PCMCIA Definicja pojęcia

Co to jest PCMCIA
Poznaj definicję pojęcia PCMCIA

PCMCIA

PCMCIA (Personal Computer Memory Card International Association) jest standardem technologicznym wywodzącym się z przemysłu komputerowego, który służy do rozszerzenia funkcjonalności laptopów i innych urządzeń przenośnych. Jego nazwa pochodzi od organizacji, która zapoczątkowała i rozpowszechniła ten standard na początku lat 90. XX wieku.

Standard PCMCIA określa format fizyczny kart (zwanych również "karta PC") i protokół komunikacyjny, które umożliwiają urządzeniom komunikację z komputerem za pośrednictwem gniazda PCMCIA. Karty te są porównywalne do dzisiejszych kart SD, ale są znacznie większe i mają bardziej złożone możliwości.

Założeniem PCMCIA było umożliwienie użytkownikom dodawania nowych funkcji do ich systemów bez konieczności otwierania komputera. Karty PCMCIA były używane do dodawania takich funkcji jak modemy, karty sieciowe, dyski twarde, kontrolery SCSI, karty dźwiękowe, a nawet napędy CD-ROM.

Z biegiem lat standard PCMCIA przeszedł kilka rewizji, które wprowadziły różne rozmiary i typy kart (Typ I, Typ II, Typ III), a także zwiększyły szybkość i zdolności transferu danych. Jednak z powodu rozwoju technologicznego, takiego jak USB i technologia miniaturyzacji, karty PCMCIA stały się mniej popularne i w końcu zostały zastąpione przez nowsze rozwiązania, takie jak ExpressCard.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.