Prepaid Definicja pojęcia

Co to jest Prepaid
Poznaj definicję pojęcia Prepaid

Prepaid

Prepaid, nazywany również płatnością z góry, jest terminem finansowym, który odnosi się do systemu płatności, w którym użytkownik wpłaca środki z góry na swoje konto lub kupuje określoną ilość towarów lub usług przed ich faktycznym wykorzystaniem.

Prepaid, w dosłownym tłumaczeniu oznaczający "opłacony z góry", jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach, takich jak telekomunikacja, bankowość, e-commerce i wiele innych. W telekomunikacji, prepaid to model biznesowy, w którym użytkownicy wpłacają środki na swoje konta przed wykonaniem połączeń telefonicznych, wysyłaniem wiadomości tekstowych lub korzystaniem z internetu. Użytkownik może potem korzystać z tych usług do momentu wyczerpania wcześniej wpłaconych środków.

Z punktu widzenia finansowego, prepaid to termin stosowany do opisania sytuacji, w której płatność za dobro lub usługę jest dokonywana z góry, zamiast po jej dostarczeniu. Ta zasada może być stosowana do wszystkiego, od prenumerat na magazyny, przez opłaty za serwisy streamingowe, do kont bankowych z góry opłaconych.

Prepaid ma również znaczenie w kontekście kart debetowych i kredytowych. Karty prepaid, znane również jako karty z góry opłacone, to karty, które są doładowywane przez użytkownika przed ich użyciem. Pozwalają one użytkownikom na kontrolowanie wydatków, ponieważ mogą wydawać tylko te środki, które wcześniej wpłacili na kartę.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.