Abonament bez telefonu opłacalna oferta, bez ukrytych kosztów

Sprawdź czy telefon w abonamencie jest tańszy.
Wybierz abonament bez telefonu – to optymalna opcja dla każdego, kto nie lubi przepłacać.

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Abonament bez telefonu – opłacalna oferta, bez ukrytych kosztów

Dodano dnia: 2018-09-12 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Kiedy nadchodzi dla nas czas wyboru nowego operatora i formy płatności za jego usługi – należy dobrze zastanowić się, co wybrać: kartę, mix, abonament a może abonament bez telefonu? Jeśli chcemy dobrać optymalne dla siebie warunki i ponosić za nie niskie opłaty, najbardziej korzystnym może okazać się abonament bez rat za telefon. 

Co to jest abonament telefoniczny?

Abonament to stały, cykliczny koszt, ponoszony w ramach umowy z operatorem, dostarczającym nam usługi telekomunikacyjne. W obrębie abonamentu ponosimy zatem opłatę za możliwość dzwonienia, smsowania oraz w zależności od wybranej opcji także za możliwość wysyłania wiadomości multimedialnych, pakiety Internetu mobilnego czy pakiety wakacyjne dotyczące roamingu. Często, gdy decydujemy się na telefon za przysłowiową złotówkę, w abonamencie zostaje wliczona także całościowa opłata za nowy smartfon. Abonament jest więc składową kosztów za różne usługi, które możemy indywidualnie konfigurować. Najtańszy abonament na rynku nie przekracza 10 zł, a posiada szereg podstawowych opcji: nieograniczone rozmowy w sieci, pakiet rozmów do innych sieci i na numery stacjonarne, opcjonalny pakiet sms oraz kilkaset gigabajtów Internetu mobilnego do wykorzystania. Dzięki temu obecnie na podstawowy abonament stać każdego. Dodatkowo, jeśli posiadamy swój ulubiony smartfon, którego nie mamy potrzeby wymieniać, najtańszy abonament bez telefonu będzie optymalnym rozwiązaniem. 

Zalety, które przemawiają za wyborem abonamentu to:

ciągły i stabilny dostęp do komunikacji

możliwość indywidualnego doboru dodatkowych opcji w usłudze, dzięki czemu może zostać ona dostosowana zarówno do małych, jak i dużych oczekiwań

niskie koszty

możliwość wyboru abonamentu bez telefonu w przypadku, gdy nie chcemy dokonywać wymiany obecnego smartfona

elastyczny czas trwania umów (umowa bez określonego czasu trwania lub umowa długoterminowa)

Wybierając najlepszy abonament telefoniczny dla siebie warto jednak bardzo dokładnie zapoznać się z każdą ofertą, by wybrać tę najbardziej opłacalną, bez ukrytych kosztów.

Czy telefon w abonamencie jest tańszy?

Ukryte koszty to termin, który – niestety – otacza nas z każdej strony. Dotyczy zarówno usług, jak i produktów – sprzedawcy i handlowcy zapewniają nas o gratisach, bezpłatnych okresach testowych, dodatkach za symboliczne bilony (np. drugi produkt za 1gr czy 1zł). Także w przypadku usług telekomunikacyjnych możemy spotkać się z brakiem transparentności ze strony operatora. Dlatego też, kiedy szukamy oferty na najlepszy abonament i chcemy dodatkowo wymienić telefon, musimy dokładnie przekalkulować czy telefon w abonamencie jest tańszy. Bardzo często okazuje się, że operatorzy wliczają w abonament podstawową cenę rynkową danego modelu i doliczają do tego odpowiednią prowizję, by osiągnąć zamierzony zysk. Przez tego typu działania możemy znacznie przepłacić za swój nowy telefon w abonamencie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie rozdzielenie kwestii operatora i zakupu smartfona czyli wybór abonamentu bez telefonu. 

Zalety abonamentu bez telefonu

Zakup abonamentu bez telefonu posiada szereg zalet. Nie dość, że pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, daje bardzo dużą elastyczność w kwestii wyboru opcji dodatkowych do abonamentu oraz nie ogranicza asortymentu aparatów komórkowych. Rozdzielenie kosztów jest także uzasadnione dużą konkurencją wśród operatorów komórkowych. Żaden nie może sobie pozwolić na zawyżanie cen podstawowych usług, dlatego często szukają oni zysku właśnie w pakietach ze smartfonem. Tymczasem abonament bez telefonu jest tani i transparentny – płaci się tylko za ściśle określone usługi. 

Główne zalety to:

niskie koszty abonamentu

brak ukrytych kosztów

zakup smartfona po cenie rynkowej

niezależność w wyborze nowego aparatu lub możliwość pozostawienia sobie obecnego modelu

możliwość podpisania krótszych umów (w przypadku abonamentu z telefonem umowy z reguły są długoterminowe)

A jaka jest najlepsza oferta na abonament bez telefonu? W OTVARTA żaden z naszych pakietów nie zawiera w ofercie aparatu – nie chcemy bowiem ograniczać nikogo określoną pulą modeli do wyboru. Dążymy do tego by zapewnić Wam najtańszy abonament bez telefonu, bez żadnych ukrytych kosztów i zbędnych opłat. Jesteśmy transparentni – zawsze określamy za co płacicie w abonamencie i dlaczego. W naszej ofercie znajdziecie zarówno bardzo tani abonament bez telefonu (O! NAJTAŃSZA!), jak również bardziej złożone pakiety, w których niczego Wam nie zabraknie (O! MAM WSZYSTKO!). Zapoznaj się z całą naszą ofertą – ciesz się abonamentem bez telefonu, bez limitów i bez ukrytych kosztów!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.