Internet mobilny ze stałym adresem IP Zadbaj o stały adres IP z siecią OTVARTA!

Korzystna oferta na Internet ze stałym IP? W sieci OTVARTA jest to możliwe!

Zasięg OTVARTA
Przenieś numer do OTVARTA - to proste
ESIM w OTVARTA - najnowocześniejsza technologia
5G - najszybszy internet w OTVARTA
Dynamiczny adres IP
Dynamiczny adres IP - zmienny przy każdym logowaniu urządzenia.
Stały adres IP
Stały adres IP - niezmienny przy każdorazowym logowaniu urządzenia.

Internet mobilny z obsługą 5G

Jeśli szukasz najtańszego, szybkiego i niezawodnego Internetu do domu lub biura, sprawdź naszą ofertę Internetu mobilnego LTE za najniższą cenę na rynku!

PRZENIEŚ NUMER DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

O! - NAJLEPSZY ABONAMENT W POLSCE!

Szukasz najtańszego abonamentu? Gwarantujemy umowę bez limitu, darmowe pakiety i swobodny dostęp do internetu LTE, 5G. Sprawdź naszą ofertę!

Co oznacza pojęcie „adres IP”?

Każdy komputer, urządzenie w sieci ma przypisany unikatowy numer służący do identyfikacji go w sieci. Można go porównać do adresu zamieszkania, jest jedyny i niepowtarzalny. To jest właśnie adres IP. Może on określać dane urządzenie lub miejsce jego połączenia z siecią. Komputer może mieć przypisany adres dynamiczny lub stały, prywatny lub publiczny.

Jaka jest różnica między dynamicznym a stałym adresem IP w internecie?

Dynamiczny adres IP – jak nazwa wskazuje – zmienia się przy każdym logowaniu. Podając komuś swój aktualny adres IP trzeba mieć świadomość, że może się on zmienić podczas następnego uruchomienia komputera.

Stały adres IP jest niezmienny dopóki korzystamy z usług jednego dostawcy internetu. Zarówno administrator, jak i użytkownicy mają możliwość wygodnie i skutecznie udostępniać usługi w sieci.

W przypadku serwerów www, serwerów pocztowych czy serwerów terminali użytkownik korzysta z reguły z nazwy DNS, która jest zamieniana na adres IP zgodnie z mechanizmem DNS. Uzyskanie zbieżności, gdy adres IP zmienia się może zająć nawet 1 dzień.

Chcąc udostępniać usługi w sieci pomocnym staje się posiadanie stałego adresu IP prywatnego lub publicznego.

Jakie korzyści przeciętnemu użytkownikowi komputera może dać stałe IP publiczne, a jakie IP prywatne?

Posiadanie publicznego adresu IP to niezbędna rzecz do zaistnienia w internecie. Dzięki niemu można nas zlokalizować w sieci. Nie ma problemu z odtworzeniem transmisji, gdyż łączymy się dwukierunkowo i wszystkie czynności w sieci są przypisane do naszego urządzenia.

Publiczny adres IP jest niezbędny przy zdalnym łączeniu się z naszym komputerem lub kamerą zainstalowaną w naszym mieszkaniu lub innym lokalu.

W przypadku prywatnego adresu IP nasze urządzenie znajduje się wewnątrz podsieci, w której wszystkie urządzenia posiadają podobne adresy. Ze względu na ich dużą liczbę, specjalny mechanizm tłumaczy całą pulę na jeden adres publiczny.

Czy istnieje możliwość przypisania stałego adresu IP dla internetu mobilnego?

Jest taka możliwość w sieci OTVARTA. Posiadając odpowiednio skonfigurowane urządzenie można korzystać z internetu mobilnego ze stałym adresem IP, zarówno prywatnym jak i publicznym.

FAQ

1. Czy istnieje możliwość przypisania stałego adresu IP dla internetu mobilnego?
Tak. W celu korzystania ze stałego adresu IP wystarczy zawrzeć z OTVARTA umowę w ramach taryfy. Posiadając odpowiednio skonfigurowane urządzenie, można korzystać z internetu ze stałym adresem IP prywatnym lub publicznym.
3. Internet działa znacznie wolniej. Co się dzieje?
W ramach opłaty abonamentowej dostępna jest transmisja danych, w wyznaczonej ilości jednostek w okresie rozliczeniowym. Po wykorzystaniu przyznanej ilości jednostek w danym okresie rozliczeniowym, prędkość transmisji danych może ulec istotnej zmianie do czasu zakończenia okresu rozliczeniowego. W celu przywrócenia pełnej prędkości transmisji danych należy skorzystać z usługi zwiększenia dostępnej ilości jednostek lub poczekać do kolejnego okresu rozliczeniowego. Aktywacji usługi zwiększenia dostępnej ilości jednostek transmisji danych można dokonać dzwoniąc pod numer: 699 711 699.
2. W jaki sposób dokonać wyboru rodzaju adresu IP?
Wybór rodzaju adresu IP odbywa się podczas składania zamówienia w e-Sklepie. Najpierw określamy, czy chcemy stały, czy dynamiczny adres IP. Po wybraniu stałego adresu IP pojawia się opcja wyboru między publicznym, a prywatnym adresem IP. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.
otvarta.pl Reviews with ekomi-pl.com