Nieznany numer Jak ustalić właściciela?

Jak sprawdzić kto dzwonił z nieznanego numeru?
Dowiedz się jak zidentyfikować sieć komórkową i właściciela numeru

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak ustalić właściciela numeru telefonu?

Dodano dnia: 2021-03-31 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Dylemat: „odebrać czy nie” zna chyba każdy użytkownik telefonu, który przynajmniej raz w życiu zobaczył na wyświetlaczu swojej komórki nieznany numer. Jeszcze kilkanaście lat temu, w erze telefonów stacjonarnych, sprawdzenie właściciela numeru było niemożliwe, więc niepewność towarzyszyła każdemu podniesieniu słuchawki. Dziś jednak istnieje kilka sposobów, dzięki którym identyfikacja sieci po numerze telefonu nie stanowi żadnego problemu. Są nawet metody, dzięki którym dowiesz się, kto wybrał Twój numer, nawet jeśli sam nie masz zapisanego tego kontaktu.

To istotne zwłaszcza dla osób szukających metod na uniknięcie nieprzyjemnych rozmów z telemarketerami i akwizytorami próbującymi sprzedać klientom różne usługi i produkty. Niektóre sieci oferują też atrakcyjne rabaty przy okazji połączeń z konkretnymi operatorami, co również nie jest bez znaczenia. Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, jaka to sieć komórkowa i kto jest właścicielem numeru?

jak ustalić właściciela numeru telefonu

Identyfikacja sieci po numerze telefonu

Przed upowszechnieniem się przenoszenia abonentów do innych operatorów, stosunkowo łatwo można było przypisać numer do sieci. Pierwsze trzy cyfry zwykle udzielały odpowiedzi. Obecnie jednak, kiedy abonenci z dużą swobodą przenoszą swoje numery między różnymi sieciami, w zależności od tego, która akurat mogła zaproponować najciekawsze warunki, sytuacja stała się znacznie bardziej skomplikowana. Przez to interpretacja numerów w oparciu o samodzielne rozpoznawanie cyfr w numerze może nie być już zgodne ze stanem faktycznym.

Mówi się wręcz, że z każdym rokiem liczba klientów zmieniających swojego usługodawcę telekomunikacyjnego opiewa na 2 miliony abonentów. Co zatem możesz zrobić, jeśli chciałbyś dowiedzieć się, kto jest właścicielem?

Sprawdzenie numeru w Internecie

Istnieją strony internetowe, które pozwalają sprawdzić pochodzenie numeru. Wiele z nich pozwoli Ci dowiedzieć się, czy podany numer jest związany z firmą telemarketingową, czy należy do osoby fizycznej. W tym drugim przypadku nie zdobędziesz jednak żadnych dodatkowych informacji przez wzgląd na ustawę o ochronie danych osobowych. Metoda ta ma oczywiście poważne ograniczenie – nie zawsze ma się dostęp do komputera, aby szybko sprawdzić, skąd pochodzi numer. Nie mówiąc już o tym, że czasu na sprawdzenie, kiedy ktoś dzwoni, jest bardzo niewiele. Połączenie tych dwóch czynników powoduje, że w większości przypadków taki sposób nie jest satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Aplikacje weryfikujące numer

O istnieniu takiego problemu zdają sobie sprawę również producenci aplikacji na telefon. Wielu z nich oferuje interesujące funkcjonalności w zakresie identyfikacji numerów należących do konkretnych firm czy instytucji. I tak otrzymując telefon z banku, na wyświetlaczu pojawi się informacja informująca nas o tym, podobnie będzie w przypadku połączenia od telemarketera czy przedstawiciela konkurencyjnej sieci. Z operatorami jest podobnie. Nie istnieje wprawdzie aplikacja, która pokaże nam dane personalne właściciela, lecz otrzymamy informacje na temat operatora – a to już całkiem przydatna wiadomość, zwłaszcza jeśli interesuje Cię, jaka to sieć komórkowa w przypadku połączeń przychodzących. Aplikacje te są w wielu przypadkach całkowicie darmowe, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby je pobrać.

Dane podawane w Internecie

Nieco większym problemem jest odpowiedź na pytanie, jak ustalić właściciela, mając do dyspozycji jedynie kontakt telefoniczny? Warto sobie uświadomić, że numer jest obecnie równie często podawany podczas zakładania kont na różnych portalach, co adres mailowy. Istnieje więc spora szansa, że wpisując sam numer do wyszukiwarki internetowej, w końcu znajdziemy jego właściciela. Tym bardziej że wielu użytkowników mediów społecznościowych, takich ja Facebook czy Linked In często podaje swoje dane kontaktowe. Kiedy zobaczysz więc niezapisany numer na ekranie swojego telefonu, dobrym pomysłem może okazać się wpisanie go do wyszukiwarki internetowej, a nuż szybko znajdziesz personalia osoby próbującej się z Tobą skontaktować.

Jaka to sieć komórkowa i kim jest właściciel?

Zadane wyżej pytania raczej nie przestaną zaprzątać głowy użytkowników smartfonów, widzących nieznany numer próbujący się z nimi połączyć. To naturalny mechanizm psychologiczny, że, widząc obce połączenie, zaczynamy zastanawiać się nad powodem wykonania telefonu. Najczęściej oczywiście okazuje się, że to pomyłka lub telemarketer. Mimo wszystko warto upewnić się, kto usiłuje się z Tobą połączyć.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.