A-GPS Definicja pojęcia

Co to jest A-GPS
Poznaj definicję pojęcia A-GPS

A-GPS

A-GPS, czyli Assisted Global Positioning System, to zaawansowana technologia nawigacyjna, która wzmacnia działanie standardowego systemu GPS (Global Positioning System), poprawiając precyzję lokalizacji i skracając czas potrzebny na uzyskanie pierwszego pomiaru (Time to First Fix, TTFF).

Technologia A-GPS korzysta z metody "pomocniczej", która polega na wykorzystaniu dodatkowych danych dostarczanych przez stacje bazowe, które pomagają w zlokalizowaniu satelitów GPS. Dzięki temu, urządzenia wyposażone w technologię A-GPS mogą szybko i precyzyjnie określać swoją pozycję, nawet w warunkach, które dla standardowego GPS mogłyby być trudne - na przykład w środku miasta, z wysokimi budynkami zasłaniającymi widoczność satelitów.

Innym kluczowym aspektem technologii A-GPS jest to, że może ona działać nawet wtedy, gdy sygnał GPS jest słaby lub nieobecny. Dzieje się tak, ponieważ A-GPS korzysta z danych dostarczanych przez sieć komórkową, dzięki czemu może działać wewnątrz budynków lub w innych miejscach, gdzie tradycyjny GPS mógłby mieć problemy.

A-GPS ma również znaczące zastosowanie w technologii telefonii komórkowej, szczególnie w kontekście usług opartych na lokalizacji (LBS), które wykorzystują informacje o położeniu użytkownika do świadczenia spersonalizowanych usług, takich jak nawigacja, śledzenie obiektów, marketing lokalizacyjny i wiele innych.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.