Internet dla nauczyciela Jaki internet mobilny wybrać?

Internet mobilny
Najlepszy internet mobilny dla nauczycieli

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Internet mobilny dla nauczycieli

Dodano dnia: 2023-05-24 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Rok szkolny to intensywny czas nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla nauczycieli. Zajęcia w klasie, nauczanie indywidualne i lekcje online - to wszystko może być realizowane w sposób efektywny jedynie pod warunkiem posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego. Internet mobilny to obecnie jeden z najważniejszych elementów, bez którego nie wyobrażamy sobie komfortowego przekazywania wiedzy młodszym pokoleniom.

Jak nauczyciele korzystają z internetu?

Choć przed okresem pandemicznym tylko jeden na pięciu nauczycieli deklarował uczestnictwo w lekcjach zdalnych, sytuacja ta zmieniła się diametralnie po 2020 roku. Epizod z całkowicie zdalnymi zajęciami w szkołach i na uniwersytetach udowodnił, że lekcje online mogą być równie efektywne, co forma stacjonarna. Dodatkowe korzyści, takie jak oszczędność czasu na dojazdach, pieniędzy i komfort prowadzenia zajęć we własnym domu sprawia, że wiele szkół językowych, centrów szkoleniowych oraz uniwersytetów postanowiło przemodelować standard pracy i postawić właśnie na nauczanie zdalne.

Bez względu na ten trend, również w szkołach stacjonarnych, podczas tradycyjnych lekcji, nauczyciele coraz chętniej wykorzystują laptopy, tablety i smartfony, czy to do prezentowania materiałów związanych z przedmiotem lekcji, czy to do zwiększenia skuteczności sprawdzania wiedzy uczniów. Z internetu mobilnego w szkole korzysta już ponad 80% nauczycieli. Wiedza ta daje nam jasny wniosek - internet w pracy nauczyciela jest niezbędny, a to, jaki internet zostanie wybrany, wpłynie na efektywność przekazywania wiedzy.

Internet mobilny dla nauczycieli

Jaki internet mobilny dla nauczyciela będzie najlepszy?

Jaki więc internet mobilny będzie najlepszym rozwiązaniem dla nauczyciela? Pod uwagę musimy wziąć kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim wielkość miesięcznego pakietu internetowego. Ile gigabajtów jest potrzebnych, by przez cały miesiąc komfortowo korzystać z dobrodziejstw internetu bez obaw o wyczerpanie limitu? Pakiet 100 GB oferowany przez sieć OTVARTA w ramach abonamentu O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC! 5G wydaje się idealnym rozwiązaniem, które łączy w sobie niską cenę i bogaty w GB pakiet. Jeśli jednak nauczyciel, oprócz tradycyjnej pracy w szkole, udziela się przy innych projektach, takich jak nauczanie online czy zdalne korepetycje, bez najmniejszych problemów może postawić na pakiet O! SZYBKI 200 GB! + 200 W NOC! 5G lub O! SZYBKI 500 GB! 5G, który zapewni nam spokojną możliwość oglądania telewizji internetowej czy ściągania dużych gier.

Czy liczba GB to jedyna rzecz, która powinna interesować nauczyciela przy wyborze abonamentu? Nie zapominajmy o szybkości łącza. OTVARTA już od 2020 roku udostępniła klientom możliwość korzystania z innowacyjnej technologii 5G, która na ten moment zapewnia szybkość 600 MB/s, przy potencjale do stałego zwiększania szybkości transferu. Internet mobilny działający w standardzie 5G w praktyce działa nawet kilkanaście razy szybciej niż poprzednia generacja 4G/LTE - a każdy nauczyciel odczuje tę zmianę podczas pierwszych zajęć online.

Niska cena czy duży pakiet - co powinien wybrać nauczyciel?

Jak dobrze wiemy, nauczyciele to grupa zawodowa, która pomimo ogromnego prestiżu pracy nie może cieszyć się zarobkami odpowiadającymi odpowiedzialności, na jaką się zdecydowali, wybierając tę profesję. Dlatego też nie może nas dziwić, że cena abonamentu internetu mobilnego stanowi istotny element analizy dostępnych na rynku opcji.

Bardzo często więc nauczyciel może stanąć przed trudnym dylematem - niska cena abonamentu czy duży pakiet GB, który z pewnością wystarczy do końca miesiąca? Sieć OTVARTA, w ramach swojej oferty internetu mobilnego, stawia na pierwszym miejscu klienta i jego potrzeby. Dlatego duży pakiet, liczący sobie 100 GB plus 200 GB w nocy, wyceniony jest na 44.99 złotych miesięcznie. Dzięki temu każdy nauczyciel, bez względu na poziom zarobków, będzie mógł pozwolić sobie na skorzystanie z tak bogatej oferty GB. OTVARTA, jako jedna z najtańszych na rynku sieci, zapewnia aż 500 GB w cenie poniżej 100 złotych miesięcznie, co jest ewenementem na rynku i doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich nauczycieli, którzy z internetem mobilnym nie rozstają się nawet na chwilę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze internetu mobilnego dla nauczyciela?

Czy oprócz wielkości i szybkości internetu mobilnego oraz ceny warto zwrócić uwagę na inne czynniki, które mogą być dla nauczyciela istotne? Oczywiście warto zweryfikować, czy standard 5G jest dostępny w miejscu naszego zamieszkania. OTVARTA już teraz oferuje dostęp do tej technologii w każdym województwie, a warto również zwrócić uwagę na ciągły rozwój infrastruktury. Przewiduje się, że do 2025 roku każde miasto będzie miało dostęp do sieci 5G, co z pewnością spopularyzuje ten standard i zapewni wszystkim klientom OTVARTA najszybszy możliwy internet.

Wielu nauczycieli interesuje się także nowinkami technologicznymi. Taką z pewnością jest wirtualna karta eSIM, która już teraz jest w ofercie operatora OTVARTA i zapewnia nieporównywalną wygodę i komfort, o których ciężko było mówić, operując tradycyjną, fizyczną wersją karty SIM.

Abonament na czas nieokreślony - czy to najlepsze rozwiązanie?

Umowa internetu mobilnego podpisywana przez klienta z OTVARTA zawsze jest ustalana na czas nieokreślony. Co to dla nas oznacza? Że w każdym momencie możemy zrezygnować z usług OTVARTA lub zmienić pakiet w zależności od naszych bieżących potrzeb. To podejście atrakcyjne dla wszystkich klientów, którzy cenią sobie przede wszystkim elastyczność współpracy i możliwość odejścia w dowolnym momencie.

Jesteśmy przyzwyczajeni do długich, terminowych umów, w ramach których miesięczną kwotę abonamentu musimy płacić bez względu na to, czy korzystamy z internetu, czy nie? Koniec z tym. OTVARTA i internet mobilny będzie do naszej dyspozycji tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jeśli w trakcie długich, dwumiesięcznych wakacji chcemy odpocząć całkowicie od świata wirtualnego, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypowiedzieć umowę z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia - tylko tyle potrzeba, by cieszyć się wolnością i brakiem opłat.

Wybierając internet mobilny, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, które pozytywnie wpłyną na efektywność naszego nauczania i komfort pracy z laptopem czy tabletem. Oferta OTVARTA, dzięki szerokiej ofercie i licznym dostępnym pakietom zagwarantuje możliwość precyzyjnego dostosowania warunków umowy do potrzeb każdego nauczyciela.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.