Internet dla graczy Jaki wybrać?

Mobilny internet dla gracza
Który jest najlepszy?

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Internet mobilny dla gracza. Sprawdź ofertę Otvarta

Dodano dnia: 2023-02-28 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Wybór internetu dla gracza nie jest łatwy – zwłaszcza jeśli chodzi o łącze mobilne. Na szczęście nie jest to niemożliwe. W sieci Otvarta znajdziesz abonamenty o parametrach spełniających oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Zainteresowany? Przeczytaj nasz nowy wpis i dowiedz się więcej.

Stabilne i szybkie połączenie z siecią ma dla graczy szczególne znaczenie. Służy nie tylko do rozgrywek online, ale też ściągania samych gier i dodatków – a te mogą być naprawdę duże – lub streamowania. Każda z tych czynności jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o parametry łącza. Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym gamerem, czy grasz tylko jedynie dla przyjemności, wybór konkretnej oferty powinieneś dokładnie przemyśleć. Na co zwrócić uwagę, by bez problemów realizować swoją pasję? Wyjaśniamy to w nowym wpisie.

Internet mobilny dla graczy. Czy to się sprawdzi?

Internet dla gracza kojarzymy przede wszystkim z łączem światłowodowym. Spora część graczy na samym wstępie poszukiwań skreśla internet mobilny w przekonaniu o jego rzekomej niskiej prędkości oraz zawodności. I chociaż jeszcze dekadę temu połączenie komórkowe rzeczywiście nie sprawdzało się w najbardziej wymagających zastosowaniach, to dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Co więcej – dzięki coraz powszechniejszej technologii 5G – internet mobilny będzie jeszcze wydajniejszy i stabilniejszy. Okazję, by się o tym przekonać, miało już wielu abonentów Otvarta.

Co więcej, wybierając opcję mobilną, docenisz jej inne zalety – przede wszystkim niezależność i elastyczność. Z dobrym internetem mobilnym nie będziesz już zależny od dostępu do sieci przewodowej. Dzięki temu zagrasz wszędzie, gdzie będziesz chciał – również w pociągu, bo 5G umożliwia nawiązanie stabilnego, szybkiego połączenia przy prędkości do 500 km/h.

Internet mobilny dla gracza. Sprawdź ofertę Otvarta

Internet 5G dla gracza. Czemu warto go wybrać?

W Otvarta dobrze znamy potencjał sieci piątej generacji i gwarantujemy, że nawet gracze online będą zadowoleni z jej działania. Z punktu widzenia gamerów kluczowa na pewno okazuje się prędkość pobierania i wysyłania. Pierwszy parametr może wynieść nawet 20 GB/s. Wysyłanie może zaś odbywać się z prędkością 10 GB/s. To znacznie więcej niż minimum zalecane dla osób grających w gry MMO, które zwykle oscyluje wokół 300-500 MB/s.

W grach typu multiplayer czynnikiem decydującym o zwycięstwie często są nie tylko Twoje umiejętności, ale też ping, czyli czas mijający od wysłania zapytania do otrzymania informacji z serwera. Wysoki ping podczas rozgrywki prowadzi do pojawiania się lagów. Ten problem nie dotyczy jednak użytkowników 5G. W niej opóźnienie wynosi zazwyczaj 4 ms, ale przy małym obciążeniu sieci i wysokiej jakości nadajników możliwe jest ograniczenie jej nawet do 1ms. W obu przypadkach pingi będą niezauważalne w grach.

Kolejna zaleta 5G to pojemność sieci. Została ona zaprojektowana z myślą o realizacji koncepcji inteligentnego miasta i jako taka pozwala na podłączenie nawet miliona urządzeń na kilometr kwadratowy. To oznacza, że jej przeciążenie jest obecnie niemożliwe – nawet jeśli wszyscy twoi sąsiedzi korzystają z rozbudowanych systemów IoT i smart home. Nie musisz więc obawiać się, że wzmożony ruch uniemożliwi Ci wygraną.

Internet dla gracza. Jak wybrać odpowiedni abonament?

Oczywiście parametry połączenia to nie wszystko. By korzystanie z internetu było wygodne, abonament powinien spełniać kilka warunków. Uwagę zwróć przede wszystkim na:

  • cenę abonamentu: powinna być jak najniższa, ale nie może być głównym argumentem przemawiającym za wyborem konkretnej oferty;
  • limit transmisji danych: gry online zużywają mnóstwo transferu. Wybierając internet dla gracza, koniecznie zwróć uwagę na to, jaki limit otrzymujesz w ramach abonamentu. W sieci Otvarta oferujemy cztery pakiety. Graczom szczególne polecamy O! SZYBKI 200 GB! + 200 W NOC! 5G i O! SZYBKI 500 GB! 5G;
  • dostępność telefonu: wielu operatorów wraz z abonamentem oferuje telefon lub inne urządzenie. Pamiętaj jednak, że sprzętu nie otrzymujesz za darmo. De facto kupujesz go na raty, które znacznie zwiększają comiesięczną transzę abonamentu. W Otvarta nie oferujemy żadnych urządzeń, dzięki czemu możemy dostarczyć Ci szybkie połączenie w niskiej cenie.

Internet dla gracza – najtańszy abonament w Otvarta

Gdzie najtańszy abonament bez telefonu? Oczywiście w sieci Otvarta! Dzięki współpracy z siecią Plus korzystamy z nowoczesnej i rozbudowanej infrastruktury. Możemy dostarczyć ci usługi na terenie całego kraju. Możliwości sieci piątej generacji docenisz nawet grając w najbardziej wymagające tytuły – jest szybka i bezawaryjna. Oferujemy elastyczne, bezterminowe abonamenty, z których możesz zrezygnować w każdej chwili bez żadnych konsekwencji. Dopasowany do swoich potrzeb pakiet wykupisz online – bezpiecznie, szybko i, co najważniejsze, wygodnie.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.