Internet w telefonie Jak sprawdzić zużycie?

Jak sprawdzić ile zostało Internetu?
Dowiedz się jak sprawdzić stan pakietu internetowego w telefonie

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak sprawdzić zużycie Internetu?

Dodano dnia: 2021-03-29 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jeszcze niedawno użytkownicy telefonów komórkowych korzystali ze swoich urządzeń głównie do dzwonienia czy wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie każdy w kieszeni trzyma mini komputer umożliwiający dostęp do mnóstwa udogodnień, multimediów oraz Internetu. Wykorzystywanie aplikacji służących do komunikacji przez Internet zdążyło już wyprzeć standardowe połączenia telefoniczne, dlatego dostęp do sieci jest w przypadku telefonu koniecznością. Co więcej – wielu użytkowników odczuwa duży niepokój na widok braku zasięgu czy przekroczonego limitu danych. Właśnie dlatego tak istotne jest bieżące monitorowanie pakietu. W takim razie, jak sprawdzić zużycie Internetu?

Jak sprawdzić zużycie internetu

Stan Internetu – Ile gigabajtów potrzebujesz?

Podczas podpisywania umowy u operatora decydujesz się na określone warunki – czynnikiem determinującym wybór określonego pakietu często staje się właśnie miesięczna liczba gigabajtów do wykorzystania na połączenie z siecią www. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb, preferencji oraz intensywności użytkowania, powinieneś móc oszacować, jaka wartość miesięcznego Internetu jest dla Ciebie optymalna. Warto wziąć też pod uwagę, że czasami zachodzi potrzeba wykorzystania większej liczby gigabajtów – lepiej zatem zdecydować się ma nieco większy pakiet niż ten, który pozornie wydaje się idealny.

Pamiętaj, że w większości przypadków po przekroczeniu założonego limitu, Internet nie znika całkowicie, tylko zwalnia. Wciąż możesz z niego korzystać, lecz w ograniczony sposób.

Aplikacja mobilna

Wielu operatorów umożliwia swoim klientom korzystanie z mobilnej aplikacji służącej do obsługi konta abonenckiego. Dzięki niej możesz sprawdzić nie tylko stan swojego pakietu danych, ale również liczbę darmowych minut, SMS-ów, PUK czy skontaktować się z Biurem Obsługi. Aplikacje te są całkowicie darmowe, a operatorzy często zachęcają do korzystania z niej poprzez organizowanie cyklicznych konkursów czy oferując darmowe pakiety zwiększające jednorazowo ich miesięczną pulę gigabajtów do wykorzystania na korzystanie z Internetu. Czy brak takiego rozwiązania oznacza, że nie warto podpisywać umowy z siecią? Wręcz przeciwnie. Bywa, że operator woli położyć nacisk na dużo korzystniejsze oferty abonamentowe niż inwestować w aplikacje mobilna. Wiele zależny od preferencji i priorytetów klientów – niektórym zależy na wygodnej obsłudze konta, innym natomiast – na niższych miesięcznych opłatach.

Konto na stronie operatora

Alternatywą dla aplikacji staje się możliwość zalogowania na stronie operatora. Otrzymujesz dostęp do analogicznych informacji i z łatwością sprawdzisz stan pakietu danych. OTVARTA umożliwia swoim abonentom właśnie taką opcję. Na konto internetowe dostaniesz się nie tylko za pośrednictwem komputera, w przeglądarce mobilnej także się zalogujesz.

SMS

Oba poprzednie sposoby sprawdzenia stanu dostępnych gigabajtów wymagają dostępu do Internetu – z czym może być problem w przypadku wyczerpania limitu. Chcąc podchodzić do tego oszczędnie, możesz skorzystać z odmiennej metody zapoznania się ze stanem Internetu – wystarczy napisać SMS do operatora. Każda sieć ma swoje konkretne kody oraz numery, pod które należy wysłać wiadomość tekstową. Otrzymasz informację zwrotną z konkretnymi danymi.

Systemowy monitor zużycia danych

Na końcu warto wspomnieć o tym, że systemy operacyjne takie jak Android czy iOS wyposażone są w swój wewnętrzny monitor zużycia danych. Możesz ustawić w ich obrębie określone limity, dzięki czemu zostaniesz poinformowany ostrzeżeniem o zbliżeniu się do własnoręcznie wyznaczonej granicy. Kiedy zastanawiasz się, jak sprawdzić limit Internetu, wystarczy wejść w ustawienia oraz opcje sieciowe. Tam znajdziesz specjalny wykres, który z dużą dokładnością poinformuje Cię, jak wyglądało zużycie danych na przestrzeni wcześniej wybranego okresu.

Jak sprawdzić ile zostało Internetu – kontrola na bieżąco

Kiedy więc następnym razem będziesz się zastanawiał, jak sprawdzić zużycie Internetu, wykorzystaj jeden z powyższych sposobów. Zachęcamy do bieżącego kontrolowania zużycia danych, ponieważ może dojść do sytuacji, w której będziesz potrzebował skorzystać z Internetu, a Twoje limity abonamentowe Ci to uniemożliwią. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi pakietami, gdzie w niezwykle niskiej cenie uzyskasz dostęp do nawet 200 Gb miesięcznie.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.