Abonament telefoniczny Jaki wybrać dla dziecka?

Który abonament będzie najlepszy dla dziecka?
Dowiedz się, które parametry są najważniejsze

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Abonament telefoniczny dla dziecka. W Otvarta mamy świetne oferty

Dodano dnia: 2023-02-27 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jeszcze kilkanaście lat temu komórka dla dziecka przez większość osób była uznawana za fanaberię. Dziś jednak kupowanie telefonów najmłodszym członkom rodziny nikogo nie dziwi, a wielu rodziców docenia możliwość stałego kontaktu i zdrowej kontroli nad aktywnościami swojej pociechy. Wybór konkretnej oferty może jednak sprawić sporo problemów. Co będzie lepszym rozwiązaniem – pre-paid czy abonament? Czy warto zdecydować się na abonament z telefonem? Na które szczegóły warto zwrócić szczególną uwagę? Te kwestie wyjaśniamy w nowym wpisie.

Abonament telefoniczny dla dziecka. W Otvarta mamy świetne oferty

Na kartę czy abonament? Jaka oferta dla dziecka?

Poszukiwania warto zacząć od wyboru sposobu rozliczania się z operatorem. Kupując telefon dla dziecka, wielu rodziców wybiera ofertę na kartę. To rozwiązanie nie jest jednak zbyt wygodne – i to z co najmniej kilku względów. Najważniejszy problem to konieczność regularnych doładowań. Jeśli o niej zapomnimy lub dziecko wykorzysta wszystkie środki (a o to przecież nietrudno), nasza pociecha straci możliwość wykonywania połączeń. Kolejne wady ofert typu pre-paid to wyższe koszty oraz mniejszy wybór korzystnych pakietów.

Decydując się na abonament dla dziecka, zyskujesz przede wszystkim możliwość wygodnych rozliczeń. Wystarczy, że ustawisz stałe zlecenie przelewu – nie musisz martwić się, że zapomnisz o doładowaniu. W Otvarta oferujemy ci szeroki wybór pakietów, z których najtańszy kosztuje niecałe 10 złotych miesięcznie. Dbamy również o elastyczność naszych abonamentów. Dlatego wszystkie z nich są bezterminowe. Jeśli z jakichś względów zechcesz zmienić ofertę, możesz w każdym momencie rozwiązać umowę – dokładnie tak, jak w przypadku pre-paidu.

Abonament z telefonem. Czy warto go wykupić?

Wielu operatorów oferuje swoim klientom wraz z abonamentami także telefon. Na pozór opcja ta wydaje się atrakcyjna. Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej, zauważymy jej wady. Najpoważniejszą jest wysoka cena. Telefonu (lub innego urządzenia) nie otrzymujesz przecież za darmo – jego wartość jest rozłożona na raty i dodana do każdej transzy abonamentu.

W Otvarta nie sprzedajemy telefonów, dzięki czemu możemy zaoferować ci najtańszy abonament z doskonałymi parametrami. Samo urządzenie możesz kupić w którymś ze sklepów elektronicznych, które zwykle oferują niższe ceny i atrakcyjne warunki spłaty (w tym raty zero procent). Możesz też podarować dziecku swój starszy telefon. To rozwiązanie okaże się szczególnie dobre, jeśli istnieje duże ryzyko, że twoja pociecha zgubi go lub uszkodzi.

Internet w telefonie dla dziecka. O czym pamiętać?

Dzieci sporo czasu spędzają online, korzystając z social mediów, rozmawiając przez komunikatory lub grając. Warto mieć to na uwadze przy wyborze abonamentu. W Otvarta znajdziesz abonamenty z dużymi pakietami internetowymi. W najtańszej opcji (O! NAJTAŃSZA za 9,99 zł) twoja pociecha do dyspozycji będzie miała 2 gigabajty transferu. Jeżeli jednak wiesz, że potrzeby dziecka są większe, wybierz ofertę z większym pakietem (od 11 do nawet 300 gigabajtów).

Bez względu na to, który abonament telefoniczny wybierzesz, w Otvarta twoje dziecko będzie mogło korzystać z sieci 5G. Dlaczego jest to tak ważne? Z kilku powodów. Dzięki ogromnej pojemności (do miliona urządzeń na kilometr kwadratowy), nie grozi jej przeciążenie, a wam – utrata kontaktu. 5G wyróżnia się też dużą szybkością (20 GB/s pobierania i 10 GB/s wysyłania), młody użytkownik będzie mógł bez przeszkód wymieniać się plikami, oglądać seriale lub prowadzić wideorozmowy. Te cechy (tak jak opóźnienia mniejsze niż 4ms) okażą się też bardzo ważne przy graniu w gry online.

Abonament dla dziecka. Jak wybrać odpowiedni?

Wybierając abonament telefoniczny dla dziecka, uwagę zwróć nie tylko na tanie rozmowy telefoniczne i internet mobilny, ale też inne cechy danej oferty. Chodzi między innymi o to, jak przebiega przeniesienie numeru. W Otvarta wszystkie związane z tym formalności załatwisz bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić formularz na stronie i zaczekać na połączenie z konsultantem.

Kolejna istotna kwestia to dostępność technologii eSIM. Nie zapominaj, że telefon dziecka jest w większym stopniu narażony na zgubienie. W podobnych przypadkach wyrobienie duplikatu fizycznej karty jest dość kłopotliwe. W przypadku eSIM problem jest znacznie mniej dotkliwy – na nowym urządzeniu wystarczy wpisać kod udostępniony przez operatora. Ta opcja, oczywiście dostępna w Otvarta, może być kluczowa dla najmłodszych użytkowników i ich rodziców.

Gdzie najtańszy abonament bez telefonu? W Otvarta!

W Otvarta znajdziesz abonamenty, wśród których na pewno dobierzesz ten idealny dla swojego dziecka. Dużą wagę przykładamy do różnorodności i jakości oferty. Dlatego dbamy nie tylko ceny naszych usług, ale też obsługę klientów. Umożliwiamy załatwienie formalności nie tylko online, ale też w jednym z licznych stacjonarnych punktów sprzedaży. Obecnie jest ich ponad 100. Dzięki współpracy z siecią Plus zapewniamy zasięg na terenie całego kraju – tak, by kontakt z Twoim dzieckiem był zawsze bezproblemowy.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.