Utracone kontakty w telefonie Jak je odzyskać?

Odzyskiwanie kontaktów w telefonie
Poznaj sposoby na przywrócenie utraconych kontaktów w telefonie

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

Dodano dnia: 2022-10-05 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Kupno nowego smartfona wiąże się z importem kontaktów, aplikacji oraz innych danych z jednego telefonu na drugi. O ile przeniesienie wszelkich niezbędnych zasobów wydaje się być proste, o tyle ich odzyskanie, np. w przypadku uszkodzenia nośnika, może wiązać się z dużymi problemami. Nie każdy posiadacz smartfona dba o kopie zapasowe i robi je na wypadek usterki. Z tego artykułu dowiesz się, jak odzyskać kontakty z telefonu, nawet jeśli zapomniałeś o backupie. Poznaj sprawdzone sposoby, które przedstawiliśmy w dalszej części tekstu.

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

Odzyskiwanie kontaktów z karty SIM z poziomu telefonu

Obecnie na polskim rynku prym wiodą smartfony oparte na systemie Android i iOS. W niektórych modelach można skorzystać z opcji „Ostatnio usunięte” i odzyskać utracone omyłkowo dane. Jak odzyskać kontakty z telefonu? Jeśli Twój smartfon ma opcję, o której mowa skorzystaj z instrukcji:

 • wybierz Kontakty,
 • stuknij w Ustawienia/Ustawienia kontaktów w prawym górnym rogu ekranu,
 • przejdź do Organizuj kontakty,
 • wybierz Ostatnio usunięte,
 • na liście będą widnieć te numery, które zostały usunięte w przeciągu 30 dni,
 • przywróć kontakt przytrzymując go palcem,
 • z rozwiniętych opcji wybierz Ponów.

Jak odzyskać kontakty z telefonu, jeśli zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów? Przejdź do dalszej części tekstu i skorzystaj z instrukcji zamieszczonych poniżej.

Odzyskiwanie kontaktów – Android

Posiadacze telefonów z systemem Android mogą odzyskać kontakty kierując się następującymi krokami:

 • na ekranie wybierz Kontakty,
 • stuknij w więcej opcji/ustawienia lub w ikonkę z trzema punkcikami widocznymi w prawym górnym rogu ekranu,
 • wybierz import kontaktów z karty SIM/wczytywanie kontaktów.

Kontakty powinny na nowo zostać przeniesione z karty SIM do pamięci telefonu. Warto mieć na uwadze, że powyższy sposób jest skuteczny, tylko jeśli numery nie zostały trwale usunięte.

Jak odzyskać kontakty z karty SIM – iPhone

Użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem również mogą odzyskać kontakty w przypadku ich braku w książce telefonicznej. Skorzystaj z krótkiej instrukcji zamieszczonej poniżej:

 • wejdź do Ustawień systemu,
 • stuknij w opcję Kontakty,
 • wybierz Import kontaktów z karty SIM.

Podobnie jak w przypadku systemu Android, ten sposób rozwiąże problem braku numerów, które nie zostały automatycznie przeniesione lub z jakiegoś powodu zniknęły z książki telefonicznej, ale nie zostały trwale usunięte z karty SIM.

Jak przywrócić kontakty w telefonie z karty SIM?

Wystarczy chwila nieuwagi lub przypadkowo odblokowany telefon w kieszeni spodni, aby doszło do usunięcia danych – w tym także numerów telefonów. Na szczęście twórcy aplikacji przewidzieli taką ewentualność i stworzyli kilka przydatnych programów, które pomogą odzyskać utracone dane. Nie czekaj i zajrzyj do Google Play lub App Store.

Jak odzyskać usunięte kontakty z telefonu? W tym pomocne mogą okazać się takie aplikacje jak:

 • Recover Deleted All Contacts – Contact Recovery,
 • Restore Contacts: Recover Deleted Contacts,
 • Deleted Contacts,
 • Recover All Deleted Contact & Sync,
 • Dr.Fone.

Każde oprogramowanie jest dostępne za darmo. Jeśli po zainstalowaniu jednej z aplikacji i jej uruchomieniu Twoja cyfrowa książka telefoniczna nadal pozostaje pusta, wypróbuj inny program z listy – w skrajnych przypadkach warto przetestować możliwości każdego z nich.

Jak odzyskać kontakty z zablokowanej karty SIM?

Niekiedy użytkownik musi się zmierzyć z problemem jakim jest blokada karty SIM. W tym przypadku odzyskiwanie kontaktów z karty SIM jest możliwe tylko wtedy, gdy znany jest nam kod PIN i PUK (8-cyfrowy kod znajdziesz na odwrocie plastikowej karty, z której wyłamałeś kartę SIM). Niezbędny okazać się może również kontakt z operatorem i Biurem Obsługi Klienta. Jeśli karta SIM nie zostanie odblokowana, uzyskanie dostępu do numerów będzie niemożliwe.

Jak odzyskać numery z karty SIM, która jest uszkodzona?

