Rachunek za telefon Jak utrzymać pod kontrolą?

Zbyt wysoki rachunek za telefon?
Sprawdź jak utrzymywać nad nim kontrolę!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak utrzymać pod kontrolą rachunek za telefon?

Dodano dnia: 2019-08-13 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Choć abonament komórkowy generuje stałą opłatę miesięczną, w zakresie której Operator świadczy określone rodzaje i ilość usług, może zdarzyć się, że otrzymamy wyższy rachunek za telefon. Co ma wpływ na nieoczekiwany wzrost opłaty za usługi telekomunikacyjne i jak tego uniknąć?

Jak kontrolować rachunek za telefon?

Jaki abonament wybrać, by płacić mało?

Najważniejszy aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając abonament dla siebie czy bliskich, to określenie intensywności korzystania z różnych rodzajów usług.

Jeśli wykorzystanie telefonu ogranicza się do utrzymywania relacji z bliskimi czy incydentalnych połączeń na telefony stacjonarne, warto zdecydować się na najtańszy abonament, który oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne. Opcja no limit ustrzeże nas przed ponoszeniem dodatkowych opłat za rozmowy, gdy te nieoczekiwanie się przeciągną.

Jeśli telefon to Twoje narzędzie pracy czy też źródło rozrywki, aby utrzymać rachunek w ryzach, warto, abyś wybrał bardziej rozbudowany abonament, w którym oprócz nielimitowanych rozmów i sms-ów, znajdziesz także spory pakiet Internetu mobilnego.

Internet w telefonie a wyższe opłaty

Jeśli korzystasz z Internetu w telefonie, warto abyś dokładnie sprawdził warunki wykonywania usługi. Wykorzystanie określonego transferu danych może wygenerować dodatkowe koszty, dlatego tak ważne jest, aby wybrać Operatora, który nie nalicza dodatkowych opłat za przekroczenie transferu, a jedynie ogranicza prędkość transmisji, tak jak w OTVARTA. Określone w abonamentach ilości danych do wykorzystania dotyczą prędkości LTE, natomiast po ich wykorzystaniu dostęp do Internetu jest nadal możliwy bez żadnych niespodziewanych kosztów. Dzięki temu każdorazowe skorzystanie z Internetu w telefonie jest bezpieczne pod względem generowania wyższych opłat za abonament.

SMS Premium a wyższe opłaty za abonament

Kolejnym działaniem, które może powodować zwiększenie kosztów miesięcznych za abonament, jest wysyłanie SMS i MMS Premium. Są to specjalne usługi przekazywania wiadomości tekstowych lub graficznych o zwiększonej opłacie, które pozwalają uzyskać dostępy do materiałów rozrywkowych, informacyjnych itp. Większy abonament do zapłacenia mogą spowodować w szczególności działania, takie jak:

  • uczestnictwo sms-owe w loteriach oraz konkursach
  • przekazywanie w formie SMS środków na cele charytatywne
  • uzyskiwanie dostępu do płatnych materiałów w Internecie
  • pobieranie gier, tapet czy dzwonków na telefon
  • udział w czatach towarzyskich

Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z podwyższonym rachunkiem za abonament, warto dokonać blokady SMS Premium. To darmowe zabezpieczenie oferowane przez Operatora, dzięki któremu przekazywanie wiadomości na numery Premium zostanie uniemożliwione, a Ty utrzymasz swój rachunek w określonych ryzach. Więcej o SMS Premium dowiesz się tutaj.

Stałe koszty i brak kruczków

Aby cieszyć się stałym, tanim abonamentem za telefon należy na samym starcie dokładnie określić czego oczekujemy od usługi i w jaki sposób wykorzystujemy telefon. Dokładne sprecyzowanie potrzeb pozwoli dobrać najlepszy abonament, którego w żaden sposób nie będzie trzeba rozszerzać o dodatkowo płatne usługi. Należy wybrać Operatora, który oferuje klarowne i korzystne warunki umowy, nie wiąże abonentów długimi umowami i nie stosuje ukrytych zapisów o dodatkowych kosztach. Ważnym aspektem jest płatność za Internet w telefonie – w OTVARTA przekroczenie transferu danych nigdy nie powoduje naliczania dodatkowych opłat, a jedynie powoduje ograniczenie prędkości. Zatem – jeśli chcesz utrzymać rachunek w ryzach, postaw na sprawdzoną sieć, której możesz zaufać i korzystać z jej usług bez ograniczeń, w rozsądnej, stałej cenie!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.