Wiadomości MMS Problemy z wysyłaniem lub odbieraniem

Jak skonfigurować MMS?
Dowiedz się jak poprawnie skonfigurować ustawienia MMS

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Czemu nie mogę odebrać MMS?

Dodano dnia: 2021-09-10 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Przesyłanie SMSa z załączonym zdjęciem nie zawsze okazuje się być proste. Jeżeli Twój telefon nie odbiera MMS lub sam masz kłopot z wysłaniem takich wiadomości powinieneś poznać kilka prostych kroków, które pomogą pozbyć się uporczywego problemu. Czemu nie mogę odebrać MMS choć wszystko wydaje się być jak należy? Jak skonfigurować MMS? Zadajesz sobie te pytania? Poznaj na nie odpowiedzi!

Czemu nie mogę odebrać MMS?

Czym jest MMS?

Multimedia Messaging Service w skrócie MMS, to nic innego jak rodzaj rozszerzenia funkcji SMS (Short Message Service) i EMS (Enhanced Message Service). MMS umożliwia przesyłanie zdjęć, grafiki, animacji, dźwięków czy nawet krótkich filmów. MMS została oparta na technologii pakietowej transmisji danych czyli GPRS (General Packet Radio Service). Na czym dokładnie polega ta funkcja? Wspomniane pakiety danych są przekazywane do wiadomości multimedialnych a te trafiają na telefon odbiorcy.

W MMS można zawrzeć tekst o maksymalnej długości 1000 znaków (to dużo więcej niż w przypadku pojedynczego SMSa), pliki graficzne w formatach JPG, PGN lub GIF, wideoklipy, gry Java i wiele innych.

Co zrobić, gdy smartfon nie odbiera MMS?

Czemu nie mogę odebrać MMS? Pytanie często nurtujące w chwili, gdy musimy odczytać wiadomość multimedialną. Źle skonfigurowane ustawienia to jedna z przyczyn, które są powodem występującego błędu podczas wysyłania MMS. Zanim jednak zabierzesz się za konfigurację, sprawdź gdzie leży problem.

 1. Czy problem leży po stronie telefonu czy też Twojego dostawcy? Prosty test może odpowiedzieć na postawione pytanie. Wyślij MMSa do siebie. Jeżeli nie trafi z powrotem na komórkę, prawdopodobnie to nie Twojego telefonu dotyczy problem. Możesz wtedy skorzystać z instrukcji zamieszczonej na stronie sieci, z którą podpisałeś umowę lub wybrać jeden ze sposobów konfigurowania podanych poniżej.
 2. Transmisja danych. Sprawdź czy jest aktywna (zrób to rozwijając górne menu umieszczone na górze ekranu smartfona). Jeżeli nie, włącz ją. Jeżeli natomiast jest włączona, a Ty nadal nie możesz wysłać MMSa, czas na przejście do bardziej zaawansowanych Ustawień.
 3. Twój smartfon może korzystać z dwóch kart SIM? Dual SIM może być przyczyną braku możliwości wysyłania MMSów. Sprawdź, która karta została ustawiona jako domyślna. Być może tak, z której próbujesz wysłać MMS nią nie jest. Jak to zrobić?
  • Wybierz Ustawienia.
  • Przejdź do Sieć i połączenia bezprzewodowe lub do Karty SIM i sieci komórkowe (w zależności od modelu telefonu).
  • Puknij palcem w jedną z kart i ustaw ją jako domyślną.
  • Jeżeli w tej samej zakładce w sekcji Ustawienia zobaczysz nieaktywne pole Zawsze odbiera MMS, włącz funkcję.
 4. Jeżeli powyższe rady nie podziałają, zgłoś się bezpośrednio do Twojego operatora. Zapytaj czy usługa została aktywowana.

Nie mogę wysłać MMS – konfiguracja MMS w sieci OTVARTA

W sieci OTVARTA samodzielnie możesz skonfigurować punkt APN dla MMS. Aby to zrobić wyślij SMS o treści MMS na numer 8090. Otrzymasz wiadomość zwrotną z konfiguracją. Zatwierdź ustawienia. Jeżeli problem z MMSami nie zniknął, zadzwoń pod numer 669 711 699.

Skorzystaj z najtańszego abonamentu na rynku. Przenieś bezpłatnie numer i wybierz jedną z naszych taryf. Nie przepłacaj i dołącz do tysięcy zadowolonych klientów już dziś.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.