Gdzie zarejestrować numer na kartę i jak przebiega proces rejestracji?

Nie wiesz, jak zarejestrować numer na kartę?
Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak wygląda proces rejestracji u różnych operatorów. Poznaj dostępne opcje i wybierz najlepszą dla siebie.

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Gdzie zarejestrować numer na kartę?

Dodano dnia: 2021-02-25 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Rejestracja karty SIM to proces obowiązkowy dla każdego numeru nieobjętego żadną formą abonamentu lub usługi mix. Ustawa ta pojawiła się w połowie 2016 roku (w lipcu) i jej wejście w życie spowodowało, że każdy numer na kartę, czyli bez sporządzania umowy między klientem a operatorem, musi zostać zarejestrowany. Powstanie takiego aktu prawnego miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa społecznego i możliwie jak najszybsze wdrożenie działań prewencyjnych w obliczu zagrożeń terrorystycznych.

W tym czasie pojawiały się liczne spoty reklamowe z hasłami „zarejestruj numer” oraz „zarejestruj kartę SIM”. Wiele osób, które w 2016 roku zastanawiały się, jak zarejestrować kartę SIM, po prostu udały się do salonu swojego operatora, jednak czy dzisiaj, po ponad czterech latach od wprowadzenia ustawy, proces ten został uproszczony i jak przebiega dzisiaj, jeśli masz telefon na kartę, rejestracja numeru?

Karta SIM

Rejestrowanie numeru - jak przebiega

Wizyta w salonie wciąż jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów rejestracji numeru na kartę, tym bardziej jeśli to właśnie w takim punkcie nabywa się starter. Co jednak, kiedy chcesz dokonać zakupu karty SIM w kiosku lub sklepie? Jakie masz opcje, jeśli chodzi o rejestracje?

Rejestracja karty SIM poza salonem operatora

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości fizycznie zjawić się w salonie swojego operatora, nie oznacza to, że rejestracja telefonu na kartę się nie uda. Istnieje kilka innych punktów, do których możemy się udać:

 • urzędy pocztowe;
 • niektóre stacje paliwowe (BP, Orlen);
 • sklepy typu Żabka czy Freshmarket;
 • saloniki prasowe;
 • sklepy z elektroniką (Media Markt, Media Expert, Saturn, RTV Euro AGD, Neonet).

To oczywiście nie są wszystkie miejsca, w których rejestracja jest możliwa, lecz są zdecydowanie najpopularniejsze. Kiedy więc nie będziesz miał po drodze do salonu operatora, z powodzeniem możesz udać się do najbliższej Żabki czy salonu prasowego.

Rejestracja karty u operatora

Niezależnie od tego, w jakiej sieci masz numer, wystarczy, że udasz się do swojego operatora, a ten bez żadnych trudności dokona rejestracji. Przed wizytą upewnij się, że masz ze sobą oczywiście kartę SIM, telefon oraz dokument poświadczający Twoją tożsamość, może być dowód osobisty lub paszport. Warto wiedzieć, że operator nie potrzebuje ksera dokumentu, zatem nie musisz się obawiać, że dane trafią w niepowołane ręce.

Te dwie opcje to jednak nie jedyne możliwości, jeśli chodzi o to, gdzie można zarejestrować numer. Coraz częstszym sposobem stają się rozwiązania online, dzięki czemu można sprawnie przejść przez proces takiej weryfikacji bez konieczności wychodzenia z domu.

Rejestracja karty SIM przez Internet

Rejestracja karty SIM online, nie da się ukryć, jest najwygodniejszym sposobem. Nie stanowi to absolutnie żadnego problemu – w takim razie, jak zarejestrować numer?

Play

 • rejestracja SIM w Play będzie wymagała dwóch telefonów, jednego już zarejestrowanego i drugiego, który dopiero zamierzasz zweryfikować. Z tego pierwszego numeru wyślij SMS o treści „zarejestruj + nr do rejestracji” wraz z kodem PUK. Po krótkiej chwili otrzymasz wiadomość zwrotną z informacją o powodzeniu operacji;
 • alternatywnym sposobem jest skorzystanie z formularza na stronie internetowej Play, lecz i w takim przypadku w celu weryfikacji Twojego numeru będzie potrzebny telefon z już zarejestrowanym numerem.

