Blokowanie reklam w telefonie Jak to zrobić?

W jaki sposób można zablokować reklamy w telefonie?
Sprawdź to w naszym poradniku!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak zablokować reklamy w telefonie?

Dodano dnia: 2023-09-05 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Ciągłe powiadamiania o promocjach i wyprzedażach, pojawiające się na ekranie telefonu mogą skutecznie zniechęcić do skorzystania z oferty. Efekt takich reklam jest zatem zupełnie odwrotny do zamierzonego. Nic w tym dziwnego. Współcześnie jesteśmy bombardowani informacjami na każdym kroku – także w sieci. Z tego artykułu dowiesz się, jak w prosty sposób zablokować natrętne reklamy na telefonie z iOS oraz Androidem, niezależnie od wersji czy nakładki systemowej.

Jak zablokować reklamy w telefonie?

Android - jak zablokować reklamy w telefonie z androidem?

Zaczniemy od metody, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Dzięki różnym opcjom w ustawieniach systemowych możesz skutecznie zablokować niechciane powiadomienia.

Jak zablokować reklamy w telefonie z androidem?

 • Otwórz Ustawienia na swoim telefonie.
 • Przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i prywatność/Prywatność.
 • Wybierz Ochrona aplikacji.
 • Kliknij Blokowanie reklam i aktywuj tę opcję.
 • Zaznacz aplikacje, w których chcesz zablokować reklamy.
 • Zatwierdź zmiany, klikając Zastosuj.

Należy pamiętać, że kroki mogą różnić się w zależności od wersji Androida oraz nakładki systemowej, takiej jak MIUI, EMUI czy One UI.

Jak usunąć reklamy w telefonie z iOS?

Posiadacze smartfonów z nadgryzionym jabłkiem również mogą zrezygnować z obserwowania spersonalizowanych reklam. Wystarczy, że zastosują się do poniższych kroków.

Zobacz, jak zablokować reklamy w telefonie Apple.

 • Wejdź w menu Apple.
 • Wybierz Ustawienia systemowe/Preferencje systemowe.
 • Stuknij w Prywatność i ochrona/Ochrona i prywatność.
 • Kliknij w kartę Prywatność.
 • Wejdź w Reklamy Apple.
 • Odznacz Spersonalizowane reklamy.

Aplikacje blokujące reklamy

Reklamy w telefonie możesz także zablokować, wykorzystując do tego specjalne aplikacje. To szybkie i najprostsze rozwiązanie. Poniżej przedstawiliśmy kilka znanych programów dostępnych dla użytkowników smartfonów z androidem i iOS.

Adblock – skuteczna blokada reklam na telefonie

Adblock jest zaawansowanym narzędziem oprogramowania, które zostało zaprojektowane w celu skutecznej eliminacji niechcianych treści reklamowych z treści przeglądanych na stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych. Aplikacja ta działa na zasadzie filtrowania i blokowania treści reklamowych, które wyświetlane są użytkownikom w ramach różnych platform cyfrowych. Jej głównym celem jest poprawa jakości i przejrzystości treści online, pozwalając użytkownikom na spersonalizowaną i mniej uciążliwą interakcję z danymi treściami.

Adblock umożliwia użytkownikom ograniczenie lub wyeliminowanie wyświetlania różnego rodzaju reklam, takich jak banery, pop-upy, treści promocyjne oraz inne formy komercyjnych komunikatów reklamowych. Działając na poziomie przeglądarki internetowej lub na poziomie systemu operacyjnego, Adblock analizuje elementy treści pod kątem cech charakterystycznych reklam i blokuje ich wyświetlanie, co przyczynia się do poprawy prędkości wczytywania stron oraz doświadczenia użytkownika.

Jak zainstalować i skonfigurować Adblock?

 • Pobierz aplikację Adblock ze Sklepu Play lub App Store.
 • Zainstaluj ją na swoim smartfonie.
 • Uruchom aplikację i przejdź do Ustawień.
 • Wybierz opcję Blokowanie reklam i zatwierdź zmiany.

Warto pamiętać o regularnym aktualizowaniu aplikacji, by zapewnić ciągłą ochronę przed reklamami.

Blokowanie reklam na smartfonie za pomocą programu AdAway

AdAway jest zaawansowaną aplikacją oprogramowania dostępną na platformie Android, służącą do blokowania treści reklamowych w witrynach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych. Aplikacja ta działa na zasadzie wprowadzania zmian w plikach systemowych urządzenia, celem skutecznego redukowania wyświetlania reklamowych komunikatów dla użytkowników, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości przeglądania treści online i zwiększenia wygody korzystania z urządzenia mobilnego.

