3G Definicja pojęcia

Co to jest 3G
Poznaj definicję pojęcia 3G

3G

3G, czyli "trzecia generacja", to technologia umożliwiająca szerokopasmowe połączenia bezprzewodowe w telefonii komórkowej. Znacząco zwiększyła możliwości i wydajność mobilnego dostępu do internetu, tworząc podwaliny pod dynamiczny rozwój mobilnej komunikacji i usług cyfrowych, które znamy dzisiaj.

Rozwinięcie po wcześniejszych generacjach (1G i 2G), 3G wprowadziło możliwość przesyłania danych z prędkościami dochodzącymi do kilku megabitów na sekundę. W porównaniu do swojego poprzednika, 2G, 3G umożliwia korzystanie z nowych aplikacji i usług, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów, telewizję na żywo, gry wieloosobowe i rozmowy wideo.

Wyróżniające cechy 3G to: zdolność do obsługi większego przepływu danych, zwiększona przepustowość, lepsza jakość połączeń głosowych, a także możliwość obsługi usług zróżnicowanych pod względem przepływu danych, takich jak przesyłanie wiadomości tekstowych, pobieranie danych i transmisja multimedialna.

Technologia 3G opiera się na zestawie protokołów telekomunikacyjnych, które umożliwiają jednoczesną transmisję dźwięku, danych i wideo. Wykorzystuje także nowe metody modulacji i kodowania, aby zwiększyć wydajność przepływu danych.

Więcej definicji na 0-9

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.