Płacenie telefonem Najlepsze aplikacje

Aplikacje do płacenia telefonem
Które z nich są najlepsze?

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Aplikacje do płacenia telefonem – poznaj najlepsze z nich

Dodano dnia: 2023-01-02 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jeszcze nie tak dawno płacenie zbliżeniowo telefonem wydawało się być nierealne. Dziś taką możliwość ma niemal każdy użytkownik nowoczesnego smartfona i smartwatcha. Bez potrzeby noszenia przy sobie tradycyjnej plastikowej karty bankowej dokonasz zakupów w szybki i łatwy sposób. Wystarczy, że Twoje urządzenie obsługuje technologię NFC lub HCE i masz na nim zainstalowaną aplikację – bankową lub dedykowaną dla poszczególnych systemów operacyjnych.

Przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się, jakie aplikacje do płacenia telefonem oferuje współczesny rynek.

Aplikacje do płacenia telefonem – poznaj najlepsze z nich

Płatność telefonem – to możliwe! Wybierz aplikacje do płacenia telefonem, z którymi zakupy staną się łatwiejsze

Dokonywanie płatności smartfonem nie jest już niczym nadzwyczajnym. Z tej możliwości korzysta coraz więcej osób. Do dwóch najpopularniejszych wirtualnych portfeli, a więc Google Pay oraz Apple Pay, w samym tylko 2022 roku podpięto przeszło 7,3 mln kart płatniczych, co oznacza, że już 1 na 5 Polaków dokonuje płatności w sklepie, używając przy tym telefonu (źródło: cashless.pl).

Niemniej użytkownicy mogą korzystać zarówno z aplikacji stworzonych przez bank, którego są klientem, jak i programów napisanych przez firmy niezależne od instytucji finansowych - Google, Apple czy Samsung.

Aplikacje, które płacą za Ciebie – Google Pay

Google Pay dedykowany jest dla użytkowników smartfonów z Androidem. Metoda została oczywiście stworzona przez giganta z Mountain View. G Pay to rodzaj wirtualnego portfela, do którego można podpiąć kartę debetową i kredytową poszczególnych banków. Usługa została oparta na bazie technologii HCE. Z Google Pay mogą korzystać klienci m.in. takich instytucji finansowych jak: Alior Bank, PKO, BOŚ, Citibank, Credit Agricole, Geting Bank, Santander, Noble Bank, mBanku, Noble Banku, ING.

Płatność telefonem z iOS

Użytkownicy iPhone’ów, ale i innych produktów od Apple, mogą natomiast posługiwać się Apple Pay. Podobnie jak w przypadku G Pay tak i tu można podpiąć karty płatnicze niektórych banków funkcjonujących na terenie Polski. Aplikacje do płacenia telefonem od Apple już od dawna korzystają z innowacyjnej metody potwierdzającej tożsamość. Dokonanie transakcji jest możliwe za pomocą linii papilarnych lub Face ID, a więc modułu, który rozpoznaje twarz.

Aplikacja do płatności telefonem od Samsunga

Posiadacze urządzeń Samsung mogą korzystać z usługi Samsung Pay, lecz wyłącznie poza granicami naszego kraju. Z uwagi na duże nasycenie innymi wariantami płacenia mobilnego, producenci zdecydowali się na nie wdrażanie systemu w Polsce. Warto wspomnieć, że Samsung Pay obsługuje technologia MST (ang. Magnetic Secure Transmission), która pozwala na transakcje nawet za pośrednictwem terminala, który nie przewiduje płatności zbliżeniowej a wyłącznie płatność przy użyciu paska magnetycznego. Rozwiązanie to jest jednak coraz mniej popularne i sprawdza się wyłącznie tam, gdzie nie zadbano o nowsze terminale. Zdecydowana większość sklepów korzysta już z urządzeń, do których wystarczy przyłożyć kartę bankową lub urządzenie mobilne. Co więcej, MST mają wbudowane jedynie najnowsze modele producenta.

Płatność telefonem – Pekao również stworzyło aplikację dla swoich klientów

Aby korzystać z PeoPay, trzeba spełnić jeden warunek – założyć konto osobiste w Pekao. To uczciwa propozycja dla tych, którzy są klientami bądź planują otworzyć rachunek w banku z żubrem. Bezpośrednio przez aplikację można dodać karty G Pay oraz Apple Pay. Co więcej, nie trzeba przy tym posiadać tradycyjnej karty płatniczej. Pekao zadbało również o klientów, którzy często podróżują i dokonują płatności w innych walutach, a wszystko to za sprawą opcji wielowalutowości.

Płać kiedy chcesz, korzystając z oferty internetu mobilnego 5G w sieci OTVARTA

Aplikacje do płacenia telefonem to nie wszystko! Przenieś numer do sieci OTVARTA i dołącz do naszych klientów. Zobacz, jak to zrobić w prosty i szybki sposób. Korzystaj z najnowszych technologii bez ograniczeń. Wybierz taryfę, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Rozmawiaj z najbliższymi tyle, ile chcesz, dzięki atrakcyjnej ofercie na abonament telefoniczny. Już teraz stań się posiadaczem najlepszego internetu 5G w Polsce.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.