Nagrywanie ekranu w telefonie Jak nagrywać ekran na Twoim urządzeniu?

Nagrywanie ekranu
Poznasz aplikacje do nagrywania ekranu w telefonie

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak nagrywać ekran w telefonie?

Dodano dnia: 2022-06-02 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Nagrywanie ekranu to przydatna funkcja dostępna zarówno w komputerach, na smartfonach czy innych urządzeniach mobilnych. Z jej pomocą można zapisać wszystko to, co dzieje się na pulpicie. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak nagrywać ekran w telefonie, oraz co zrobić w przypadku, gdy musimy skorzystać z funkcji, ale żadne z urządzeń, które posiadamy, nie przewiduje w swoich zasobach takiego rozwiązania.

Jak nagrywać ekran w telefonie?

Jak nagrać ekran w urządzeniach z Androidem i iOS?

W zależności od modelu telefonu sposób uruchomienia nagrywania ekranu może się od siebie różnić – szczególnie, jeśli porównamy smartfon z Androidem z urządzeniem od Apple. Bez względu jednak na system operacyjny każdy współczesny flagowiec taką funkcję przewiduje na liście swoich możliwości. Przejdź dalej i dowiedz się, jak nagrywać ekran w telefonie w zależności od oprogramowania.

Nagrywanie ekranu – Android

Nagrywanie ekranu w telefonach z Androidem jest banalnie proste. Wystarczy rozwinąć górne menu i znaleźć ikonkę Nagrywanie ekranu. Po kliknięciu na ekranie telefonu pojawi się charakterystyczny czerwony punkt z odmierzającym czas nagrywania zegarem.

W niektórych telefonach funkcję nagrywania ekranu można uruchomić poprzez sterowanie gestami – np. Huawei P10 i Huawei P20. Aby uruchomić opcję, wystarczy puknąć dwoma palcami w ekran telefonu. Smartfon zapyta wówczas o zgodę na nagrywanie ekranu.

Jak nagrać ekran w iPhone?

Funkcja nagrywanie ekranu dostępna jest na wszystkich urządzeniach Apple, które korzystają z aktualnej wersji systemu operacyjnego – iOS 11 lub nowszy. Uzyskaj szybki dostęp do funkcji, umieszczając ją w podręcznym menu. Jak nagrywać ekran w telefonie? Zapoznaj się z poniższą instrukcją.

 1. Wejdź w Ustawienia i przejdź do Centrum sterowania.
 2. Wejdź w Dostosowanie Narzędzia i stuknij w Dodaj +, znajdujące się obok funkcji Nagrywanie ekranu.

Od teraz funkcja będzie dostępna w górnym pasku menu. Aby rozpocząć nagrywanie, stuknij w opcję – zacznie się odliczanie. Nagrywanie zatrzymasz, klikając ponownie w czerwony punkt na ekranie.

Aplikacja do nagrywania ekranu w telefonie

W przypadku starszych modeli telefonów funkcja nagrywania ekranu może być niedostępna. Niemniej posiadacze smartfonów mogą wybrać jedną z dwóch polecanych aplikacji do pobrania zarówno w Sklepie Play, jak i App Store lub zainstalować program działający wyłącznie na jednym z systemów.

Jak nagrywać ekran w telefonie? Poniżej przedstawiamy dwie najlepsze aplikacje do pobrania na Androida i iOS. Programy są kompatybilne z jednym, jak i drugim oprogramowaniem, co umożliwia obsługę filmów nawet przy zmianie smartfona.

 1. Mobizen Screen Recorder – nagrasz ekran i dodasz do obrazu takie elementy jak GIF-y, muzykę czy nawet znak wodny.
 2. Screencast-O-Matic – działa na wielu systemach – poza Androidem i iOS spełni oczekiwania osób, chcących nagrać ekran na komputerze stacjonarnym czy laptopie (Windows, Mac, Chromebook). Program ma rozbudowany edytor wideo – animacje, narracja filmu, napisy, wszelkiego rodzaju nakładki.

Jak nagrywać ekran – Android

Wybierz program do nagrywania ekranu z poniższej listy, jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym Android.

 1. ADV Screen Recorder – aplikacja przydatna zarówno do nagrywania ekranu, jak i nagrywania za pośrednictwem wbudowanych kamer w telefonie.
 2. XRecorder – po zakończeniu nagrania można je odpowiednio zmontować, przyciąć, dodać efekty dźwiękowe, muzykę lub tekst.
 3. AZ Screen Recorder – aplikacja daje możliwość przesyłania nagrania na żywo do mediów społecznościowych. Jest to nieco bogatsza wersja pod względem funkcji montażowych od tej przedstawionej powyżej.
 4. Gu Screen Recorder – z pomocą tego programu zarejestrujesz w zasadzie wszystko – wideorozmowy, wydarzenia sportowe, filmy, etc. Dla bardziej wymagających użytkowników aplikację można rozszerzyć do płatnej wersji VIP, która daje jeszcze więcej możliwości.

Jak nagrywać ekran w telefonie - iPhone

Dla użytkowników smartfonów Apple przygotowaliśmy kilka równie ciekawych propozycji programów do nagrywania ekranu i nie tylko.

 1. Record it – jedna z podstawowych aplikacji, dzięki której nagrasz ekran i dodasz swoje reakcje, wykorzystując przednią kamerkę. Program umożliwia zmianę koloru tła, a także dostosowanie prędkości odtwarzania do własnych potrzeb.
 2. RecPro – daje nieograniczony czas nagrywania ekranu. Aplikacja umożliwia zmianę rozdzielczości filmu i dostosowania prędkości transmisji. Z tym programem streamowanie i udostępnianie nagrania jest o wiele prostsze.
 3. ACE Recorder – za pośrednictwem tego programu prześlesz obraz na żywo na swoje social media w jakości 1080p. Zawiera takie funkcje jak: zmiana tła, prędkości odtwarzania, dodawanie GIF-ów.
 4. Screen Recorder + - doskonałe narzędzie do nagrywania poradników, filmów, rozmów i wielu innych. Nagrywa dźwięk wysokiej jakości bez szumów w tle.

Dołącz do sieci OTVARTA i wybierz abonament telefoniczny lub Internet mobilny skrojony do własnych potrzeb

Przenieś numer i skorzystaj z taryf abonamentowych w sieci OTVARTA. O! NAJTAŃSZA! to jedna z najkorzystniejszych ofert dostępnych na rynku. Już za 9,99 zł miesięcznie otrzymasz od nas pakiet 60 minut na rozmowy komórkowe i stacjonarne, rozmowy bez limitu do abonentów, korzystających z usług OTVARTA oraz 2 GB Internetu.

Poznaj najbogatszą ofertę na rynku. Wybierz abonament telefoniczny lub Internet mobilny, który spełni Twoje oczekiwania. Dołącz do sieci OTVARTA już teraz i ciesz się z rozmów z najbliższymi zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.