Zgubiony smartfon Jak go znaleźć?

Namierzanie telefonu
Poznasz aplikacje, które pomogą odnaleźć twoje urządzenie

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak namierzyć telefon? Poznaj sprawdzone sposoby!

Dodano dnia: 2022-04-25 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Smartfony są urządzeniami wielozadaniowymi. Dziś są kieszonkowym komputerem, w pamięci którego przechowujemy wiele newralgicznych danych. Są z nami wszędzie, bo też z ich pomocą funkcjonowanie w postępującym świecie cyfryzacji jest o wiele prostsze. Co zrobić, gdy urządzenie trafi w niepowołane ręce, lub jak namierzyć telefon, gdy go zgubimy? Sposobów na jego zlokalizowanie jest kilka. Przejdź do dalszej części artykułu i poznaj sprawdzone rozwiązania.

Jak namierzyć telefon? Poznaj sprawdzone sposoby!

Zgubiony smartfon - jak namierzyć telefon przez Google?

Namierzanie telefonu za pośrednictwem narzędzi Google jest niezwykle proste, a co najważniejsze, umożliwia zlokalizowanie urządzenia na tyle dokładnie, że szanse na jego odnalezienie są duże. Jak znaleźć swój telefon? Aby ustalić położenie telefonu, należy zalogować się na konto Google i postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Wybierz zakładkę Bezpieczeństwo.
 2. Przejdź do sekcji Twoje urządzenia – pokaże się lista ze wszystkimi urządzeniami, na jakich jesteś zalogowany.
 3. Wybierz Znajdź zagubione urządzenie.
 4. Odszukaj na liście zaginiony telefon i wybierz polecenie Znajdź.

Połączysz się z zagubionym urządzeniem, a Google wskaże zawężony obszar na mapie, gdzie znajduje się telefon. Jeśli ten sposób zawiedzie, w opcjach Bezpieczeństwa masz do wyboru dodatkowe funkcje – blokada urządzenia i wymazanie danych. Są one pomocne w przypadku, gdy na telefonie zapisane zostały poufne dane lub inne ważne dla Ciebie pliki.

Jak namierzyć telefon - Android

Aby namierzyć telefon z systemem operacyjnym Android, warto zalogować się na konto Google i postępować zgodnie z powyższą instrukcją. Cały proces możesz wykonać z poziomu dowolnego urządzenia przenośnego lub też stacjonarnego.

Sprawdzone sposoby, jak namierzyć telefon – iPhone

Producent zadbał o użytkowników iPhone’a i wyposażył telefon w aplikację, która pomaga zlokalizować urządzenie. Należy jednak spełnić warunek - urządzenie musi mieć włączoną usługę Znajdź mój iPhone. Osoby zapobiegliwe, które uruchomiły opcję w smartfonie zawczasu, zlokalizują sprzęt, kierując się poniższą instrukcją.

 1. Wejdź na icloud.com i zaloguj się – wpisz ID urządzenia.
 2. Na mapie powinna wyświetlić się lokalizacja smartfona. Jeśli telefon został wyciszony, z poziomu oprogramowania można włączyć dźwięk, co znacznie ułatwi odnalezienie zguby.
 3. Jeśli posiadasz drugie urządzenie producenta Apple, zlokalizujesz zgubiony telefon, używając Lokalizatora. Podobnie, jak w sytuacji wyżej, tak i tu, iPhone zostanie oznaczony na mapie.

Sprawdź, jak namierzyć telefon – aplikacja, która pomoże odnaleźć urządzenie

Wielu użytkowników zapomina, że aplikacja służąca do zlokalizowania telefonu powinna być jedną z pierwszych, jakie instaluje się na smartfonie. Jak namierzyć telefon z ich pomocą? Przedstawiamy 5 inteligentnych narzędzi, które potrafią naprawdę sporo.

