GPS Definicja pojęcia

Co to jest GPS
Poznaj definicję pojęcia GPS

GPS

GPS (Globalny System Pozycjonowania) jest to technologiczne rozwiązanie pozwalające na określenie precyzyjnej lokalizacji urządzeń, które posiadają odpowiednie odbiorniki, w każdym miejscu na naszej planecie. Powszechnie stosowany jest w branży GSM, czyli w przemyśle komórkowym, dla szerokiego wachlarza aplikacji.

System ten składa się z sieci satelitów na orbicie okołoziemskiej, które ciągle transmitują sygnały zawierające informacje o swojej pozycji oraz dokładnym czasie. Odbiornik GPS, który może być integralną częścią urządzenia GSM, takiego jak telefon komórkowy, przechwytuje te sygnały i na podstawie danych z co najmniej czterech satelitów, jest w stanie obliczyć swoją dokładną pozycję trójwymiarową - szerokość i długość geograficzną, a także wysokość nad poziomem morza.

W branży GSM technologia GPS jest wykorzystywana w wielu różnych kontekstach. Aplikacje mapowe i nawigacyjne są najbardziej oczywistym zastosowaniem, ale technologia ta jest również wykorzystywana do geotagowania zdjęć, śledzenia przesyłek, monitorowania zdrowia i kondycji fizycznej, a nawet do zastosowań związanych z bezpieczeństwem, takich jak odnajdywanie zagubionych lub skradzionych urządzeń.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.