PIN Definicja pojęcia

Co to jest PIN
Poznaj definicję pojęcia PIN

PIN

PIN (Personal Identification Number) to prywatny kod numeryczny służący do identyfikacji i autoryzacji użytkowników w różnych systemach cyfrowych i elektronicznych. Typowo składa się z czterech do sześciu cyfr, choć może być dłuższy w zależności od systemu.

Podstawowym celem PINu jest zabezpieczenie konta, systemu lub urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem. W przypadku bankowości, karty płatnicze i bankomaty często wykorzystują PINy do autoryzacji transakcji. Dla dodatkowego zabezpieczenia, niektóre systemy blokują dostęp po kilku nieudanych próbach wprowadzenia PINu, aby zabezpieczyć się przed atakami sieciowymi.

Choć PIN jest często mylony z hasłem, to różnią się one pod kilkoma względami. Hasła mogą zawierać litery, cyfry i symbole, podczas gdy PINy są zazwyczaj ograniczone do cyfr. Ponadto, hasła są często używane do zabezpieczenia danych na poziomie systemu lub sieci, podczas gdy PINy są przeważnie używane do autoryzacji transakcji na urządzeniach osobistych.

W kontekście technologii mobilnych, PINy są często używane do zabezpieczania smartfonów i tabletów. Takie urządzenia mogą wymagać od użytkownika wprowadzenia PINu przed uzyskaniem dostępu do systemu operacyjnego i danych zawartych na urządzeniu. PINy są również używane w niektórych systemach autoryzacji dwuetapowej, gdzie poza hasłem, użytkownik musi wprowadzić PIN wysłany na jego urządzenie, aby zalogować się do konta.

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.