Czytniki z abonamentem Na które warto zwrócić uwagę?

Jak uzyskać abonament do czytania?
Dowiedz się czym są ebooki na abonament i ebooki bez limitu

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Abonament do czytania - dla czytników

Dodano dnia: 2021-05-31 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Przebrnięcie przez setki stron czytanych na ekranach smartfonów lub tabletów to nie lada wyzwanie. Litery i zbudowane z nich słowa po jakimś czasie wydają się krążyć, a historie bohaterów zanikać. W odpowiedzi na potrzeby moli książkowych przyszły nowe gadżety, które nie tylko gwarantują wrażenia optyczne podobne do tych, które odczuwamy podczas czytania tradycyjnych książek, ale też w swojej slim obudowie mieszczą duże pokłady wiedzy i przygód w niezliczonych ilościach tomów. Czytniki z abonamentem, bo o nich mowa, to nowoczesny sposób na posiadanie tysiąca książek w jednym miejscu. Czym dokładnie są ebooki na abonament i ebooki bez limitu? I jakie czytniki w abonamencie są warte uwagi? Jak uzyskać abonament do czytania? Podpowiadamy!

Abonament do czytania dla czytników

Czym jest czytnik ebook na abonament?

Czytnik e-książek (znany również pod nazwą e-czytnika lub e-book reader) jest urządzeniem, na którym można wyświetlać całe publikacje lub pojedyncze teksty zapisane cyfrowo. Jednym słowem, dzięki tym urządzeniom możesz zrządzać własną wirtualną biblioteką. E-book wyświetlany na ekranie czytnika, przypomina barwą papierowe strony tradycyjnych książek. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania technologii tzw. papieru elektronicznego. Czytnik ebook wyposażony jest w ekran, pamięć wewnętrzną, a także program, za sprawą którego wyświetlane są wgrane publikacje. Wiele z urządzeń korzysta z takich aplikacji jak Legimi – dzięki niej, w ramach abonamentu, masz dostęp do dziesiątek tysięcy pozycji. Ebook w abonamencie ucieszy każdego miłośnika literatury.

Jak działa czytnik e-booków?

E-czytnik odtwarza każdego rodzaju pliki tekstowe, między innymi w formatach: TXT, PDF, HTML, EPUB, JPG lub innych. Urządzenie daje możliwość także słuchania książek (audiobooków) dzięki funkcji Text-To-Speech. Czytnik ebook może korzystać z chmury, kart SD, łącza WiFi lub tradycyjnego USB, za których sprawą można wgrywać i przechowywać publikacje. Na każde z urządzeń możesz wykupić abonament do czytania.

Wspomniana już technologia papieru elektronicznego jest praktyczna nie tylko ze względu na powłokę odbijającą światło, ale też z uwagi na korzystny wpływ na kondycję oczu i jakość wyświetlanych materiałów. Jednym z atutów tego rodzaju technologii jest mały pobór prądu, co sprawia, że jedno ładowanie może zasilić czytnik nawet na kilka tygodni.

Jaki czytnik e-booków wybrać?

Dla prawdziwego fana książek wybór odpowiedniego czytnika to sprawa pierwszorzędna. Dobrze przemyślany zakup może posłużyć przez długie lata. Jak zatem wybrać odpowiedni czytnik ebook? Czym się kierować podczas jego wyboru? Na jaką markę postawić – Kindle, PocketBook, Onyx?

Po pierwsze – przemyśl co lubisz czytać, lub do jakiego rodzaju treści będziesz potrzebował e-czytnika. Jeżeli kochasz zanurzać się w historiach pełnych przygód, szukaj ulubionego modelu wśród zgrabnych i mniejszych urządzeń. Doskonale sprawdzą się podczas podróży. Są ultra cienkie i zmieścisz je w każdej kieszeni torebki czy plecaka. W przypadku e-booków bogatych w techniczne publikacje – wykresy, diagramy – powinieneś zainwestować w czytnik z abonamentem o większym ekranie. To znacznie ułatwi przeglądanie danych – w szczególności polecane dla formatów PDF, które nie dostosują się automatycznie do przekątnej ekranu.

Po drugie – czy urządzenie, które masz zamiar kupić, posłuży Ci głównie w trasie, czy jednak wolisz nie obciążać półek i zamierzasz zmieścić całą domową bibliotekę w e-czytniku? Małe i poręczne czytniki ebook za darmo lub czytnik z abonamentem zabierzesz w każdą podróż – tą krótszą jak i dłuższą. Te duże będą cięższe i mniej komfortowe – doskonale sprawdzą się zatem w domowym kąciku czytelniczym.

Po trzecie – ważna kwestia dotycząca tego, jakie podświetlenie ekranu urządzenia jest przez Ciebie preferowane. Jeszcze do niedawna każdy czytnik z abonamentem lub bez, nie miał wbudowanego oświetlenia – teraz jest to już standard. Do wyboru masz dwie opcje – podświetlenie klasyczne lub z termoregulacją. Jakie są między nimi różnice? Te klasyczne, oświetlają treści białym światłem. Te z regulacją temperatury umożliwiają dobranie barwy wyświetlania – od czystej bieli, po odcień kremowy, brudną biel, czy bursztyn. Ta ostatnia szczególnie polecana jest w ciemniejszych pomieszczeniach. Jeżeli zatem czas na czytanie masz dopiero wieczorami, warto zastanowić się nad tą funkcją.

Po czwarte – jaki język menu wybrać? Jeżeli zależy Ci na języku polskim, musi zrezygnować z czytników producenta Kindle. Jednakże każde z tych urządzeń, bez względu na wybór, nie posiada zbyt rozbudowanego i ciężkiego w obsłudze oprogramowania. Oznacza to, że nawet osoby nieznające języka mogą swobodnie poruszać się po menu.

