Wybierz Internet domowy bez linii telefonicznej Jaki wybrać?

Internet domowy bez linii telefonicznej – jaki wybrać?
Sprawdź jaki internet domowy wybrać - dowiedz się więcej o internecie bezprzewodowym

Internet domowy bez linii telefonicznej

Dodano dnia: 2019-06-26 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Internet bezprzewodowy w domu sprawdza się doskonale - jest szybki i uniezależnia Cię od łączy stacjonarnych. Wykorzystując Internet LTE w domu, zyskujesz nie tylko swobodę i sprawność surfowania po sieci, ale także optymalizujesz wydatki, które możesz dopasować do Twojego indywidualnego zapotrzebowania na pakiet danych internetowych. Ponadto nie jesteś związany długoterminową umową z operatorem, tak jak ma to zazwyczaj miejsce w przypadku korzystania z Internetu stacjonarnego. To jedynie kilka korzyści, które niesie za sobąposiadanie Internetu domowego bez linii telefonicznej – zobacz więcej różnic i wybierz najlepszy Internet dla domu!

internet bezprzewodowy

Jaki Internet do domu?

Jeszcze do niedawna zastanawiając się, jaki Internet do domu wybrać, stawiano głównie na stałe łącza, które oferowały nielimitowany Internet pod względem ilości pobranych danych, ale niestety były ograniczone przez limity prędkości. Dziś, w dobie powszechnej technologii LTE, Internet mobilny jest szybki i dostępny dla każdego, a jego ceny niejednokrotnie są korzystniejsze od Internetu stacjonarnego. Internet mobilny to idealne rozwiązanie zarówno dla mieszkańców obszarów miejskich, gdzie dostęp do mediów jest niemal nieograniczony, a rynki lokalne oferują szeroki wybór dostawców, jak i dla małych miejscowości i wsi, gdzie dostęp do Internetu stacjonarnego może być ograniczony. Spełni on idealnie swoją funkcję, jako Internet w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu.

Internet LTE – czy sprawdzi się w domu?

Internet stacjonarny posiadał swego czasu wielu zwolenników z uwagi na brak limitów danych do wykorzystania. Każde pobranie pliku z Internetu, obejrzenie filmu czy zwykłe wyświetlenie strony internetowej wiąże się z wykorzystaniem pewnej ilości transferu. Na szczęście dziś Internet mobilny, podobnie jak stacjonarny, jest pozbawiony limitów danych. Ilość gigabajtów określona przez operatora przy każdym pakiecie informuje jedynie o tym, jaki zakres danych można pobrać w szybkości LTE – po ich wykorzystaniu szybkość łącza zwalnia, ale dalsze korzystanie z sieci jest jak najbardziej możliwe bez uiszczania dodatkowych opłat. Dzięki swej szybkości i szerokim zakresom ilości danych do wykorzystania w technologii LTE, Internet mobilny doskonale sprawdzi się w roli Internetu do domu. Dzięki niemu możesz z łatwością m.in.:

 • przeglądać strony internetowe i social media
 • korzystać z aplikacji
 • korzystać z komunikatorów internetowych
 • pobierać i wysyłać pocztę
 • oglądać filmy i seriale
 • odtwarzać muzykę
 • pobierać pliki z Internetu
 • grać w gry online
 • publikować treści

To podstawowe czynności w Internecie, które podejmowane są w domu. Każda z nich zależy od indywidualnych preferencji internauty: niektóre wykonywane są w ograniczonym stopniu, inne bardziej intensywnie. Niezależnie od częstotliwości i sposobów wykorzystania Internetu w celach domowych, LTE sprosta wszystkim oczekiwaniom i pozwoli cieszyć się szybkością oraz swobodą łącza każdemu użytkownikowi w zaciszu jego domu.

Zalety Internetu bez linii telefonicznej w domu

Stałe łącze, ze względu na swój stacjonarny charakter posiada pewne ograniczenia. Wymaga podłączenia kablowego lub/i posiadania routera. Często jego instalacja wiąże się z długotrwałą współpracą z dostawcą usług i stałą opłatą abonamentową, niezależną od ilości zużywanych danych. Dodatkowo w wielu mniejszych miejscowościach do dziś nie została doprowadzona odpowiednia infrastruktura lub też lokalny rynek został zmonopolizowany przez jednego dostawcę, który może narzucać wówczas niekorzystne ceny swoich usług. Wszystkim tym niedoskonałościom można z łatwością zaradzić, wybierając do domu Internet LTE, który wyróżniają następujące zalety:

 • mobilność – nie potrzeba zbędnych okablowań, dodatkowych urządzeń i gniazdek
 • dostępność – Internet LTE obejmuje swym zasięgiem obszar niemal całej Polski (zobacz Mapę zasięgu)
 • szeroka oferta – wielość pakietów, oferujących różne zakresy danych, które można indywidualnie dobrać do własnych potrzeb Internetowych
 • korzystne ceny – atrakcyjne pakiety cenowe, uwzględniające potrzeby Klientów (np. korzystasz z sieci w ograniczonej mierze – płacisz za najtańszy pakiet Internetu)
 • duża prędkość – Internet mobilny oferowany jest w superszybkiej technologii 4G LTE
 • brak limitów – niezależnie od ilości zużytego transferu, posiadasz stały dostęp do Internetu i ponosisz jedną opłatę
 • swoboda umów – brak minimalnego czasu trwania umowy

Biorąc pod uwagę wszystkie omówione wyżej aspekty, już wiesz, że Internet domowy bez linii telefonicznej to obecnie optymalne i tanie rozwiązanie dla każdego. Niezależnie czy mieszkasz w domu jednorodzinnym z dala od zgiełku miasta, czy też jesteś mieszkańcem centrum aglomeracji miejskiej – Internet LTE może pojawić się w Twoim domu! Nie musisz martwić się żadnymi limitami ani wysokimi rachunkami – wystarczy, że skorzystasz z oferty OTVARTA, a sam przekonasz się, że Internet mobilny jest tani, wydajny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Dowiedz się szczegółów o Internecie mobilnym w OTVARTA już teraz!

Wróć do bloga

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.