Przenoszenie kontaktów na nowy telefon Jak to zrobić?

Chcesz przenieść kontakty na nowy telefon?
Przekonaj się jakie to proste!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak przenieść kontakty na nowy telefon?

Dodano dnia: 2019-05-17 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Nabycie nowego telefonu to ogromna przyjemność dla jego posiadacza, ale także szereg podstawowych czynności do wykonania, które pozwolą spersonalizować nowy sprzęt. Należy do nich przede wszystkim przenoszenie kontaktów. Istnieje wiele metod zapisu danych teleadresowych, w tym kopiowanie kontaktów z telefonu na komputer, import kontaktów do Google czy też zapis numerów na karcie SIM. Sprawdź który sposób okaże się najlepszy dla Ciebie!

Jak przenieść kontakty na nowy telefon?

Zgrywanie kontaktów z telefonu

Import kontaktów na nowy telefon jest czynnością sprawną i prostą, niewymagającą specjalistycznej wiedzy. Warto wykonać kopię kontaktów niezwłocznie po zakupie nowego telefonu, by nigdy nie zaskoczyła nas sytuacja, w której pilnie musimy skontaktować się z kimś, a nie posiadamy stosownych danych teleadresowych.

Wyróżnić można kilka sposobów przenoszenia numerów telefonów na komórkę:

  • kopiowanie kontaktów z telefonu przy użyciu Bluetooth – polega na sparowaniu nowego telefonu ze starym i przesyłaniu danych za pomocą standardu Bluetooth
  • skorzystanie z usług Google (wymaga posiadania konta Google) - pozwala nie tylko na szybki i łatwy import kontaktów w każdym urządzeniu, na którym możliwe jest logowanie, ale także na tworzenie rozmaitych kopii zapasowych (np. aplikacji, zakładek, skrzynki e-mailowej itd.)
  • import z karty pamięci – większość nowoczesnych modeli telefonów posiada wejście microSD, w którym umieszcza się kartę pamięci; na kartę bez problemu można przenieść nie tylko kontakty, ale także szereg innych danych zapisanych w telefonie, np. zdjęcia, muzykę czy dane z kalendarza
  • skorzystanie z usługi iCloud (w przypadku telefonów Apple) – wirtualna funkcjonalność dedykowana różnym modelom iPhone’a, dzięki której oprócz importu numerów telefonów, można archiwizować m.in.: SMS-y, maile czy też ustawienia sprzętu Apple
  • skopiowanie wszystkich zapisanych numerów z telefonu na kartę SIM (w przypadku zmiany jedynie aparatu telefonicznego, a pozostaniu przy aktualnej usłudze telekomunikacyjnej)

Jak przenieść kontakty przy wymianie telefonu lub karty SIM?

Jeśli nabyliście właśnie nowy telefon, czeka Was przeniesienie danych z uprzednio użytkowanego modelu. Jednym z najprostszych sposobów, by zatrzymać i bez zbędnych zabiegów przenieść kontakty na nowy telefon jest zapisanie danych na karcie SIM. Dzięki temu wystarczy przełożyć kartę SIM do nowego smartfona, by mieć dostęp do wszystkich zapisanych kontaktów.

Natomiast jeśli oprócz modelu telefonu, zmieniasz także numer czy wybierasz nowego operatora, musisz wymienić kartę SIM. W takim przypadku należy skopiować numery do pamięci telefonu, skorzystać z synchronizacji z kontem Google, przesłać dane przy udziale Bluetooth lub zapisać je na karcie pamięci.

Sposób przenoszenia kontaktów z telefonu na kartę i odwrotnie zależy od systemu operacyjnego telefonu: Android, iOS czy Windows Phone. W większości przypadków migracji danych teleadresowych, można dokonać w sekcji ustawień kontaktów.

Jak przenieść kontakty przy wymianie telefonu lub karty SIM?

Podsumowując: przeniesienie kontaktów na nowy telefon, to czynność nieskomplikowana, którą można wykonać na szereg różnych sposobów. Wszystko zależy od modelu telefonu (producent) oraz systemu operacyjnego. Jeśli wymieniamy jedynie urządzenie, sprawa jest znacząco uproszczona, dzięki zapisaniu kontaktów na karcie SIM, którą następnie umieszczamy w nowym telefonie. Natomiast jeśli zmieniamy operatora lub numer telefonu, musimy wykorzystać alternatywne metody importu/eksportu danych, które również nie przysparzają większych trudności. Niezależnie jaką metodę wybierzemy, skorzystajmy z niej jak najszybciej, by nie zaskoczyła nas sytuacja, w której zabrakło nam przy sobie danych teleadresowych do naszych bliskich i znajomych.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.