Ile kosztuje przeniesienie numeru? Ile trwa przeniesienie numeru?

Sprawdź ile kosztuje przeniesienie numeru
Dowiedz się ile trwa przeniesienie numeru

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Ile kosztuje przeniesienie numeru?

Dodano dnia: 2020-02-06 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Kiedy kończy Ci się umowa u obecnego operatora i chciałbyś zmienić jej warunki na lepsze lub gdy stwierdzasz w trakcie jej trwania, że nie odpowiada Ci obecna współpraca, przeniesienie numeru to najlepszy wybór dla Twojego portfela. Zmiana operatora nie wiąże się z żadnymi uciążliwymi formalnościami ani opłatami. Możesz zyskać znacząco niższe rachunki, otrzymać bardziej rozbudowane pakiety usług, a także współpracować z zaufanym i sprawdzonym dostawcą.

Niskie opłaty za rachunki oraz dogodne pakiety usług, takich jak np. Internet LTE, tanie rozmowy za granicę czy nielimitowane rozmowy i SMS do wszystkich, to najczęstsze oczekiwania, jakie mamy wobec swojego operatora. Jeśli nasze potrzeby nie zostają spełnione, należy poważnie zastanowić się nad przeniesieniem numeru do innej sieci. Nowy operator może zaoferować podobne warunki umowy przy korzystniejszej cenie, lub zapewnić w ramach podobnej opłaty szereg dodatkowych korzyści. Dlatego, jeśli Twoja obecna współpraca z operatorem komórkowym pozostawia wiele do życzenia, rozeznaj rynek jak najszybciej i przenieś numer!

Ile kosztuje przeniesienie numeru?

Ile kosztuje przeniesienie numeru?

Przeniesienie numeru jest darmowe. Bezpłatną możliwość zmiany operatora zapewniają nam przepisy prawne: ustawa „Prawo telekomunikacyjne” z dn. 16 lipca 2004 r. oraz „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2010 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych”. Ewentualne opłaty dodatkowe za przeniesienie numeru mogą wyniknąć z trwającej obecnie umowy z innym dostawcą. Jeśli zerwiesz kontrakt bez zachowania okresu wypowiedzenia, Twój operator może naliczyć tzw. karę umowną. Wysokość kary umownej oraz sposób, w jaki zostanie ona naliczona określa treść umowy z aktualnym dostawcą. W zależności od indywidualnych zapisów i okresu, jaki pozostał do końca kontraktu, warto rozważyć jaka opcja będzie bardziej opłacalna. Być może lepszą decyzją będzie wcześniejsze wypowiedzenie umowy bez okresu wypowiedzenia i uiszczenie kary umownej. Czasem jednak wysokość sankcji jest tak duża, że lepiej odłożyć przeniesienie numeru na termin zakończenia umowy z dotychczasowym operatorem. Tym, ile kosztuje przenoszenie numeru nie muszą przejmować się na pewno Ci, którzy obecnie posiadają numer na kartę. Z racji tego, że nie wiążą ich żadne długofalowe umowy, przeniesienie numeru z karty na abonament jest całkowicie bezpłatne.

Ile trwa przeniesienie numeru?

Przeniesienie numeru to darmowa, krótka i prosta procedura, dokonywana drogą online. W przypadku, gdy zdecydujesz się przenieść numer do OTVARTA, kurier dostarcza dla Ciebie wniosek o przeniesienie numeru wraz z pełnomocnictwem, które pozwoli nowemu operatorowi załatwić za Ciebie wszystkie formalności z aktualnym dostawcą. Operatorzy mają 6 godzin na wykonanie niezbędnych działań. Przeniesienie numeru odbywa się w nocy między północą a godziną 06.00 rano – między dniem zakończenia umowy z aktualnym operatorem a dniem rozpoczęcia umowy z nową siecią komórkową.

Podsumowując, to, ile kosztuje zmiana operatora komórkowego zależy wyłącznie od założeń obecnej umowy z innym dostawcą. Samo przeniesienie numeru jest całkowicie bezpłatne, natomiast wcześniejsza rezygnacja z aktualnych usług może wiązać się z dodatkowymi kosztami. W OTVARTA możesz liczyć na pomoc we wszelkich formalnościach – nie zwlekaj! Przenieś numer i ciesz się tanim abonamentem już teraz.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.