Internet mobilny Jak podłączyć do telewizora?

Podłączanie internetu mobilnego do telewizora
Wskazówki dotyczące bezprzewodowego podłączania internetu do Smart TV

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak podłączyć internet mobilny do telewizora?

Dodano dnia: 2023-04-13 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

W dzisiejszych czasach internet stał się nieodłącznym elementem codziennego życia, umożliwiając dostęp do nieograniczonej ilości informacji oraz rozrywki. Dzięki możliwości podłączenia telewizora do Wi-Fi będziesz mógł m.in. przenieść ulubione filmy i seriale z małego wyświetlacza smartfona na duży ekran.

Jak podłączyć internet mobilny do telewizora? O tym kilka słów w dalszej części artykułu.

Jak podłączyć internet mobilny do telewizora?

Internet mobilny - co to jest i jak działa?

Internet mobilny to usługa, która pozwala na korzystanie z internetu za pomocą sieci bezprzewodowej. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga podłączenia przewodowego.

Aby skorzystać z internetu mobilnego, należy mieć urządzenie z modułem obsługującym sieć bezprzewodową Wi-Fi, takie jak smartfon, tablet lub telewizor.

Podłączanie internetu bezprzewodowo do Smart TV

Aby połączyć telewizor Smart TV z internetem bezprzewodowo, używa się modułów Wi-Fi, które znajdują się w telewizorze oraz w routerze. Proces podłączania Smart TV do domowej sieci bezprzewodowej jest bliźniaczo podobny do tego, który towarzyszy każdemu użytkownikowi smartfona lub komputera, chcącemu skorzystać z Wi-Fi.

Wystarczy, że przejdziesz do menu telewizora i wyszukasz opcję Ustawienia sieci bezprzewodowej.

Podczas konfiguracji połączenia bezprzewodowego z internetem na ekranie telewizora ukaże się lista dostępnych sieci Wi-Fi. Wybierz domową, prywatną sieć Wi-Fi i wprowadź hasło. Telewizor zostanie automatycznie skonfigurowany.

Udostępnianie internetu mobilnego z telefonu na telewizor

Możesz także udostępnić internet z telefonu na telewizor. Zrobisz to postępując zgodnie z instrukcją.

  1. Na smartfonie włącz usługę Hotspot.
  2. Przejdź do Menu telewizora i znajdź Ustawienia sieci bezprzewodowej.
  3. Wybierz Dostępne połączenia/sieci Wi-Fi.
  4. Wybierz z listy sieć Wi-Fi udostępnioną z telefonu i wpisz hasło (jeśli nie widzisz sieci, wyszukaj ją ręcznie, wpisując nazwę). Hasło znajdziesz na swoim smartfonie (Ustawienia > Przenośny hotspot > Skonfiguruj hotspot Wi-Fi – w zależności od modelu telefonu ścieżka ustawień może się od siebie nieznacznie różnić).
  5. Od teraz możesz korzystać z internetu mobilnego udostępnionego ze smartfona na swoim TV.

Jak podłączyć internet do zwykłego telewizora?

Jeśli Twój telewizor należy do urządzeń sprzed epoki Smart TV, prostym rozwiązaniem będzie podłączenie go do innego urządzenia, które ma łączność z internetem. Telewizor wówczas będzie pełni rolę monitora. Dobrą alternatywą są także dekodery sieciowe oferowane przez różnego rodzaju koncerny mediowe – wystarczy, że połączysz taki dekoder z TV za pomocą kabla HDMI.

Połączenie internetu do TV za pomocą przystawki TV Box

TV Box to niewielkie urządzenie wyposażone w system operacyjny (Android, iOS, inny), który podłączysz do telewizora przez kabel HDMI.

Tego rodzaju przystawki do TV można podłączyć do sieci zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Do ich obsługi służy pilot - te bardziej zaawansowane można obsługiwać za pomocą komend głosowych.

Jak podłączyć internet mobilny do telewizora? Podsumowanie

Podłączenie internetu mobilnego do telewizora może być łatwiejsze, niż myślisz! Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się ulubionymi filmami, serialami i programami na dużym ekranie.

W ofercie OTVARTA znajdziesz internet mobilny z solidną dawką gigabajtów w doskonałej cenie, która pozwoli Ci korzystać ze swoich ulubionych treści online bez żadnych ograniczeń.

Już dziś skorzystaj z usług OTVARTA i ciesz się swobodnym dostępem do internetu mobilnego na swoim telewizorze!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.