Numery zastrzeżone Jak zablokować połączenia przychodzące?

Jak ograniczyć niechciane połączenia?
Dowiedz się jak włączyć blokowanie nieznanych lub zastrzeżonych numerów

Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

Dodano dnia: 2021-09-07 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Męczące reklamy, uciążliwi konsultanci firm, niechciane propozycje usług – każdy z nas odbiera wiele połączeń z zastrzeżonych czy też nieznanych numerów. Co zrobić z nieustannie wydzwaniającymi telemarketerami? Istnieje kilka skutecznych metod, które pomogą pozbyć się problemu. Jak włączyć blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych? Jak zablokować numer nieznany, który non stop pojawia się na ekranie naszego smartfona? Sprawdź w artykule zamieszczonym poniżej.

Blokowanie zastrzeżonych numerów przychodzących w sieci OTVARTA

Niechciane połączenia to zmora wielu użytkowników telefonów. Nieustannie dzwoniący telemarketer może wyprowadzić z równowagi nawet te osoby, które żyją w zgodzie z koncepcją stoickiego spokoju. Wyciszanie dzwonka lub odrzucanie połączenia jest rozwiązaniem krótkoterminowym. W OTVARTA możesz aktywować usługę, która skutecznie zablokuje połączenia z numerów nierozpoznanych (zastrzeżonych). Po włączeniu tej opcji nieznane połączenia przychodzące nie zostaną zrealizowane, a osoba, która do Ciebie dzwoni, zostanie o tym fakcie poinformowana przez słowny komunikat.

Aby aktywować bezpłatną usługę blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych, należy skontaktować się z Infolinią lub dokonać zmian samodzielnie przez Portal OTVARTA 24/7.

System Android – blokowanie numerów

Blokada połączeń numerów zastrzeżonych jest możliwa także za sprawą wprowadzenia kilku zmian w telefonie. Unikniesz niechcianych rozmów, wybierając opcję odrzucania połączeń. Wielu producentów smartfonów pomyślało o blokowaniu ukrytego numeru. Można je włączyć z poziomu ustawień. Jak to zrobić? W zależności od modelu smartfona ścieżka może wyglądać nieco inaczej.

 • Wybierz Ustawienia na swoim telefonie.
 • Wejdź w Ustawienia połączeń i wybierz Odrzucanie połączenia.
 • Kliknij w Automatyczne odrzucanie i wybierz Automatycznie odrzucaj listę.
 • Następnie stuknij w Ukryte połączenia.

W przypadku modeli telefonów, których menu nie zostało wzbogacone o tę opcję (choć dziś jest to raczej w standardzie), warto wybrać się do Sklepu Google Play. W jego zasobach znajdziesz aplikacje blokujące nie tylko te połączenia z numerami, które są zastrzeżone, ale i niechciane SMSy. Programy te są bardzo funkcjonalne. Potrafią rozpoznać numer nawet jeżeli nie masz go w swojej książce telefonicznej, mogą blokować konkretne numery kierunkowe z innych państw, oraz nałożyć blokadę na te połączenia, które zyskały złą sławę wśród użytkowników i są one powszechnie znane jako irytujące. Oto lista tylko niektórych aplikacji, odpowiadających za blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych i nie tylko.

 1. Blokowanie numerów.
 2. Odebrać telefon?
 3. Blokada połączeń.
 4. Truecaller.
 5. Hiya: ID i blokowanie połączeń.

Blokowanie numeru w iOS

Urządzenia Apple opierające się na systemie iOS również oferują swoim użytkownikom możliwość blokowania połączeń od rozmówców, których nie masz zapisanych w telefonie. Wycisz nieznanych dzwoniących to funkcja, która działa jak zapora. Skutecznie odrzuca numery, z którymi smartfon wcześniej nie miał do czynienia. Informacja o zablokowanym połączeniu znajdzie się na poczcie głosowej. Aby skorzystać z opcji, należy:

 • wejść w Ustawienia i wybrać Telefon.
 • Na samym dole stuknij w Wycisz nieznanych dzwoniących.
 • Włącz funkcję.

App Store także nie pozostał obojętny na połączenia, o których użytkownicy telefonów chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W propozycji sklepu znalazły się m.in. aplikacje:

 1. Call Blocker.
 2. Showcaller.
 3. Truecaller 4+.
 4. Call ID – Call Blocker.

Takie aplikacje jak Truecaller są budowane przez społeczność tysięcy użytkowników urządzeń producenta z nadgryzionym jabłkiem, przez co blokowanie nieznanych połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych jest prostsze. Truecaller tworzą ludzie, dodając do listy spamerów te numery telefonów, które uznano za uporczywe i irytujące.

Przyjemność z rozmów? Tylko w sieci OTVARTA!

Dołącz do sieci OTVARTA, w której rozmowy z drugą osobą sprawią Ci przyjemność. Wybierz abonament telefoniczny już od 9,99 złotych w ofercie O! NAJTAŃSZA! Potrzebujesz szybkiego Internetu mobilnego? Sprawdź nasze propozycje, w których mamy coś dla osób lubiących surfować przez całą dobę. O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC! lub O! SZYBKI! 200 GB! + 200 W NOC! to prawdziwa cenowa okazja. Sprawdź nasze promocje. Już dziś dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA.

Wróć do bloga

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.