Magnetometr Definicja pojęcia

Co to jest Magnetometr
Poznaj definicję pojęcia Magnetometr

Magnetometr

Magnetometr to zaawansowane urządzenie pomiarowe, którego głównym zadaniem jest wykrywanie i mierzenie magnetyzmu, czyli sił i kierunków pól magnetycznych. Przykładem takiego urządzenia jest kompas, który wykorzystuje naturalne pole magnetyczne Ziemi do wskazania kierunku północy.

W kontekście branży GSM, magnetometry mają kluczowe zastosowanie, umożliwiając zaawansowane funkcje takie jak nawigacja, rozpoznawanie gestów i stabilizacja obrazu. Wbudowane w smartfony, tablety i inne urządzenia bezprzewodowe, magnetometry współpracują z akcelerometrami i żyroskopami, tworząc kompleksowe systemy śledzenia ruchu i orientacji urządzeń, znane jako IMU (Inertial Measurement Units).

Działanie magnetometru opiera się na zasadzie detekcji zmian w polu magnetycznym. Istnieją różne technologie magnetometrów, takie jak magnetometry Halla, magnetometry fluxgate czy magnetometry kwantowe. Każda z nich opiera się na różnych zasadach fizyki, ale wszystkie służą do mierzenia siły i kierunku pól magnetycznych.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.