowane rozmowy w sieci, 60 minut rozmów na telefony komórkowe i stacjonarne, wiadomości w cenie 0,19 zł, Internet 2 GB oraz bezpłatny pakiet wakacyjny w ramach roamingu (500 minut rozmów w UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie). Jeżeli po jakimś czasie uznasz, że limity te są niewystarczające dla Twojego dziecka, możesz je rozszerzyć w dowolnym momencie, korzystając z ekstra pakietów (dodatkowy 1 GB Internetu w kwocie 4,00 zł, pakiet 50 SMS za 3,50 zł, pakiet 100 SMS za 6,00 zł, a nawet pakiet SMS bez limitu za jedyne 9,90 zł).
  • O! Najlepsza! - oferta dla dzieci oczekujących nielimitowanych rozmów na telefony komórkowe i stacjonarne. Pakiet kosztuje 14,99 zł miesięcznie i oferuje 11 GB Internetu, wiadomości w cenie 0,19 zł oraz bezpłatny pakiet wakacyjny w ramach roamingu.
  • O! Korzystna! - abonament dla dzieci z nielimitowanymi rozmowami na telefony komórkowe i stacjonarne oraz wiadomościami SMS bez ograniczeń. Pakiet kosztuje 18,99 zł miesięcznie i oferuje 21 GB Internetu oraz bezpłatny pakiet wakacyjny w ramach roamingu.
  • O! Luzacka! - abonament z nielimitowanymi rozmowami na telefony komórkowe i stacjonarne, a także wiadomościami SMS bez ograniczeń. Pakiet kosztuje 23,99 zł miesięcznie i oferuje aż 31 GB Internetu oraz bezpłatny pakiet wakacyjny w ramach roamingu.

Oferta telefonów dla dzieci

Telefony komórkowe dla dzieci mają nieco inne przeznaczenie niż te dedykowane młodzieży. Mają służyć przede wszystkim do komunikacji, zapewniając poczucie bezpieczeństwa rodzicom, ale też do zabawy. Kilkuletnie dziecko nie potrzebuje telefonu najwyższej klasy, gdyż nie będzie w stanie wykorzystać wszystkich jego funkcji. Im mniej skomplikowany model, tym lepiej, choć nie da się ukryć, że telefon wyposażony w innowacyjne technologie nie stanowi już większego problemu nawet dla 6-latka, który zdecydowanie szybciej przyswaja nowe umiejętności w tym zakresie niż jego rówieśnicy kilkanaście lat temu. Nie warto jednak decydować się na drogie urządzenie, choćby z uwagi na ryzyko uszkodzenia czy kradzieży telefonu. W zupełności wystarczy więc model ze średniej półki lub tani telefon dotykowy dla dziecka. Oferta telefonów dla dzieci jest bardzo szeroka - można wybierać spośród najpopularniejszych marek, do których należą między innymi Huawei, Samsung czy LG. W asortymencie każdej z nich dostępne są solidne i jednocześnie niedrogie smartfony, które mogą dodatkowo pochwalić się ciekawą specyfikacją.

Wybór odpowiedniego modelu urządzenia i korzystnej taryfy to nie wszystko. Telefon na abonament dla dziecka warto jeszcze dodatkowo zabezpieczyć, zakładając na nim kontrolę rodzicielską - dzięki niej wyeliminujesz ryzyko przeglądania niewłaściwych stron czy instalowania niepożądanych aplikacji. Do wyboru są różnego rodzaju oprogramowania pozwalające na skuteczną ochronę rodzicielską, m.in. Google Family Link, Norton Family czy Family Time.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.
otvarta.pl Reviews with ekomi-pl.com