Internet Jak sprawdzić prędkość?

Jak sprawdzić szybkość łącza?
Dowiedz się jak zmierzyć prędkość Internetu i dlaczego warto to zrobić

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak sprawdzić prędkość Internetu?

Dodano dnia: 2021-10-08 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Szybkość Internetu jest jednym z tych elementów, na który użytkownicy zwracają szczególną uwagę podczas wyboru operatora. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że wybór prędkości łącza zależy od indywidualnych preferencji. W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić prędkość Internetu gdy ten zwolni, oraz dlaczego warto dokonywać pomiarów związanych z jego szybkością.

Jak sprawdzić prędkość Internetu?

Jak sprawdzić szybkość Internetu w telefonie – dlaczego warto to robić?

Operatorzy kuszą klientów nowymi ofertami związanymi z prędkością Internetu. W dobie urządzeń mobilnych szybki dostęp do zasobów sieci jest dla wielu użytkowników szczególnie ważny. Podczas wyboru odpowiedniego dostawcy warto przyjrzeć się propozycjom dostępnym na rynku. Szybkość Internetu zależy od mocy sygnału, a także zasięgu sieci. Poza informacjami dotyczącymi samej prędkości podanymi przez usługodawcę na stronie www dobrze jest sprawdzić zasięg samego operatora – nie musi być on zawsze taki sam. Prędkość ładowania stron i filmów oraz pobieranie plików może różnić się od siebie w przypadku częstych podróży i pobytu w mniejszych miejscowościach. Z reguły to właśnie tam dostęp do sieci staje się znacznie ograniczony.

Pomiar prędkości Internetu w telefonie przyda się również tym, którzy w swoim smartfonie posiadają dwie karty SIM – i w tej sytuacji szybkość łącza może się od siebie różnić. W przypadku dużych rozbieżności w jakości połączenia z siecią, w Ustawieniach telefonu warto wybrać tę kartę SIM, która zapewni lepszy dostęp do wirtualnego świata.

Gdzie sprawdzić prędkość Internetu na telefonie? Aplikacja do mierzenia szybkości Internetu

Istnieje wiele narzędzi do przeprowadzania testów związanych z szybkością Internetu. Najpopularniejszym programem jest Speedtest – choć jest on często wykorzystywany przez użytkowników komputerów, można bez większego problemu skorzystać z jego możliwości także na smartfonach. Jak sprawdzić prędkość Internetu? Wystarczy wejść na speedtest.net i pobrać aplikację ze Sklepu Play lub App Store.

To, co sprawia, że warto wybrać właśnie tę aplikację, to funkcjonalność i przyjazność dla użytkownika. Program daje wgląd do historii pomiarów, dzięki czemu można sprawdzić jaka szybkość Internetu była w poprzednich dniach.

Wykonanie testu za pośrednictwem Speedtest jest banalnie proste. Wystarczy kliknąć Start/Rozpocznij test, aby narzędzie dokonało pomiaru prędkości pobierania i szybkości wysyłania danych. Wszystkie dane wyświetlane na ekranie smartfona przypominają tarcze prędkościomierza znanego z deski rozdzielczej samochodu. Wynik wyrażany jest w megabitach na sekundę (Mb/s) – jednostka mocy strumienia danych w nośnikach używanych do transmisji sygnałów. Przed uruchomieniem aplikacji warto sprawdzić, czy aktualnie telefon nie dokonuje żadnych aktualizacji oraz wyłączyć te programy, które zazwyczaj pracują w tle. Dodatkowo należy wyłączyć Wi-Fi i włączyć transmisję danych - o ile została ona wcześniej wyłączona.

Poza powyższym Speedtest informuje o wartości PING. Czym ona jest? PING to polecenie, które służy do diagnozy połączenia z siecią. Mówiąc najprościej PING to czas reakcji Internetu. Im niższa wartość tym lepiej - niski PING to szybsze ładowanie stron.

Wybierz najtańszy Internet mobilny na rynku!

Wybierz taryfę, która nie ogranicza Twojego dostępu do sieci! W OTVARTA znajdziesz ofertę skrojoną na miarę. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, zyskujesz niezawodny dostęp do Internetu. O! SZYBKI 5 GB za 14,99 zł/miesiąc to najtańszy sposób dla mało wymagających. Potrzebujesz pełnej swobody? Dla tych, którzy surfują długimi godzinami, przygotowaliśmy taryfę O! SZYBKI 200 GB!, do której dołożyliśmy kolejne 200 GB dla osób, korzystających z sieci nocą. Jak sprawdzić prędkość Internetu w OTVARTA? Skorzystaj z powyższych możliwości i sprawdź naszą mapę zasięgu. Przenieś swój numer i dołącz do grona zadowolonych klientów. Zapoznaj się z pełną ofertą. Sprawdź promocje ograniczone czasowo.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.