Jaki Internet LTE na wsi? Dowiedz się jak wybrać.

Internet LTE dostępny jest niemal w całej Polsce!
Sprawdź, dlaczego warto posiadać Internet mobilny na wsi i na co zwrócić uwagę przy wyborze optymalnego pakietu.

Jaki Internet LTE na wsi?

Dodano dnia: 2018-09-03 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jako mieszkańcy wsi często nie mamy zbyt dużego wyboru wśród dostawców usług internetowych. Internet stacjonarny, o ile w ogóle dociera do miejscowości, dostarczany jest przez lokalnego monopolistę, który może sobie w takiej sytuacji pozwolić na obniżenie jakości świadczonych usług (wyższe ceny, przerwy w dostawie). Każdy z nas lubi być niezależny, dlatego aby pozbyć się wszelkich ograniczeń warto posiadać na wsi mobilny Internet LTE!

Wybór Internetu mobilnego na wieś

Internet LTE to technologia najnowszej generacji, zapewniająca łatwy i szybki dostęp do sieci niemal w całej Polsce, także w małych miejscowościach. Zaletą Internetu mobilnego na wsi są korzystne ceny pakietów oraz dobra prędkość. Przed wyborem musimy jednak sprawdzić dostępność usługi LTE na mapie zasięgu. Istnieją bowiem na terenie naszego kraju niewielkie obszary, na których Internet 4-tej generacji jeszcze nie posiada swoich nadajników.

Oceniając zasięg dla swojej wsi, musimy także wziąć pod uwagę aspekty mające na niego pośredni wpływ: ukształtowanie terenu, gęstość oraz wysokość zabudowy oraz inne czynniki obecne w najbliższym otoczeniu (drzew, linie wysokiego napięcia). Mogą one wpływać na prędkość Internetu mobilnego, ograniczając ją np. jedynie do generacji 3G.

To, czy będziemy posiadać szybki Internet mobilny na wsi zależy również od odległości najbliższego nadajnika. Oczywiście, im bliżej niego się znajdujemy, tym większe są nasze szanse na dobry zasięg. Jeśli nadajnik znajduje się w znaczącej odległości od naszego domu, warto zaopatrzyć się w zewnętrzną antenę, która pomoże poprawić siłę odbioru. 

Test usługi

Internet mobilny na wsi powinniśmy odpowiednio przetestować. Nawet jeśli teoretycznie w naszej miejscowości posiadamy dostęp do LTE, może okazać się, że coś zakłóca jego zasięg. Dodatkowo musimy pamiętać, że mobilny Internet pomimo, że nie posiada limitu danych, po przekroczeniu określonej w umowie puli, jego prędkość po prostu zwalnia. Dlatego też, żeby wybrać dla siebie optymalną ilość danych w pakiecie a także sprawdzić jakość sygnału, powinniśmy przetestować wybraną usługę. Najlepiej zrobić to, decydując się na ofertę Internetu bez minimalnego czasu trwania umowy. Brak długotrwałych zobowiązań daje nam ogromną swobodę i pozwala precyzyjnie ocenić czy dany pakiet jest dla nas wystarczający. 

Ile danych nam potrzeba?

Inwestując w Internet mobilny na wsi należy zastanowić się do czego głównie go używamy. Czy logujemy się do sieci, by przejrzeć najświeższe wiadomości lokalne lub zajrzeć na media społecznościowe czy raczej oglądamy seriale i gramy w gry online. Jeśli Internet eksploatujemy w niewielkim stopniu, wystarczy nam najtańszy pakiet Internetu na kartę, który pozwoli na szybkie przeglądanie prostych stron. Jeśli natomiast jesteśmy fanami internetowej wypożyczalni filmów Netflix czy słuchamy muzyki z YouTube warto zainwestować w najlepszą ofertę LTE z pakietem dodatkowych gigabajtów do wykorzystania w nocy.

Oto przykładowe ilości danych, które wykorzystujemy podczas eksploatacji Internetu:

  • 1h filmu w jakości HD – 3 GB
  • teledysk na YouTube w jakości 1080p – 1,5 GB
  • pobieranie poczty, przeglądanie Facebook’a – ok. 50-100 MB/1h

W OTVARTA przygotowaliśmy pakiety zarówno dla wymagających użytkowników Internetu, jak również dla mniej aktywnych w sieci. Bazujemy na sprawdzonych nadajnikach LTE, dzięki czemu docieramy nawet do bardzo małych miejscowości. Każdy pakiet Internetu na kartę oferujemy w wariancie ze stałym adresem IP lub dynamicznym adresem IP. Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę 5, 10, 30 lub 300 GB do wykorzystania. Już teraz zapoznaj się z naszą najnowszą ofertą i promocjami na Internet mobilny i ciesz się szybkim LTE na wsi!

Wróć do bloga

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.