Orange

 • rejestracja SMS-em – sposób rekomendowany przez samego operatora. Wystarczy wysłać do Orange wiadomość z numeru, który chcesz zarejestrować, w treści podając numer osoby mającej już podpisaną umowę z Orange. Wskazana osoba dostanie SMS z pytaniem, czy wyraża zgodę na rejestracje – w odpowiedzi wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość o treści „tak”;
 • rejestracja numeru na kartę online – opcja ta dostępna jest wyłącznie dla klientów banku ING – wystarczy, że wypełnisz formularz podlinkowany na stronie operatora, zalogujesz się na swoje konto, a bank następnie wyśle niezbędne dane operatorowi. O powodzeniu operacji dowiesz się z SMS-a.

T-Mobile

 • W przypadku rejestracji numeru w T-Mobile ponownie będziesz potrzebował telefonu z już zweryfikowanym numerem. Różnica jest jednak taka, że nie wysyłasz wiadomości, lecz dzwonisz pod darmowy numer, gdzie przeprowadzasz rejestrację numeru
 • rejestracja numeru online w sieci T-Mobile ponownie wymaga dostępu do konta bankowego w Banku Millenium – odpowiednia opcja w serwisie transakcyjnym pozwoli Ci na szybką weryfikację numeru.

Plus

 • rejestracja telefonów na kartę w sieci Plus odbywa się w analogiczny sposób, co w przypadku poprzednio omawianych operatorów. Potrzebny jest zarejestrowany numer jako sposób weryfikacji nowego numeru. W ramach jednego numeru można potwierdzić rejestrację nawet 20 nowych;
 • inną metodą jest ponownie skorzystanie z usług bankowych, raz jeszcze jest to Bank Millenium. Musisz zalogować się na swoje konto i zweryfikować numer za pośrednictwem aplikacji obsługującej konto internetowe. Bank następnie poda potrzebne dane operatorowi, na których podstawie Twój numer zostanie zarejestrowany.

Na pierwszy rzut oka widać, że najpopularniejsi operatorzy w Polsce mają niemalże identyczny model, jeśli chodzi o taką opcję jak rejestracja numeru przez Internet. Niezależnie od sieci, w jakiej masz swój numer, zawsze będziesz potrzebował telefonu z już zarejestrowanym numerem – jest to dodatkowy bufor bezpieczeństwa dla operatora weryfikującego Twój numer.

Pamiętaj, że jeśli taka rejestracja Cię nie interesuje, zawsze możesz wybrać abonament, który w wielu przypadkach wyjdzie znacznie korzystniej – decydując się na przeniesienie numeru do operatora OTVARTA, zyskujesz bardzo korzystne warunki w cenie jednego doładowania numeru na kartę. Zapoznaj się z ofertą abonamentową.

Rejestracja SIM przez Internet

Nie da się ukryć, że telefony na kartę nie są już tak popularne, jak kiedyś. Obecne oferty abonamentowe to na tyle elastyczna alternatywa, że z łatwością można znaleźć opcję dostosowaną do potrzeb zarówno osoby młodej, korzystające z telefonu głównie jako narzędzia gwarantującego połączenie z Internetem, jak i przedsiębiorcy wykonującego po kilkanaście telefonów dziennie. Bywa jednak, że pojawia się konieczność nawet chwilowego skorzystania z numeru na kartę. Wtedy, zamiast iść do salonu operatora, możesz po prostu skorzystać z takiej opcji jak rejestracja SIM przez Internet, a jeśli nie masz konta w banku umożliwiającego tego typu rozwiązanie, to wystarczy skorzystać z telefonu kogoś znajomego, kto ma podpisaną umowę z operatorem.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.