Modem? Router? Konfiguracja? To łatwiejsze niż myślisz!

Konfiguracja – prosta sprawa!
Strach ma wielkie oczy, tymczasem konfiguracja modemu czy routera wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje. Przeczytaj poniższą instrukcję i zobacz, jak łatwo i szybko możesz prawidłowo ustawić swój sprzęt, by łączył Cię ze światem i bliskimi bez problemów!

Konfiguracja modemu – prosta instrukcja w 7 krokach:

1. Podłącz modem do komputera – nastąpi automatyczna instalacja modemu.

2. Na pulpicie komputera pojawi się nowa ikona, której nazwa będzie skrótem nazwy modemu – np. jeśli podłączasz modem Huawei E3372 LTE, to nazwa ikony będzie: Huawei E3372.

3. Kliknij w nową ikonę obrazującą podłączony modem, aby wyświetlić stronę administracyjną modemu (aby samodzielnie otworzyć stronę zarządzania, należy w przeglądarce internetowej wpisać adres: http://192.168.8.1). 

4. Podaj numer PIN i kliknij w przycisk ZASTOSUJ

5. Wejdź w: USTAWIENIA / USTAWIENIA POŁĄCZENIA / ZARZĄDZANIE PROFILAMI i wybierz: NOWY PROFIL. Następnie uzupełnij pola:

• Nazwa profilu: OTVARTA

• APN: www.mobilny.pl

Pozostałe pola pozostaw puste i kliknij w przycisk ZAPISZ. 

6. Wybierz przycisk ZASTOSUJ w celu ustawienia profilu OTVARTA jako domyślny. Po kliknięciu w ten przycisk modem zostaje skonfigurowany.

7. Jeśli chcesz połączyć się z internetem, na stronie głównej (administracyjnej) modemu kliknij w przycisk POŁĄCZ. Zakończenie połączenia następuje po kliknięciu w przycisk ROZŁĄCZ na stronie głównej modemu.

Konfiguracja routera – dowiedz, jak szybko i łatwo możesz to zrobić.

1. Włącz router. 

2. Aby nawiązać połączenie z routerem mobilnym wyszukaj - wśród dostępnych sieci bezprzewodowych - sieć o SSID zgodnym z podanym na etykiecie znamionowej routera. Kliknij w przycisk POŁĄCZ.

Pojawi się komunikat z prośbą o podanie klucza szyfrowania. Wpisz klucz szyfrowania, który także znajduje się na etykiecie znamionowej routera. 

Dla przykładu: jeśli instalujesz router np. Huawei E5373 LTE, to na etykiecie znamionowej tego routera znajdziesz numer HUAWEI-E5373-..., i tak też będzie nazywała się sieć bezprzewodowa, której szukasz).

3. Wpisz w przeglądarkę internetową adres: http://192.168.8.1. Po wczytaniu się strony zaloguj się do panelu zarządzania poprzez wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła (są ustawione domyślnie):

• Nazwa użytkownika: admin

• Hasło: admin

Podaj również numer PIN do karty SIM lub wybierz zakładkę USTAWIENIA / ZABEZPIECZENIA / ZARZĄDZANIE KODEM PIN, wpisz numer PIN i kliknij w przycisk ZASTOSUJ. 

4. Wykonaj konfigurację połączenia wychodząc w zakładkę USTAWIENIA / SZYBKA KONFIGURACJA i wybierz NOWY PROFIL.

Na ekranie pojawią się następujące pola do uzupełnienia:

• Nazwa profilu: OTVARTA

• APN: www.mobilny.pl

Pozostałe pola pozostaw puste.

Pamiętaj, aby nazwę profilu zmienić na OTVARTA.

5. Kliknij w przycisk ZAPISZ, następnie 3 razy wybierz przycisk NASTĘPNY, a następnie kliknij w przycisk ZAKOŃCZ. 

Nie znalazłeś/-aś informacji, których szukasz?
Sprawdź Najczęściej zadawane pytania
lub skontaktuj się z doradcą sieci OTVARTA, dzwoniąc pod numer telefonu: 699 711 699

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.