eSIM 5G Już jest! Innwacyjna technologia eSIM w sieci OTVARTA

Nowocześnie i ekologicznie - z nową kartą eSIM jest to teraz możliwe!

Co to jest karta eSIM?

Karta eSIM (inaczej profil eSIM) to nic innego jak cyfrowa wersja karty SIM. Skrót eSIM pochodzi od nazwy "Embedded SIM" co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "wbudowany SIM". Instalacja karty eSIM w telefonie jest bardzo łatwa i ogranicza się jedynie do zeskanowania za pomocą aparatu telefonu specjalnego kodu QR dostarczonego przez OTVARTA. Kart eSIM można używać w urządzaniach, które mają wbudowany specjalny moduł, na którym zapisywany jest cyfrowy odpowiednik karty SIM.

eSIM ekologicznym rozwiązaniem

W ostatnich dekadach plastik stał się wszechobecny w naszym codziennym życiu. Wzrastająca produkcja tworzyw sztucznych pociąga za sobą również zwiększenie ilości odpadów. Choć całkowita rezygnacja z plastiku jest niemalże niemożliwa, to OTVARTA, z myślą o środowisku naturalnym już pod koniec 2021 roku, jako pierwszy operator komórkowy MVNO w Polsce, wprowadziła do swojej oferty ekologiczne karty eSIM. Kolejnym etapem proekologicznej działalności OTVARTA było uruchomienie na początku 2022 roku, programu "eko SIEĆ". Jego głównym założeniem jest sprawienie, aby działalność OTVARTA miała jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez minimalizację śladu węglowego. 

Zalety eSIM

Zalety eSIM

Jakie telefony obsługują eSIM?

eSIM w sieci komórkowej OTVARTA jest zgodny z specyfikacją GSMA. Wszystkie telefony zgodne z tą specyfikacją są gotowe do działania z kartami eSIM. Przykładowe modele telefonów z eSIM to:

Apple iPhone 11

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro MAX

Apple iPhone SE 2022

HAMMER Blade 3

HAMMER Blade 5G

HAMMER Explorer PRO

Huawei P40 5G

Huawei P40 PRO 5G

myPhone Now eSIM

OPPO Find X5 Pro 5G

OPPO Reno6 Pro 5G

OPPO Reno7 5G

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S20+ 5G

Samsung Galaxy S21 5G

Samsung Galaxy S21+ 5G

Samsung Galaxy S22 5G

Samsung Galaxy S22+ 5G

Samsung Galaxy Ultra 5G

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Jak zainstalować kartę eSIM?

Zamawiając ofertę z kartą eSIM otrzymasz profil eSIM w formie kodu QR. Kod QR wystarczy zeskanować za pomocą telefonu obsługującego eSIM i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Przed instalacją profilu eSIM zalecamy aktualizację oprogramowania urządzenia do najnowszej wersji. Instrukcję instalacji karty eSIM znajdziesz tutaj.

Przejdź do sieci OTVARTA i korzystaj z KARTY eSIM!

Rewolucja stała się faktem! Już pod koniec 2021 roku sieć OTVARTA umożliwiła swoim klientom korzystanie z EKOLOGICZNEJ KARTY eSIM. Dołącz do nas i przenieś numer do sieci OTVARTA, w której masz dostęp do atrakcyjnej oferty na abonament telefoniczny i Internet mobilny. Wybierz najtańszą taryfę na rynku. O! NAJTAŃSZA! to jedyne 9,99 zł za miesiąc i rozmowy bez limitu w sieci. Sprawdź szczegóły oferty.

Internet mobilny
z obsługą 5G

Jeśli szukasz najtańszego, szybkiego i niezawodnego Internetu do domu lub biura, sprawdź naszą ofertę Internetu mobilnego LTE za najniższą cenę na rynku!

PRZENIEŚ SWÓJ NUMER DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

O! - NAJLEPSZY ABONAMENT W POLSCE!

Szukasz najtańszego abonamentu? Gwarantujemy umowę bez limitu, darmowe pakiety i swobodny dostęp do internetu LTE, 5G. Sprawdź naszą ofertę!

Instrukcja instalacji karty eSIM

Zanim przejdziesz do instalacji profilu eSIM zapoznaj się z poniższymi informacjami:

  • Przed instalacją profilu upewnij się, że na Twoim urządzeniu zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie.
  • Urządzenie, na którym instalowana jest karta eSIM musi mieć dostęp do Internetu (np. przez Wi-Fi lub za pomocą innej aktywnej karty SIM).
  • Podczas instalacji proflu eSIM na urządzeniu, numer seryjny eSIM zostaje trwale przypisany do telefonu, na którym rozpoczęto ten proces. Zakończenie instalacji będzie możliwe na urządzeniu, na którym została ona rozpoczęta. Nie będzie możliwe zainstalowanie profilu eSIM na innym urządzeniu.
  • W większości telefonów po zainstalowaniu nowego profilu eSIM, zostaje on automatycznie aktywowany, dezaktyując jednocześnie inne zainstalowane profile. Sprawdź w ustawieniach telefony, czy aktywny jest ptofil, którego chcesz w danej chwili używać.
  • Większość obecnie dostępnych telefonów z eSIM to telefony dual SIM - obsługują kartę fizyczną (plastikową) i eSIM. W takich telefonach w jednym czasie może być aktywny jeden profil eSIM. W przyszłości z pewnością pojawią się telefony obsługujące dwa profile eSIM jednocześnie.
  • Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe ponowne zainstalowanie raz wykorzystanego profilu eSIM. Jeśli chcesz korzystać z numeru na innym telefonie lub profil eSIM został usunięty z urządzenia konieczne jest pobranie nowego profilu. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. 
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych na urządzeniu spowoduje usunięcie profilu eSIM. Konieczne będzie zlecenie wygenerowania nowego profilu eSIM i jego instalacja na urządzeniu. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Instalacja profilu eSIM

Instalacja eSIM

Nie znalazłeś/-aś informacji, których szukasz?
Sprawdź Najczęściej zadawane pytania
lub skontaktuj się z doradcą sieci OTVARTA, dzwoniąc pod numer telefonu: 699 711 699

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.