Piąte – czy skorzystasz z abonamentu? Dedykowane czytelnikom urządzenia coraz częściej oferują możliwość wykupienia dostępu do bogatych zasobów bibliotecznych. Ebooki w abonamencie są komfortowe szczególnie dla tych, którzy nie rozstają się z książkami i pochłaniają strony w parę chwil. W Polsce jedną z najpopularniejszych aplikacji do obsługi książki na czytnik jest Legimi. Na czytniki obsługujące tę aplikację możesz wykupić abonament na ebooki już od kilkunastu złotych.

Szóste – e-czytnik to za mało? Producent Onyx Boox oferuje swoim użytkownikom mocny procesor i system Android, dzięki któremu będziesz mógł pobierać ulubione aplikacje. Większe modele wyposażone zostały dodatkowo w rysik, który pomaga czytelnikowi w obsłudze urządzenia.

Po siódme – wielu producentów zdecydowało się na rozszerzenie funkcjonalności e-czytników. Dziś to nie tylko urządzenia odtwarzające standardowe formaty plików, to również wspomniane wcześniej aplikacje, a także pliki audio. Dodatkowo niektóre z nich są wodoodporne, wyposażone w łącza USB, wejścia słuchawkowe, i inne.

Czytnik z abonamentem – jak ściągać książki na czytnik?

Aplikacja na czytnik Legimi, o której wspomnieliśmy przy okazji omawiania rodzajów urządzeń, to największa e-biblioteka w kraju. Już za kilkanaście złotych masz możliwość poruszania się między wirtualnymi półkami, na których znajdziesz dziesiątki tysięcy pozycji. Program nie tylko obsługiwany jest przez czytniki ebook, ale również przez inne urządzenia – smartfony, komputery, tablety. W usłudze aplikacji możesz dopasować abonament do czytania na własne potrzeby. Oznacza to, że im wyższy wybierzesz, tym do szerszych zasobów Legimi czytnik będzie miał dostęp. Warto odnotować, że koszt takiego abonamentu nie jest przeliczany na ilość książek, a na ilość stron, które masz zamiar przeczytać lub przeczytałeś. Jeżeli „wypożyczony” e-book nie spełnił Twoich czytelniczych oczekiwań, możesz go wymienić na inny. Niektóre czytniki, Legimi mają wgrany w standardzie. Przy innych zaś trzeba włożyć minimum wysiłku, abyś mógł cieszyć się z aplikacji na własnym urządzeniu. Dla przykładu, poniżej podajemy ścieżkę instalacji Legimi na urządzeniu marki Kindle.

  1. Pobierz oprogramowanie ze strony Legimi;
  2. Podłącz czytnik do laptopa;
  3. Nastąpi automatyczna synchronizacja;
  4. Wybierz ebooki Legimi, które chcesz mieć na urządzeniu;
  5. Leigimi powiadomi Cię jaki limit masz jeszcze do wykorzystania.

Proste?! Jeżeli posiadasz czytnik Kindle, sprawdź wcześniej, które e-booki na abonament lub ebooki bez limitu są przez niego obsługiwane. W przypadku tego producenta Legimi bez limitu działała w dwóch pakietach. Dodatkowo zwróć uwagę na ograniczenia miesięczne do zasobów – abonament na e-booki dla 7 egzemplarzy i ebooki na abonament do czytania dla 10 pozycji. Niewykorzystany limit w przeciągu miesiąca nie przechodzi na kolejny.

Logując się na Legimi udostępniany jest katalog z e-bookami i audiobookami. Wybierz interesujące Cię książki na czytnik i ściągnij je na swoją wirtualną Półkę – sprawdź, czy masz niezbędne do tego połączenie z WiFi.

Czytnik ebook za darmo – czytaj bez limitu

Poza odpowiednim sprzętem warto pochylić się nad ewentualnymi programami, które będą obsługiwały Twoją e-bibliotekę. Te najpopularniejsze, a co ważne, i darmowe, to między innymi: Calibre, IceCream Ebook Reader, CBR Reader, Cool Reader, Send to Kindle, All My Books, Kindle for PC oraz wiele innych. W sieci masz dostęp do całej palety podobnych aplikacji, dzięki którym odtworzysz ebooki bez limitu.

Ile kosztuje czytnik ebook?

Zależność ceny do czytnika jest oczywista – im lepszy czytnik e-book, tym wyższy jest jego koszt. Urządzenia mieszczą się w dość szerokiej palecie cenowej – od 200 – 300 do nawet kilku tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej opisane elementy, warto wybrać ten czytnik e-book, który faktycznie będzie miał swoje praktyczne zastosowanie. Przed ostatecznym wyborem warto dobrze przemyśleć, które opcje będą spełniały Twoje indywidualne oczekiwania. Czytnik e-book w abonamencie będzie opcją tańszą, aczkolwiek cena urządzenia z reguły dodawana jest do kosztów wykupionej usługi.

Skorzystaj z abonamentu w Otvarta i czytaj książki bez ograniczeń!

Wybierając abonament telefoniczny w Otvarta będziesz miał dostęp do nieograniczonej ilości pozycji, z których będziesz mógł skorzystać w każdej chwili. Zainstaluj na swoim smartfonie lub czytniku ulubiony program do obsługi e-booków i ciesz się z własnej biblioteki zamkniętej w małym urządzeniu. Internet mobilny w naszej sieci to tani sposób, aby w zaledwie parę chwil zanurzyć się w przygodach ulubionych bohaterów.

Wybierz swój własny abonament do czytania ebooków. Skontaktuj się z nami i zamów usługi w sieci Otvarta!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.