OMC Definicja pojęcia

Co to jest OMC
Poznaj definicję pojęcia OMC

OMC

OMC (Operation and Maintenance Centre) odnosi się do systemu zarządzania siecią, który pozwala operatorom telekomunikacyjnym monitorować, kontrolować i konfigurować skomplikowane sieci komórkowe.

Pierwszym z podstawowych zadań OMC jest monitoring sieci, umożliwiający przeprowadzenie szczegółowej analizy wydajności i zapewnienie jakości usług. To rozwiązanie dostarcza cennych informacji na temat obciążenia sieci, połączeń, przerwań w połączeniach czy błędów, co umożliwia szybkie wykrywanie problemów i reagowanie na nie.

Drugi aspekt działania OMC to zarządzanie siecią, które obejmuje konfigurację parametrów sieci, zarządzanie zasobami czy kontrolę sprzętu. Jest to klucz do zoptymalizowania wydajności sieci i zaspokojenia oczekiwań użytkowników.

Trzecim obszarem, nad którym OMC sprawuje pieczę, jest konserwacja sieci. Działa to na wielu poziomach - od zarządzania awariami, przez obsługę rutynowych zadań utrzymaniowych, aż po przeprowadzanie modernizacji i rozbudowy sieci.

OMC jest zlokalizowane centralnie i ma możliwość zdalnego zarządzania elementami sieci, takimi jak stacje bazowe (BTS), kontrolery stacji bazowych (BSC), przełączniki sieci komórkowej (MSC) i inne.

Więcej definicji na O

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.