 1. Find my Device od Google jest aplikacją, z której pomocą można zdalnie połączyć się z kontem Google. Dzięki temu możesz zlokalizować urządzenie, jak i uruchomić dzwonek, a w ostateczności wykasować wszelkie dane, które nie powinny znaleźć się w niepowołanych rękach. Aby cała operacja mogła przejść pomyślnie, potrzebna jest łączność z siecią komórkową i aktywny GPS.
 2. Cerberus to już trochę bardziej rozbudowane narzędzie, z poziomu którego można zarządzać urządzeniem zdalnie – zarówno przez stronę www, jak i poprzez SMS-a. Jest to doskonały patent na każdego złodzieja. Co znajduje się w menu tej aplikacji?
  • SIM checker (funkcja autoryzująca kartę SIM) – powiadomi, gdy ktoś będzie próbował wymienić kartę SIM;
  • ustalanie położenia telefonu;
  • blokowanie przycisku zasilania za pomocą kodu – telefonu nie można wyłączyć, jeśli nie zostanie uprzednio odblokowany;
  • generowanie fałszywego obrazu menu zasilania – złodziej widzi na ekranie GIF, sugerujący zamykanie się systemu. Właściciel smartfona w ten sposób dostaje kilkadziesiąt dodatkowych sekund na zlokalizowanie urządzenia;
  • wykonanie zdjęcia osobie, która ukradła telefon i próbuje wpisać hasło. Zdjęcie automatycznie zostanie wysłane na skrzynkę e-mail lub też na wybrany numer telefonu – wszystko zależy od ustawień;
  • przechwytywanie rozmów;
  • nagrywanie dźwięku.
 3. Prey działa na podobnej zasadzie, jak aplikacje, z których pomocą można namierzyć smartfona i zlokalizować jego położenie. Program działa w oparciu o moduł GPS. Z Prey możesz skorzystać również wtedy, gdy będziesz chciał skasować pamięć telefonu, wykonać zdjęcie osobie, w rękach których znalazł się smartfon, lub też wyświetlić wiadomość na ekranie zgubionego/skradzionego urządzenia.
 4. Family Locator docenią przede wszystkim rodzice. Z pomocą rodzinnego lokalizatora można przede wszystkim ustalić położenie urządzeń domowników. Ponadto aplikacja przewiduje możliwość wysłania sygnału bezpieczeństwa (panic signals) w momencie zagrożenia - wiadomość można szybko wysłać do pozostałych członków rodziny.
 5. Life360 to aplikacja, która wysyła powiadomienia w sytuacji, gdy urządzenie osoby śledzonej przekroczy ustalony obszar. Podobnie, jak w przypadku Family Locator, Life360 sprawdzi się wśród rodziców. Z jego pomocą prześwietlisz historię lokalizacji, jak i wyślesz wiadomość tekstową.

Czy można namierzyć telefon po numerze?

Zlokalizowanie konkretnego numeru telefonu jest możliwe, m.in. dzięki stacjom bazowym sieci komórkowych (BTS – Base Transceiver Station). Oznacza to, że użytkownicy smartfonów nie mogą i nie mają takich uprawnień, aby samodzielnie namierzać wybrany numer telefoniczny.

Jak namierzyć telefon za darmo?

Darmowe sposoby namierzania telefonu to wspomniane już narzędzie Google Find my Device oraz w ograniczonym stopniu Prey - za dostęp do szerszego arsenału możliwości tej aplikacji trzeba zapłacić.

Zlokalizowanie zgubionego lub skradzionego telefonu jest również możliwe, dzięki funkcji Znajdź zagubione urządzenie dostępnej na koncie Google.

Gdzie jest mój telefon - jak namierzyć telefon po numerze IMEI?

Do namierzenia smartfona po numerze IMEI niezastąpiona okaże się aplikacja mobilna, jak IMEI Number Checker 2021, dostępna w Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać numer IMEI i zlokalizować telefon. Warunek? Musisz znać ten numer, a urządzenie musi być włączone.

Jeśli Twój telefon wpadł w niepowołane ręce, numer IMEI będzie pomocny również policji. Trafi on do oficjalnego rejestru urządzeń kradzionych.

Numer IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity) jest międzynarodowym identyfikatorem urządzeń przenośnych. Można go sprawdzić wpisując ciąg znaków *#06# w miejscu wybierania telefonu. Ważne, aby na wypadek kradzieży taki numer mieć gdzieś zapisany.

Jak namierzyć telefon, gdy jest wyłączony?

Niestety zlokalizowanie wyłączonego telefonu jest bardzo trudne - wręcz niemożliwe. Brak zasilania oznacza, że smartfon nie może nadawać żadnych sygnałów, co jest równoznaczne z tym, że nie da się go namierzyć.

Jak zlokalizować telefon – uwaga na oszustów!

W sieci znajdziesz wiele ofert pomocy namierzania smartfona lub numeru telefonu. Pamiętaj, że korzystanie z takich usług może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę internetową „jak namierzyć telefon po numerze”, „jak zlokalizować telefon” lub „znajdź telefon” uzyskasz listę ofert, które prześcigają się w rozwiązywaniu tego typu problemów. W rzeczywistości mają one na celu wyłudzenie danych użytkownika lub pieniędzy (w przypadku wybrania opcji SMS-owej).

Jeśli wiesz, że Twoje urządzenie wpadło w niepowołane ręce, poinformuj o tym policję oraz operatora sieci komórkowej, z którym masz podpisaną umowę. Powiadom bank w przypadku łatwego dostępu do konta w aplikacji bankowej.

Dołącz do sieci OTVARTA i skorzystaj z najtańszego abonamentu telefonicznego na rynku!

Przenieś numer do OTVARTA i wybierz skrojony dla siebie abonament telefoniczny. O! NAJTAŃSZA! za 9,99 zł miesięcznie to doskonała opcja dla mniej wymagających. Dla tych, którzy potrzebują dużej dawki Internetu i rozmów bez limitu do wszystkich sieci przygotowaliśmy ofertę O! GIGANTYCZNA! za 49,99 zł miesięcznie. W ramach pakietu otrzymujesz aż 100 + 200 GB Internetu! Sam zdecyduj, który abonament spełni Twoje oczekiwania.

Jesteś klientem naszej sieci i zgubiłeś lub skradziono Ci telefon? Koniecznie nas o tym poinformuj, dzwoniąc na infolinię 699 711 699!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.