BTS Definicja pojęcia

Co to jest BTS
Poznaj definicję pojęcia BTS

BTS

Stacja Bazowa (Base Transceiver Station, BTS) jest kluczowym elementem w architekturze systemu komunikacji mobilnej Global System for Mobile Communications (GSM). BTS składa się z anten i transceiverów (nadajników-odbiorników) zamontowanych na wieży lub na innym wysokim punkcie, które są odpowiedzialne za transmisję i odbiór sygnałów radiowych w celu zapewnienia łączności bezprzewodowej.

Głównym zadaniem BTS jest umożliwienie dwukierunkowej komunikacji radiowej między centralą systemu (Mobile Switching Center, MSC) a urządzeniem mobilnym (np. smartfonem). Transmisja odbywa się w paśmie GSM, a BTS obsługuje określony obszar geograficzny, zwykle określany jako "komórka". Stacje bazowe są rozmieszczone w strategicznych lokalizacjach, tworząc sieć komórek, która zapewnia ciągłą łączność mobilną.

BTS jest również odpowiedzialne za zarządzanie częstotliwościami radiowymi i mocą transmisji, aby zoptymalizować jakość sygnału i zminimalizować interferencje między sąsiednimi komórkami. W skład BTS wchodzą także urządzenia służące do pomiaru i monitorowania jakości sygnału, błędów transmisji i innych parametrów sieci.

Choć BTS jest niewidocznym elementem dla większości użytkowników telefonów komórkowych, jest niezwykle istotnym składnikiem infrastruktury telekomunikacyjnej, który umożliwia realizację połączeń głosowych, transmisję danych, roaming międzynarodowy i wiele innych usług dostarczanych przez operatorów GSM.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.