AdAway jest zwykle wykorzystywany przez użytkowników, którzy posiadają uprawnienia roota (pełen dostęp i kontrolę systemu) na swoich urządzeniach Android, ponieważ aplikacja wprowadza modyfikacje w plikach systemowych, co wymaga większych uprawnień. Aplikacja ta umożliwia tworzenie oraz zarządzanie listami filtrów, które zawierają charakterystyczne cechy treści reklamowych. Działając na podstawie tych list, AdAway identyfikuje i blokuje reklamy na poziomie systemu operacyjnego, co przekłada się na zredukowaną liczbę wyświetlanych komunikatów reklamowych podczas korzystania z przeglądarki internetowej oraz aplikacji.

Jak skorzystać z AdAway?

 • Pobierz plik APK AdAway z oficjalnej strony.
 • Zainstaluj plik APK na karcie pamięci SD.
 • Zainstaluj aplikację (pamiętając, że wymaga roota).

Blokowanie reklam na telefonie - Pure Web Browser-Ad Blocker

Pure Web Browser-Ad Blocker jest zaawansowaną przeglądarką internetową dostępną na platformie Android, charakteryzującą się wbudowanym mechanizmem blokowania treści reklamowych. Aplikacja ta umożliwia użytkownikom przeglądanie zasobów online w sposób pozbawiony niechcianych komunikatów reklamowych, a także oferuje funkcjonalność Video Downloadera, pozwalającą na pobieranie materiałów wideo bezpośrednio z przeglądarki.

Pure Web Browser-Ad Blocker wyróżnia się prostotą i intuicyjnością obsługi, co stanowi korzystną cechę dla różnorodnych użytkowników. Rozwiązanie to oferuje nie tylko efektywne blokowanie reklam, ale także zapewnia płynne i wydajne przeglądania, szczególnie na urządzeniach o ograniczonych zasobach sprzętowych. Aplikacja ta może być atrakcyjnym wyborem dla użytkowników, którzy preferują rozwiązania zintegrowane, umożliwiające jednoczesne przeglądanie internetu i blokowanie treści reklamowych.

Jak skorzystać z Pure Web Browser-Ad Blocker?

Wystarczy ją po prostu pobrać ze Sklepu Google Play lub App Store a następnie zainstalować.

Blokowanie reklam za pomocą VPN

Virtual Private Network (VPN) to technologia zapewniająca bezpieczne i prywatne połączenie między urządzeniem użytkownika a internetem poprzez tunel szyfrowany. VPN umożliwia użytkownikom tworzenie wirtualnej sieci prywatnej, która maskuje ich rzeczywisty adres IP oraz zabezpiecza przesyłane dane przed potencjalnymi zagrożeniami i inwigilacją.

Natomiast aplikacja VPN do blokowania reklam to specjalistyczne oprogramowanie, które łączy w sobie funkcje wirtualnej sieci prywatnej (VPN) oraz mechanizmu blokowania treści reklamowych. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia użytkownikom korzystanie z bezpiecznego połączenia VPN, jednocześnie eliminując natrętne reklamy podczas przeglądania stron internetowych oraz korzystania z aplikacji mobilnych.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju aplikacji dostępnych w sklepach Google Play oraz App Store może być kilka.

Jak zablokować reklamy w telefonie korzystając z VPN?

 • Pobierz i zainstaluj aplikację VPN.
 • Wybierz serwer z listy dostępnych.
 • Połącz się z serwerem VPN.

Dzięki połączeniu z serwerem VPN, wszelkie reklamy w aplikacjach powinny zostać skutecznie zablokowane. Wystarczy, że chcesz zakończyć korzystanie z VPN, by odłączyć się od serwera i wyłączyć aplikację.

Korzyści z blokowania reklam

W kontekście blokowania reklam na telefonie warto wspomnieć o korzyściach jakie otrzymuje użytkownik.

 • Zwiększenie wydajności: reklamy mogą opóźniać ładowanie stron i aplikacji, co negatywnie wpływa na wydajność urządzenia.
 • Oszczędność danych: niechciane reklamy zużywają cenne dane mobilne. Blokując je, możemy znacząco obniżyć koszty połączeń internetowych.
 • Ochrona prywatności: niektóre reklamy śledzą nasze zachowanie w sieci. Blokowanie ich pomaga zachować większą kontrolę nad naszą prywatnością.

Jak zablokować reklamy w telefonie? Podsumowanie

W obliczu coraz większej liczby reklam online, ochrona prywatności i komfortu użytkowników staje się coraz ważniejsza. W niniejszym artykule omówiliśmy różne metody blokowania reklam na urządzeniach mobilnych. Ustawienia systemowe oferują prosty sposób na zablokowanie reklam bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania, lecz aplikacje takie jak Adblock, AdAway oraz przeglądarka Pure Web Browser-Ad Blocker dostarczają więcej zaawansowanych narzędzi do eliminacji natrętnych powiadomień na stronach www.

Walka z natrętnymi reklamami nie musi być uciążliwa. Dzięki powyższym metodom możesz skutecznie zablokować irytujące powiadomienia i cieszyć się z surfowania po internecie.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.