Smartfon nie chce się włączyć Jak go odblokować?

Zawieszony telefon
Dowiesz się jak zresetować telefon z wbudowaną baterią

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią?

Dodano dnia: 2022-05-25 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jeszcze do niedawna wymiana baterii w telefonie, a także samodzielne resetowanie smartfona było niezwykle proste. Każdy bez wyjątku mógł w szybki sposób przywrócić sprawność urządzenia, zdejmując tylną klapkę obudowy i odcinając aparat od zasilania. Dziś producenci flagowców stosują inne rozwiązania, w których dominuje obudowa typu unibody. Współcześnie smartfony są już urządzeniami jednobryłowymi, do wnętrza których dostęp jest znacznie utrudniony. Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią lub jak naprawić smartfon, który nie chce się włączyć? Poznaj sprawdzone sposoby, przechodząc do dalszej części artykułu i rozwiąż problem w szybki sposób.

Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią?

Jak zresetować telefon z Androidem – Samsung, Sony, Xiaomi, OPPO, Huawei, LG lub inny

Najwięksi producenci smartfonów przewidzieli sytuację, w której ich flagowiec może się zawiesić. Choć restart telefonu poprzez wyjęcie baterii jest bardzo utrudniony, telefony mają funkcję, która pozwala na ponowne uruchomienie systemu, gdy ten nie odpowiada.

Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią? Oto dwa szybkie kroki:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania do momentu pojawienia się na ekranie telefonu opcji wyłącz i reset. W zależności od modelu telefonu użytkownik może mieć do wyboru również opcję wyłącz i uruchom ponownie. Wybierz jedną z komend.
 2. W przypadku całkowitego wyłączenia telefonu wciśnij ponownie przycisk zasilania i przytrzymaj go do momentu, aż na ekranie pojawi się logo producenta, informujące o tym, że system został ponownie uruchomiony.

Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią - resetowanie telefonu z iOS

Właściciele telefonów z nadgryzionym jabłkiem również mogą dokonać samodzielnego resetu smartfona. Podobnie, jak w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android, tak i tu Apple zadbał o funkcję ponownego uruchamiania systemu. Jak zresetować telefon z iOS?

 1. Wciśnij przycisk Uśpij/Obudź. Przytrzymaj go przez około 10-15 sekund. Sposób sprawdza się w modelach iPhone 3, 4, 5, SE, 6, 7 i 8.
 2. Jeśli posiadasz iPhone serii X, 11 lub nowszy, wciśnij jednocześnie przycisk Uśpij/Obudź i zmniejszania głośności.

Po pojawieniu się suwaka, przesuń go w prawo. Smartfon powinien się wyłączyć. Włącz iPhone’a wciskając Uśpij/Obudź. Na ekranie telefonu pojawi się logo producenta, oznaczające, że iPhone został zrestartowany.

Smartfon nie chce się włączyć - jak zrestartować telefon?

W sytuacji, gdy telefon samoistnie się wyłączył i nie odpowiada, spróbuj dokonać restartu za pomocą kombinacji przycisków:

 • jeśli posiadasz telefon z Androidem, wciśnij jednocześnie przycisk zasilania i zmniejszania głośności. Poczekaj, aż na ekranie pojawi się logo producenta;
 • w przypadku telefonu z iOS wciśnij jednocześnie przycisk zasilania lub Home i głośności - w zależności od modelu iPhone’a. Zaczekaj do momentu, aż na ekranie smartfona pojawi się logo Apple.

W przypadku wykonania powyższych operacji i dalszego braku reakcji telefonu, sprawdź, czy bateria jest naładowana. Możesz to zrobić, podłączając smartfon do komputera - na pulpicie powinna pojawić się ikonka informująca o wykryciu urządzenia. Jeśli bateria w telefonie zaczęła się ładować, na ekranie smartfona pojawi się komunikat.

Dlaczego telefon nie chce się włączyć - przyczyny

Powodów, przez które smartfon nie odpowiada, może być kilka. Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią lub gdy nie można go włączyć? Jeśli powyższe wskazówki nie sprawdzą się w praktyce, prawdopodobnie konieczna będzie wizyta w serwisie lub całkowita wymiana urządzenia. Najczęściej spotykane przyczyny awarii to:

 • przeciążenie baterii przez dużą liczbę zainstalowanych aplikacji, które zajmują sporą ilość miejsca w pamięci i działają w tle;
 • brak aktualnego oprogramowania,
 • pobieranie programów z niewiadomego źródła i zainfekowanie systemu,
 • instalacja wadliwej aplikacji, wykorzystującej w znacznej części pamięć podręczną urządzenia,
 • uszkodzenie karty SIM i problem z jej odczytaniem przez system,
 • uszkodzone złącza ładowania,
 • uszkodzenia mechaniczne,
 • zalanie lub zanieczyszczenie drobinami piasku.

Kiedy wykonać restart telefonu - podsumowanie

Zawieszanie się telefonu to jeden z powodów, przez które należy wykonać jego reset. Niemniej funkcja ponownego uruchamiania systemu przydaje się także w sytuacji, gdy jakość użytkowania smartfona pozostawia wiele do życzenia. Przyczyną wolniejszego działania urządzenia i jego zawieszania się może być duża liczba zainstalowanych aplikacji, zapełniona pamięć przez pliki muzyczne i/lub graficzne, a nawet wirusy. W takich sytuacjach ponowne uruchamianie systemu rozwiąże problem jedynie na krótki czas. Rekomenduje się, aby usunąć nieużywane aplikacje i niepotrzebne pliki.

Co zrobić, gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią lub nie można go włączyć? W przypadku, gdy problem nadal się pojawia, wyjściem z sytuacji okaże się tzw. twardy reset (hard reset) – całkowite wyczyszczenie pamięci telefonu i przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych. Przed jego wykonaniem należy zrobić kopię zapasową i zapisać najważniejsze pliki w pamięci komputera, na dysku zewnętrznym lub przenieść dane z telefonu na telefon. Jeśli to nie poskutkuje, szukaj pomocy w punkcie serwisowym.

Przenieś numer do sieci OTVARTA i ciesz się z najtańszego abonamentu na rynku

Wybierz abonament telefoniczny skrojony do Twoich potrzeb. O! NAJTAŃSZA! za 9,99 zł miesięcznie to taryfa przygotowana z myślą o osobach mniej wymagających. Potrzebujesz solidnej dawki minut i Internetu? Wybierz abonament O! GIGANTYCZNA!, w której rozmawiasz tyle, ile chcesz i otrzymujesz aż 100 GB Internetu na dzień i dodatkowe 200 GB w nocy.

Sprawdź wszystkie nasze propozycje abonamentu telefonicznego lub wybierz szybki Internet mobilny, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.