Ładowarka indukcyjna Dlaczego nie ładuje?

Jak używać ładowarki indukcyjnej?
Sprawdź, czy używasz prawidłowo ładowarki indukcyjnej

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Dodano dnia: 2022-12-13 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Ładowanie indukcyjne to nowa zdobycz technologii. Jest szybkie i nie wymaga podłączenia smartfona za pośrednictwem tradycyjnego kabla do źródła prądu. Telefon wystarczy położyć na specjalnej płycie-podkładce, wewnątrz której znajduje się cewka nadawcza. Niestety, niekiedy innowacyjne rozwiązania również zawodzą. Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje, choć zostały spełnione wszelkie warunki wskazane przez producenta w instrukcji? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Ładowarka indukcyjna nie działa – przyczyny problemu

Ładowanie bezprzewodowe może zawieść, a przyczyny problemu wcale nie muszą być skomplikowane. Poniżej wyszczególniliśmy te sytuacje, z którymi użytkownicy spotykają się najczęściej.

Ładowanie bezprzewodowe i nieodpowiednie ułożenie telefonu

To pierwsza i najczęstsza z przyczyn. Warto pamiętać, że ładowanie indukcyjne jest możliwe tylko wtedy, jeśli zarówno smartfon, jak i sama ładowarka znajdą się w najbliższym położeniu. Użytkownicy zapominają o tym, że aby doszło do rozpoczęcia poboru energii, telefon należy ułożyć dokładnie w tej samej linii, w której znajduje się cewka nadawcza ładowarki.

Indukcyjne ładowanie nie jest możliwe, z powodu zbyt grubego etui

Etui na telefon stanowi doskonałą ochronę urządzenia. Nie tylko w momencie przypadkowego uderzenia. Popularne plecy, jak nazywa się tylną część obudowy, stworzono również po to, aby przeciwdziałać wszelkiego rodzaju kradzieżom. Moduł NFC znajdujący się telefonie służy do szybkiego przesyłania danych, w tym także do mobilnej płatności. By zapłacić za zakupiony towar, wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala – to bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Niestety jest ono również wykorzystywane przez przestępców, którzy w równie sprawny sposób mogą opróżnić Twój wirtualny portfel.

Wracając jednak do tego, dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje. Etui może być przyczyną problemów. Zabezpieczenie jest na tyle dobre, że skutecznie zakłóca sygnał cewki nadawczej. Zdejmij tylną część pokrowca na telefon i ułóż smartfon na ładowarce. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, przyczyny należy szukać gdzie indziej.

Bezprzewodowe ładowanie telefonu – zweryfikuj czy ładowarka została prawidłowo podłączona do prądu

Rozwiązanie problemu nie musi być trudne. Określanie urządzeń jako bezprzewodowe może dla wielu użytkowników być mylące. Owszem, aby naładować smartfon nie trzeba podpinać do niego kabli, jednakże samą ładowarkę należy podłączyć do źródła prądu. Zrobisz to za pośrednictwem kabla USB i zasilacza dołączonego do zestawu.

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje, choć wszytko zostało prawidłowo podłączone?

Jeśli wszystkie powyższe czynności zostały przez Ciebie wykonane prawidłowo, a ładowanie bezprzewodowe nadal nie działa, zwróć uwagę na diody (o ile takie występują) na ładowarce. Migające światełko może świadczyć o problemie. Najczęstszym z nich jest przegrzewanie się baterii w telefonie. Dotknij dłonią smartfona i zweryfikuj, czy jego obudowa jest ciepła.

Jeśli doszło do przegrzania się obu urządzeń, to sygnał, że należy natychmiast przerwać ładowanie. Zdejmij telefon z ładowarki i zamknij w nim wszystkie aplikacje działające w tle. To powinno pomóc przy kolejnej próbie. Pamiętaj, że urządzenia powinny w międzyczasie ostygnąć. Dopiero wtedy można ponownie rozpocząć ładowanie.

Doładuj swój telefon pokaźną dawką gigabajtów! Przenieś numer do OTVARTA i ciesz się z najtańszego abonamentu na rynku

Wybierz abonament telefoniczny skrojony do własnych potrzeb. Chcesz cieszyć się z godzinnych rozmów z najbliższymi i nie przepłacać? Przenieś numer do sieci OTVARTA. Dla mniej wymagających abonentów przygotowaliśmy kilka taryf do wyboru – oferty dostępne już od 9,99 zł za miesiąc. Potrzebujesz solidnej dawki gigabajtów? Nic prostszego! Tylko u nas dostaniesz aż 300 GB w abonamencie za 49,99 zł.

Nie czekaj, aż zrobią to inni. Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.