Odzyskanie kontaktów z karty SIM, która została uszkodzona lub co gorsza zniszczona, może okazać się problemem nie do przeskoczenia. Jeśli nie zrobiłeś kopii zapasowej numerów telefonów, prawdopodobnie nie będziesz mógł ich odzyskać. Ostatnią deską ratunku może okazać się profesjonalny serwis – wszystko zależy od tego, w jak bardzo złym stanie jest karta SIM.

Jeśli natomiast smartfon nie rozpoznaje bądź nie reaguje na umieszczoną w slocie SIM, wyjmij kartę i spróbuj delikatnie przetrzeć chip suchą ściereczką. Pomocne może okazać się także sprężone powietrze, którym oczyścisz slot z zalegającego kurzu lub nagromadzonych w nim nieczystości.

Jak przywrócić kontakty za pomocą konta Google?

Użytkownicy smartfonów z systemem Android, którzy mają problem z odzyskaniem numerów, mogą sobie pomóc, przechodząc do konta Google. Bardzo często kontakty są automatycznie synchronizowane i zasysane w chmurze. Aby uzyskać dostęp do danych, wystarczy zalogować się na koncie Google. Postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej.

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

 • Zaloguj się na poczcie Gmail,
 • znajdź Ustawienia systemowe oznaczone trzema punkcikami dostępnymi w prawym górnym rogu ekranu,
 • przejdź do zakładki Kontakty w bocznym menu,
 • Wybierz wszystkie,
 • stuknij w Ustawienia oznaczone trzema kropeczkami w rogu ekranu,
 • wybierz opcję Przenieś na inne konto,
 • kliknij OK, jeśli chcesz przenieść wybrane kontakty na Twoje urządzenie.

Sprawdź, czy operacja przenoszenia kontaktów z chmury przebiegła pomyślnie. Wejdź do książki telefonicznej na smartfonie i zweryfikuj kontakty. Jeśli numery nadal nie są widoczne, odśwież kontakty przeciągając palcem po ekranie z góry do dołu.

Utracone kontakty możesz również odzyskać wchodząc na stronę contacts.google.com. Usunięte numery Google przechowuje przez 30 dni w koszu. Aby kosz był dostępny, musisz mieć połączenie z siecią i włączyć synchronizację.

Jeśli przez przypadek usunąłeś numery, możesz cofnąć zmiany dokonywane przez ostatni miesiąc. Jak odzyskać kontakty?

 • W aplikacji Google znajdź Ustawienia,
 • przejdź do sekcji Zarządzanie kontaktami,
 • stuknij w Cofnij zmiany,
 • wybierz datę, aby przywrócić usunięte kontakty.

Jak odzyskać kontakty z telefonu przy przywróceniu ustawień fabrycznych?

Przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie jest związane z usunięciem danych, które zostały zapisane w jego pamięci – także numerów. Należy pamiętać, że dotyczy to wyłącznie kontaktów zapisanych w pamięci wewnętrznej, a nie na karcie SIM. Użytkownicy, którzy wykonali kopię zapasową będą mogli przywrócić usunięte zasoby.

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

 • wejdź w Ustawienia,
 • wybierz System i aktualizacje,
 • przejdź do Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej,
 • wybierz opcję Automatyczne przywracanie.

Smartfon przywróci wszelkie dane, które zostały wcześniej zapisane w chmurze.

Odzyskiwanie numerów telefonu z uszkodzonego smartfona

Jeśli Twój smartfon został uszkodzony i nie możesz z niego korzystać, wybierz jeden z wariantów, który pomoże odzyskać dane w nim zapisane. Jak odzyskać kontakty z telefonu?

 • Jeśli uszkodzenie nie obejmuje karty SIM lub SD wystarczy, że przełożysz tą, na której są zapisane numery telefonów do nowego urządzenia.
 • Jeśli numery telefonu zostały zapisane w pamięci wewnętrznej, możesz wykonać transfer kontaktów, podłączając smartfon do komputera za pośrednictwem kabla USB. Niestety opcja będzie dostępna tylko w przypadku, gdy nie ma konieczności potwierdzania połączenia obu urządzeń na ekranie telefonu.
 • Jeżeli problem dotyczy ekranu i braku reakcji na dotyk, spróbuj podłączyć mysz komputerową do telefonu za pośrednictwem kabla OTG i zapisać numery telefonów w chmurze, wykonując kopię zapasową.

Nie trać kontaktu z bliskimi i przenieś numer do sieci OTVARTA!

Wystarczy kilka prostych kroków, abyś mógł się cieszyć z najlepszej oferty na abonament telefoniczny na rynku. Przenieś numer do sieci OTVARTA już dziś i wybierz jeden z pakietów. Marzą Ci się rozmowy bez limitu i potężna dawka internetu mobilnego? Wybierz jedną z naszych propozycji! O! KORZYSTNA! to aż 21 GB za jedyne 18,99 zł na miesiąc. Jesteś fanem seriali i gier? O! GIGANTYCZNA! z pewnością spełni Twoje oczekiwania. W pakiecie otrzymujesz aż 300 GB internetu za 49,99 zł miesięcznie!

Poznaj pełną ofertę i wybierz coś dla siebie. Skorzystaj z ograniczonych czasowo promocji. Dołącz do klientów, którzy przenieśli numer do OTVARTA.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.