Wysoka jakość rozmów w technologii HD Voice Jak to zrobić?

Dowiedz się więcej o technologii HD Voice – rozmawiaj w najwyższej jakości
Sprawdź, co oznacza technologia HD Voice – popraw jakość dźwięku podczas rozmów przez Twój telefon komórkowy

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Ciesz się wysoką jakością rozmów w technologii HD Voice

Dodano dnia: 2019-05-21 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Nowoczesne technologie stosowane w telefonii komórkowej nie tylko usprawniają jej funkcjonowanie i zwiększają ilość nowych możliwości, ale także poprawiają ogólną jakość działania. Taką rolę pełni właśnie technologia HD Voice, która wpływa na polepszenie głośności, wyrazistości i naturalnego brzmienia głosu przez telefon komórkowy. Sprawdź na czym polega, dla kogo okaże się szczególnie przydatna i czy jest dostępna także dla Ciebie!

Ciesz się wysoką jakością rozmów w technologii HD Voice

Co to jest HD Voice?

Technologia HD Voice, inaczej dźwięk szerokopasmowy (ang. High-Definition Voice) to funkcjonalność dzięki której głos w słuchawce ulega znaczącej poprawie, tj. staje się bardziej naturalny, zrozumiały i odpowiednio głośny. Dzieje się to za pomocą transmisji mowy w częstotliwości od 100 Hz do 7 kHz, czyli dwukrotnie szerszym spektrum częstotliwości niż najbardziej powszechna transmisja w telefonii komórkowej (300 Hz do 3kHz). Przekłada się to na znakomitą jakość dźwięku w telefonie, porównywalną do rozmowy prowadzonej przy bezpośrednim spotkaniu. Technologia HD Voice wyostrza oraz pogłębia barwę głosu, niwelując wszelkie zniekształcenia wynikające z niewystarczającej częstotliwości.

Dla kogo przeznaczona jest technologia HD Voice?

Technologia ulepszająca jakość dźwięku w telefonie to szczególnie przydatna funkcja dla:

  • osób, dla których telefon stanowi główne narzędzie pracy – handlowcy, dostawcy, konsultanci telefoniczni, rejestratorzy, pracownicy sklepów internetowych – w tych i w wielu innych zawodach na co dzień podejmuje się kontakt telefoniczny z kontrahentami. Technologia HD Voice sprawia, że wszelkie rozmowy o charakterze zawodowym mogą być przeprowadzone w dużo bardziej komfortowy sposób, każda wypowiedź rozmówcy jest zrozumiała, głośna i wyraźna, nawet jeśli wokół występują niesprzyjające warunki, np. wiatr lub hałas z ulicy.
  • firm i instytucji, w których ważną rolę odgrywa wewnętrzna komunikacja a pracownicy działają w kilku lokalizacjach – dzięki korzystaniu z technologii HD Voice uczestnicy mają wrażenie prowadzenia bezpośredniej rozmowy, w której każde słowo jest dokładnie słyszane i zrozumiałe
  • osób, które prowadzą długie rozmowy w celach rozrywkowych – jeśli lubisz dużo telefonować do rodziny i znajomych, technologia HD Voice to funkcjonalność, która pozwoli Ci zawsze dobrze słyszeć to, co mają Ci do opowiedzenia Twoi rozmówcy

Dla kogo dostępna jest technologia HD Voice?

Aby korzystać z technologii HD Voice trzeba spełnić kilka prostych kryteriów:

  • znajdować się w zasięgu oddziaływania stacji bazowych, które obsługują HD Voice
  • posiadać odpowiednio przystosowany model telefonu – obecnie coraz większa ilość aparatów wspiera tę technologię
  • łączyć się z rozmówcą, który również korzysta z tej funkcjonalności
  • posiadać dostęp do sieci 4G, 3G lub 2G

Aktualnie technologia obejmuje swym zasięgiem około 80% Polaków. Jej działanie możliwe jest w całej sieci 4G, 3G, a także częściowo w sieci 2G. Korzystanie z niej nie jest związane z dodatkowymi kosztami transmisji danych – za połączenie z użyciem technologii HD Voice naliczana jest standardowa stawka operatora. Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o technologii HD Voice w OTVARTA!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.