Abonament, zestaw mix czy karta? Jaką ofertę najlepiej wybrać?

Co wybrać: abonament, mix czy kartę?
Sprawdź, jakie korzyści płyną z posiadania abonamentu bez telefonu i który operator oferuje najtańszy abonament na rynku

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Abonament, zestaw mix czy karta? Jaką ofertę najlepiej wybrać?

Dodano dnia: 2018-07-20 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Każdy, kto korzysta z telefonu wie, jakie formy opłat za rozmowy i smsy ma do wyboru. Operatorzy oferują nam abonament, zestaw mix oraz cykliczne doładowania (prepaid). Każda z tych opcji posiada dodatkowo wewnętrzne warianty, przez co decyzja co wybrać: abonament, mix czy kartę staje się jeszcze trudniejsza. W tym artykule przeanalizujemy poszczególne formy utrzymania telefonu i podpowiemy na jakie aspekty zwrócić największą uwagę przy wyborze.

Abonament telefoniczny – co to jest?

Abonament telefoniczny to opłata miesięczna za możliwość wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości czy korzystania z Internetu mobilnego. Abonament składa się z opłaty stałej oraz z ewentualnych kosztów za usługi dodatkowe.

Niegdyś abonament kojarzony był z osobami posiadającymi stabilną, dobrą sytuację finansową, o dużych potrzebach komunikacyjnych, chcących korzystać z najlepszych telefonów komórkowych. Dziś możemy wybrać najtańszy abonament, za którego miesięczne opłaty nie przekraczają 10zł! Poza tym, przy ograniczonych potrzebach warto zdecydować się na abonament bez telefonu, by zredukować dodatkowe koszty. Dzięki temu możemy wybrać telefon taki, jaki faktycznie potrzebujemy, a nie taki, jak narzuca nam do wyboru operator.

Główne cechy abonamentu komórkowego to:

- stały dostęp do usługi – nie ma możliwości, by zabrakło środków na koncie

- atrakcyjne pakiety, dostosowane do małych i dużych potrzeb

- korzystne ceny

- możliwość kupna z telefonem lub bez telefonu

- brak minimalnego czasu trwania umowy lub  umowy długoterminowe

abonament, mix czy karta? Jaką ofertę wybrać?

Mix – pomiędzy abonamentem a kartą

Wariant mix to połączenie cech abonamentu z cechami oferty na kartę. Z oferty na abonament telefoniczny zaczerpnięta została tu umowa na określony czas pomiędzy operatorem a użytkownikiem oraz dookreślona cykliczność doładowań. Zestaw mix to konkretny model telefonu z przypisaną ilością oraz wysokością doładowań, których trzeba dokonać, by usługa była skutecznie realizowana.

Jeszcze do niedawna mix wydawał się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla dzieci, studentów czy seniorów, których potrzeby ograniczone były wiekiem lub możliwościami finansowymi. Dziś alternatywą dla mixa staje się najtańszy abonament komórkowy bez telefonu, który kosztowo nie przekracza nawet 10 zł.

Główne cechy mixa to:

- pakiet z telefonem

- transparentność kosztów

- cykliczność opłat

- długoterminowa umowa

Oferta mix

Oferta na kartę

Kolejnym wariantem oferowanym przez operatorów komórkowych jest telefon na kartę. Stanowi on alternatywę dla osób, które chcą pozostać niezależne w kwestii umowy i posiadają ograniczone potrzeby telekomunikacyjne np. dzieci czy osoby starsze.

Główne cechy karty to:

- brak umowy

- dowolność w częstotliwości i wysokości doładowań

- pełna kontrola wydatków

- brak telefonu

- wyższe ceny usług niż w poprzednich wariantach

mix czy karta?

Co wybrać: abonament, mix czy kartę?

Wybór formy płatności za swój telefon jest dla nas często nie lada wyzwaniem. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów: to, jak często korzystamy z telefonu, czy dzwonimy na numery stacjonarne, jak długo trwają rozmowy, czy wysyłamy dużo wiadomości sms, czy korzystamy z pakietów LTE w telefonie oraz czy wyjeżdżamy za granicę, skąd również wykonujemy połączenia.

Potrzeby są najróżniejsze, a najbardziej elastyczną opcję stanowi obecnie abonament bez telefonu, który nie wiąże się z kosztami dodatkowymi za nowy smartfon, a jedyne za co się płaci, to możliwość prowadzenia w zależności od potrzeb limitowanych lub nielimitowanych rozmów i wysyłania sms do wszystkich sieci w bardzo korzystnych cenach.

W OTVARTA dostosowujemy się do potrzeb każdego użytkownika, oferując abonamenty małe i duże – wszystkie bez telefonu! Nasz minimalistyczny abonament O! NAJTAŃSZA! kosztuje miesięcznie jedyne 9,99zł, posiadając w pakiecie podstawowe, niezbędne opcje. Idealny abonament dla dziecka czy dla seniora to zdecydowanie O! NAJLEPSZA! za którą zapłacisz jedyne 14,99zł za miesiąc. Mamy także specjalny pakiet dla wymagających – O! MAM WSZYSTKO! to abonament posiadający wszystkie udogodnienia: nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci, pakiet Internetu oraz roaming. Już teraz sprawdź naszą aktualną ofertę abonamentów telefonicznych – ciesz się swobodą rozmów i smsów w najniższych cenach!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.