Wi-Fi Calling Definicja pojęcia

Co to jest Wi-Fi Calling
Poznaj definicję pojęcia Wi-Fi Calling

Wi-Fi Calling

Wi-Fi Calling to innowacyjna technologia komunikacji, która umożliwia użytkownikom przekazywanie głosu i danych poprzez sieć Wi-Fi zamiast tradycyjnych sieci komórkowych. Jest to forma telefonicznej komunikacji w czasie rzeczywistym, która umożliwia bezproblemowe i wysokiej jakości połączenia nawet w obszarach o słabym zasięgu sieci komórkowej.

Wi-Fi Calling wykorzystuje infrastrukturę sieci Wi-Fi do przesyłania sygnału głosowego i danych z telefonu komórkowego. Działa poprzez przekształcanie dźwięku w paczki danych, które są następnie przesyłane przez sieć Wi-Fi do operatora komórkowego. Ten z kolei przekierowuje połączenie do właściwego miejsca docelowego, niezależnie od tego, czy jest to inny telefon komórkowy, stacjonarny czy numer zagraniczny.

Jedną z najważniejszych zalet Wi-Fi Calling jest możliwość korzystania z usług telefonicznych w miejscach, gdzie zasięg sieci komórkowej jest słaby lub niemożliwy do osiągnięcia. 

Ponadto, Wi-Fi Calling może być korzystne podczas podróży zagranicznych. Zamiast płacić wysokie opłaty za międzynarodowe połączenia telefoniczne, użytkownicy mogą skorzystać z Wi-Fi Calling, aby połączyć się z siecią Wi-Fi i wykonywać połączenia na swoim normalnym numerze, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Więcej definicji na W

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.