Internet dla studenta Mobilny internet

Jaki internet dla studenta?
Oferta internetu mobilnego

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Internet mobilny dla studenta

Dodano dnia: 2023-01-05 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Temat internetu dla studenta wraca cyklicznie raz do roku, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. To czas, w którym tysiące żaków wyjeżdża z domu rodzinnego i osiada w wynajmowanych mieszkaniach czy akademikach, by przez następne miesiące pobierać intensywne nauki na uczelniach. Nowoczesny student to jednak taki, który jest stale połączony z siecią. Jaka oferta internetu będzie więc na niego najlepsza? Sprawdźmy.

internet mobilny dla studenta - mężczyzna pijący sok korzystający z telefonu komórkowego

Cena abonamentu na internet mobilny dla studenta

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, z którą liczy się każdy student. Mowa tu oczywiście o kosztach stałych związanych z zakupem internetu mobilnego na zasadzie abonamentu. Oczywiście nie chcemy wrzucać każdego studenta do jednego worka, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że budżet studenta jest dość ograniczony, a zatem każda złotówka jest przez niego oglądana dwa razy.

Dlatego też poszukując idealnego internetu mobilnego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na relację jakości i ilości internetu do ceny. A ta w przypadku sieci OTVARTA jest niezwykle zróżnicowana. Nie ulega wątpliwości, że każdy student na podstawie tak wielu dostępnych wariantów znajdzie coś dla siebie. Z internetu mobilnego korzystamy bardzo sporadycznie i jest nam on potrzebny jedynie na czas przemieszczania się? A zatem tania oferta O! SZYBKI 10 GB! 5G w cenie 19.99 złotych będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeśli jednak nasz akademik lub wynajmowane mieszkanie nie zapewnia nam łącza internetowego, lepszym rozwiązaniem będzie nieco droższa, ale wciąż atrakcyjna pod kątem cenowym opcja O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC! 5G, która kosztuje zaledwie 44.99 złotych miesięcznie. Niech o sile oferty sieci OTVARTA świadczy fakt, że najdroższy pakiet, liczący sobie aż 500 GB w technologii 5G kosztuje zaledwie 99,99zł miesięcznie.

Jaki pakiet nas interesuje? Ważne pytanie dla hobbystycznych gamerów

Wcześniej omówiona kwestia ceny zazębia się niejako z kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę. Mowa o wielkości pakietu. I tutaj najważniejsze są nasze potrzeby. Korzystamy z internetu jedynie do przeglądania social mediów? Używamy go tylko na wykładach? A może internet mobilny jest nam potrzebny zarówno do nauki, jak również do zabawy? W końcu student to też człowiek i może mieć swoje gamingowe pasje. Te natomiast wymagają naprawdę solidnego pakietu danych. 10 GB? 100 GB? 200 GB? A może mocarny pakiet 500 GB? To właśnie takie warianty mamy do dyspozycji w ramach oferty OTVARTA.

Im większy pakiet, tym wyższa cena miesięcznego abonamentu. Dlatego, jeśli zależy nam na odpowiednim zoptymalizowaniu miesięcznego budżetu, zastanówmy się, który pakiet będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Wydajność internetu mobilnego jest równie istotna

Duży pakiet internetu to ogromna przewaga zarówno na uczelni, jak i również w akademiku. Co nam jednak z tego, jeśli internet nie będzie odpowiednio wydajny i stabilny? Kto z nas nie doświadczył przynajmniej raz sytuacji, w której relaks oglądania filmu czy serialu zamienił się w mękę i katorgę, spowodowaną ciągle przerywaną sesją?

To wszystko uzależnione jest od jakości internetu. W przypadku OTVARTA jednak nie mamy się czego obawiać. Internet 5G to jakość, której nie trzeba przedstawiać. Najwydajniejszy standard dostępny na świecie, który już teraz w ramach sieci OTVARTA zapewnia nam przepustowość na poziomie 600 MB/s z perspektywą dalszego rozwoju aż do 20 GB/s. Czy to dużo? Z pewnością wielu z nas nie jest w stanie uzmysłowić sobie tej prędkości. A zatem wyobraźmy sobie, że maksymalny transfer oferowany przez sieć 4G to obecnie 220 MB/s. Czyli w ramach nowego standardu 5G możemy być spokojni o internet trzy razy wydajniejszy niż w przypadku oferty innych operatorów.

Jaki zasięg internetu mobilnego w dużym mieście i poza nim?

Wydajność internetu idzie oczywiście w parze z zasięgiem. I tutaj znowu warto zwrócić uwagę na priorytety. Po co nam bogaty abonament liczący kilkaset gigabajtów z nadzwyczajną wydajnością, jeśli najzwyczajniej w świecie nie mamy zasięgu? Być może większości studentów to nie dotyczy - w końcu na studia wyjeżdżamy do dużych ośrodków miejskich, w których brak zasięgu to problem marginalny.

Inaczej jednak wygląda sytuacja, gdy raz na jakiś czas zdecydujemy wrócić do rodzinnego miasteczka, które pod kątem infrastruktury nie ma już tyle do zaproponowania. Wielu operatorów chwali się osiągami, nie uwzględniając kiepskiego zasięgu. OTVARTA wraz z internetem mobilnym 5G działa w oparciu o największą infrastrukturę telekomunikacyjną zapewnianą przez PLUS. To z kolei daje wszystkim klientom dostęp do internetu najwyższej jakości w każdym województwie. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że jest to wciąż inwestycja rozwijająca się - coraz większa przestrzeń jest pokrywana przez sieć 5G, a to stanowi kolejną zaletę skorzystania z oferty OTVARTA.

Najlepsza forma umowy dla studenta? Ta bez zobowiązań

Na samym końcu czynnik, który wcale nie może być przez nas uznany za mniej istotny. Jak długa umowa internetu mobilnego będzie satysfakcjonująca dla studenta? Rok umowy? Dwa lata umowy? Takie warianty nie wchodzą w grę. Jednak wciąż wielu operatorów nie daje studentom możliwości podpisania niezobowiązującej umowy na krótszy okres. A jak wiadomo, wielu studentów potrzebuje internetu jedynie przez 9 miesięcy w roku.

Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najtańszy abonament internetu mobilnego bez zobowiązań to domena sieci OTVARTA. Za pośrednictwem tej sieci otrzymujemy dostęp do umowy na czas bezterminowy. Co to oznacza? Że nie musimy martwić się o to, że przyjdzie nam płacić za internet przez określoną liczbę miesięcy. Tak długo, jak odpowiadają nam warunki internetu mobilnego OTVARTA, możemy korzystać z tej oferty. Jeśli po czasie zdecydujemy się na zmianę pakietu, możemy to zrobić w dowolnym momencie. A co ze zmianą operatora? Tutaj też OTVARTA nie robi problemu. Elastyczna współpraca to klucz do sukcesu, a abonament OTVARTA to właśnie to, czego potrzebują studenci.

Z jednej strony student chciałby uzyskać spory pakiet internetu mobilnego za niską cenę. Wydaje się niemożliwe, ale z OTVARTA możemy postawić na bardzo atrakcyjny kompromis. Wydajność i stabilność internetu w połączeniu z niską ceną to gwarancja satysfakcji dla każdego studenta.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.