Cell Broadcast Definicja pojęcia

Co to jest Cell Broadcast
Poznaj definicję pojęcia Cell Broadcast

Cell Broadcast

Cell Broadcast (CB) to technologia komunikacyjna, która umożliwia jednoczesne przesyłanie wiadomości tekstowych do wielu użytkowników sieci komórkowej w określonym obszarze geograficznym. Została zaprojektowana w celu zapewnienia efektywnego i niezawodnego środka przekazywania kluczowych informacji do dużych grup osób.

Cell Broadcast różni się od standardowych usług SMS. Zamiast kierowania wiadomości do określonych numerów, system CB wysyła wiadomość do wszystkich aktywnych urządzeń w określonym obszarze, bez względu na to, czy są one zarejestrowane w danym obszarze, czy też nie. W rezultacie, Cell Broadcast jest znacznie mniej podatna na przeciążenie sieci, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do przekazywania kluczowych informacji w sytuacjach awaryjnych.

W praktyce, system Cell Broadcast może być wykorzystywany do szerokiego spektrum zastosowań, począwszy od ostrzeżeń przed kataklizmami naturalnymi, po przekazywanie informacji o warunkach drogowych czy lokalnych promocjach. Ponieważ wiadomości CB są odbierane przez każde urządzenie w danym obszarze, technologia ta stanowi skuteczny sposób dotarcia do jak największej liczby osób, niezależnie od sieci komórkowej, której używają.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.