Usunięte aplikacje w telefonie Jak je przywrócić?

Jak przywrócić aplikacje usunięte z telefonu?
Sprawdź nasz poradnik!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak przywrócić usunięte aplikacje w telefonie?

Dodano dnia: 2023-07-17 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia. Wykorzystujemy je do komunikacji, rozrywki, zarządzania finansami i wielu innych czynności. Wraz z rozwojem technologii aplikacje mobilne stały się niezastąpionymi narzędziami, które ułatwiają nam wykonywanie wielu potrzebnych operacji. Zdarza się, że przypadkowo usuniemy programy z pamięci urządzenia lub chcemy ponownie je zainstalować. Jak przywrócić usunięte aplikacje w telefonie? O tym kilka słów w dalszej części tekstu.

Jak przywrócić usunięte aplikacje w telefonie?

Usunięte aplikacje – jak je ponownie przywrócić?

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na przywrócenie odinstalowanej aplikacji jest jej ponowna instalacja. W tym celu warto zajrzeć do sklepu Google lub App Store i wpisać w wyszukiwarkę nazwę programu. Już po pierwszych znakach na liście ukażą się nazwy aplikacji.

Istnieją jednak sposoby archiwizacji wszystkich aplikacji, jakie dotychczas były zainstalowane na urządzeniu, z którego korzystasz.

Stwórz kopię zapasową aplikacji za pomocą Apps Backup & Restore

Aplikacja Apps Backup & Restore to narzędzie, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych aplikacji zainstalowanych na Twoim telefonie. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala zachować wszystkie aplikacje w jednym miejscu i odzyskać je w przypadku usunięcia lub zmiany urządzenia.

Główną funkcją tej aplikacji jest tworzenie kopii zapasowych wszystkich zainstalowanych programów wraz z ich ustawieniami, danymi i plikami.

Aplikacja Apps Backup & Restore jest również przydatna, gdy zmieniasz telefon i chcesz przenieść wszystkie swoje aplikacje na nowe urządzenie. Możesz po prostu wykonać kopię zapasową aplikacji na starym smartofnie i przywrócić je na nowym. W ten sposób oszczędzasz czas i wysiłek potrzebny na ponowną instalację i konfigurację wszystkich programów.

Dodatkowo Apps Backup & Restore umożliwia również udostępnianie kopii zapasowych aplikacji innym użytkownikom. Jeśli znajomi lub rodzina potrzebują dostępu do konkretnego programu, możesz udostępnić im kopię zapasową, a oni będą mogli ją zainstalować na swoich urządzeniach.

Sprawdź listę odinstalowanych aplikacji w Google Play

Aby zainstalować usunięte aplikacje na swoim smartfonie, wykonaj poniższe kroki:

  • Otwórz Sklep Play na swoim telefonie. Jest to domyślna aplikacja dostępna na większości urządzeń z systemem Android.
  • Na głównej stronie Sklepu Play, kliknij w ikonę profilu – dostępna jest ona w prawym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie zakładki Zarządzaniem kontem Google.
  • W menu nawigacyjnym, wybierz Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami.
  • Po otwarciu sekcji Zarządzaj, dostępnej w górnej części, rozwinięta zostanie lista wszystkich aplikacji.
  • Stuknij w nazwę programu i wybierz jedną z możliwości: Otwórz, Zainstaluj, Odinstaluj.

Odinstalowane aplikacje zostaną oznaczone przyciskiem "Zainstaluj" zamiast "Otwórz".

Odzyskaj usunięte aplikacje na iPhone

Posiadacze urządzeń z nadgryzionym jabłkiem również mogą ponownie przywrócić usunięte programy. Jak przywrócić usunięte aplikacje w telefonie?

  • Otwórz sklep App Store na swoim iPhonie i przejdź do zakładki Aktualizacje na dolnym pasku ekranu.
  • Następnie stuknij Kupione, aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji zakupionych na Twoim koncie.
  • Wejdź w zakładkę Nie na tym iPhonie, aby zobaczyć aplikacje, które zostały wcześniej zakupione, ale nie są obecnie zainstalowane na smartfonie.
  • Wyszukaj aplikację, którą chcesz ponownie zainstalować, a następnie stuknij w strzałkę obok jej nazwy, aby ją przywrócić.

Jak przywrócić usunięte aplikacje w telefonie? Podsumowanie

Odzyskiwanie usuniętych aplikacji nie musi być trudnym zadaniem. Dzięki dostępnym opcjom i narzędziom możesz odzyskać programy wraz z danymi i ustawieniami.

Wypróbuj jedną z metod podaną w artykule. Pamiętaj o regularnym tworzeniu kopii zapasowych, które mogą znacznie ułatwić proces przywracania aplikacji w przypadku ich utraty.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.