Numery zastrzeżone Jak zablokować połączenia przychodzące?

Jak ograniczyć niechciane połączenia?
Dowiedz się jak włączyć blokowanie nieznanych lub zastrzeżonych numerów

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

Dodano dnia: 2021-09-07 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Męczące reklamy, uciążliwi konsultanci firm, niechciane propozycje usług – każdy z nas odbiera wiele połączeń z zastrzeżonych czy też nieznanych numerów. Co zrobić z nieustannie wydzwaniającymi telemarketerami? Istnieje kilka skutecznych metod, które pomogą pozbyć się problemu. Jak włączyć blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych? Jak zablokować numer nieznany, który non stop pojawia się na ekranie naszego smartfona? Sprawdź w artykule zamieszczonym poniżej.

Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

Blokowanie zastrzeżonych numerów przychodzących w sieci OTVARTA

Niechciane połączenia to zmora wielu użytkowników telefonów. Nieustannie dzwoniący telemarketer może wyprowadzić z równowagi nawet te osoby, które żyją w zgodzie z koncepcją stoickiego spokoju. Wyciszanie dzwonka lub odrzucanie połączenia jest rozwiązaniem krótkoterminowym. W OTVARTA możesz aktywować usługę, która skutecznie zablokuje połączenia z numerów nierozpoznanych (zastrzeżonych). Po włączeniu tej opcji nieznane połączenia przychodzące nie zostaną zrealizowane, a osoba, która do Ciebie dzwoni, zostanie o tym fakcie poinformowana przez słowny komunikat.

Aby aktywować bezpłatną usługę blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych, należy skontaktować się z Infolinią lub dokonać zmian samodzielnie przez Portal OTVARTA 24/7.

System Android – blokowanie numerów

Blokada połączeń numerów zastrzeżonych jest możliwa także za sprawą wprowadzenia kilku zmian w telefonie. Unikniesz niechcianych rozmów, wybierając opcję odrzucania połączeń. Wielu producentów smartfonów pomyślało o blokowaniu ukrytego numeru. Można je włączyć z poziomu ustawień. Jak to zrobić? W zależności od modelu smartfona ścieżka może wyglądać nieco inaczej.

 • Wybierz Ustawienia na swoim telefonie.
 • Wejdź w Ustawienia połączeń i wybierz Odrzucanie połączenia.
 • Kliknij w Automatyczne odrzucanie i wybierz Automatycznie odrzucaj listę.
 • Następnie stuknij w Ukryte połączenia.

W przypadku modeli telefonów, których menu nie zostało wzbogacone o tę opcję (choć dziś jest to raczej w standardzie), warto wybrać się do Sklepu Google Play. W jego zasobach znajdziesz aplikacje blokujące nie tylko te połączenia z numerami, które są zastrzeżone, ale i niechciane SMSy. Programy te są bardzo funkcjonalne. Potrafią rozpoznać numer nawet jeżeli nie masz go w swojej książce telefonicznej, mogą blokować konkretne numery kierunkowe z innych państw, oraz nałożyć blokadę na te połączenia, które zyskały złą sławę wśród użytkowników i są one powszechnie znane jako irytujące. Oto lista tylko niektórych aplikacji, odpowiadających za blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych i nie tylko.

 1. Blokowanie numerów.
 2. Odebrać telefon?
 3. Blokada połączeń.
 4. Truecaller.
 5. Hiya: ID i blokowanie połączeń.

Blokowanie numeru w iOS

Urządzenia Apple opierające się na systemie iOS również oferują swoim użytkownikom możliwość blokowania połączeń od rozmówców, których nie masz zapisanych w telefonie. Wycisz nieznanych dzwoniących to funkcja, która działa jak zapora. Skutecznie odrzuca numery, z którymi smartfon wcześniej nie miał do czynienia. Informacja o zablokowanym połączeniu znajdzie się na poczcie głosowej. Aby skorzystać z opcji, należy:

 • wejść w Ustawienia i wybrać Telefon.
 • Na samym dole stuknij w Wycisz nieznanych dzwoniących.
 • Włącz funkcję.

App Store także nie pozostał obojętny na połączenia, o których użytkownicy telefonów chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W propozycji sklepu znalazły się m.in. aplikacje:

 1. Call Blocker.
 2. Showcaller.
 3. Truecaller 4+.
 4. Call ID – Call Blocker.

Takie aplikacje jak Truecaller są budowane przez społeczność tysięcy użytkowników urządzeń producenta z nadgryzionym jabłkiem, przez co blokowanie nieznanych połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych jest prostsze. Truecaller tworzą ludzie, dodając do listy spamerów te numery telefonów, które uznano za uporczywe i irytujące.

Przyjemność z rozmów? Tylko w sieci OTVARTA!

Dołącz do sieci OTVARTA, w której rozmowy z drugą osobą sprawią Ci przyjemność. Wybierz abonament telefoniczny już od 9,99 złotych w ofercie O! NAJTAŃSZA! Potrzebujesz szybkiego Internetu mobilnego? Sprawdź nasze propozycje, w których mamy coś dla osób lubiących surfować przez całą dobę. O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC! lub O! SZYBKI! 200 GB! + 200 W NOC! to prawdziwa cenowa okazja. Sprawdź nasze promocje. Już dziś dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.