Połączenia konferencyjne Czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Jak zrobić telekonferencję?
Dowiedz się jak rozmawiać z kilkoma osobami przez telefon jednocześnie?

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Czym są połączenia konferencyjne i dlaczego warto z nich korzystać?

Dodano dnia: 2021-11-04 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

To, z czego od dawna korzystały duże spółki porozrzucane po całym świecie, teraz jest normą wśród małych i średnich firm, jednostek oświatowo-wychowawczych, w otoczeniu instytucji szkoleniowych, a także w gronie przyjaciół i rodzin. Połączenia konferencyjne, bo o nich mowa, w minionym czasie stały się wiodącym sposobem komunikacji – szczególnie wśród osób prowadzących biznes, ale i nie tylko. To dzięki nim, bez konieczności opuszczania biura, sali, gabinetu czy domu można z powodzeniem kierować firmą, uczyć się lub szkolić, spotykać się ze znajomymi lub kontrolować przebieg inwestycji. Czym są połączenia konferencyjne i dlaczego warto z nich korzystać? Jak zrobić telekonferencję, i jak rozmawiać z kilkoma osobami przez telefon jednocześnie?

Czym są połączenia konferencyjne i dlaczego warto z nich korzystać?

Telekonferencja – jak zorganizować?

Połączenia konferencyjne (ang. Conference Call) są usługą, która pozwala na prowadzenie konwersacji z kilkoma osobami jednocześnie za pośrednictwem smartfona. Telekonferencje są niejako wbudowaną funkcją sieci, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania (Skype, Google Hangouts, Free Conference Calling lub inne).

Jeszcze do niedawna uruchomienie funkcji rozmowy grupowej wiązało się z wykorzystaniem kombinacji klawiszy. Dziś realizacja połączeń konferencyjnych jest niezwykle prosta. W trakcie rozmowy wystarczy wybrać opcję Dodaj połączenie widoczną na ekranie nad czerwoną słuchawką służącą do zakończenia konwersacji. Za sprawą jednego dotknięcia palcem można scalić bieżące połączenia w jedno połączenie konferencyjne.

Rozmowy konferencyjne – dlaczego warto?

Czym są połączenia konferencyjne i dlaczego warto z nich korzystać? Rozmowa grupowa to praktyczny sposób na spotkanie się z wieloma osobami jednocześnie w tym samym czasie. Jak już wspomnieliśmy, telekonferencja jest komfortowym rozwiązaniem w przypadku uczestnictwa wielu osób rozproszonych po kraju lub świecie. Dzięki połączeniom konferencyjnym:

  • oszczędzasz czas – nie marnujesz go na przejazd lub przelot,
  • oszczędzasz pieniądze – aktywacja usługi jest darmowa. Co więcej, nie musisz podróżować z miejsca na miejsce, aby spotkać się ze swoimi rozmówcami, co generuje dodatkowe koszty,
  • w każdej chwili możesz dołączyć osobę, której wiedza i doświadczenie jest potrzebne przy rozwiązaniu danego problemu.

Telekonferencje - o czym pamiętać organizując połączenia konferencyjne?

Bez względu na to czy jesteś jedynie uczestnikiem czy też organizatorem telekonferencji, warto pamiętać o zasadach, które sprawią, że rozmowa przebiegnie bez zakłóceń. Oto 3 najważniejsze z nich:

  1. Zadbaj o odpowiednie urządzenie i sprawdź stan baterii. Twoje nagłe zniknięcie może spotkać się z dezaprobatą innych uczestników – szczególnie jeśli taki problem pojawi się podczas Twojego wystąpienia. Dlatego jeszcze przed zaplanowanym spotkaniem naładuj telefon.
  2. Każdy uczestnik powinien czuć się komfortowo podczas tego typu rozmów. Warto zatem znaleźć odpowiednie miejsce. Może być to pusty gabinet, sala, lub dowolne pomieszczenie, w którym nikt nie zakłóci Waszej rozmowy. Prowadzenie telekonferencji w miejscach publicznych jest złym rozwiązaniem tym bardziej, gdy tematem spotkania są ważne i poufne kwestie dotyczące firmy.
  3. W trakcie dłuższych rozmów przydadzą się dwie wolne ręce. Trzymanie przez godzinę lub dwie telefonu przy uchu jest niewygodne. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w słuchawki. Dzięki nim będziesz mógł notować, przeglądać dokumenty lub przewracać strony książki podczas szkolenia.

Przenieś numer do OTVARTA i skorzystaj z najlepszego abonamentu na rynku!

Czym są połączenia konferencyjne i dlaczego warto z nich korzystać? Nie musisz się już dłużej zastanawiać. Sprawdź to, wybierając najkorzystniejszą usługę na rynku. O! NAJTAŃSZA! to taryfa, dzięki której już za jedyne 9,99 zł na miesiąc możesz rozmawiać z najbliższymi. Zależy Ci na rozmowach bez limitu? Dzięki O! SWOBODNA! za 29,99 zł na miesiąc rozmawiasz tyle, ile chcesz bez żadnych ograniczeń. Przenieś swój numer i bez zbędnych formalności dołącz do klientów sieci OTVARTA.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.