Wypowiedzenie umowy u innego operatora

Planujesz zmienić operatora ale nie wiesz jak wypowiedzieć umowę?
W tym artykule dowiesz się o najważniejszych informacjach na temat rezygnacji umowy u innego operatora.

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak wypowiedzieć umowę u innego operatora?

Dodano dnia: 2019-01-29 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Wraz z rozpoczęciem nowego, 2019 roku warto podjąć zmiany na lepsze w kwestiach, które na co dzień ułatwiają nam normalne funkcjonowanie. W szczególności należy przeanalizować obecne koszty, które ponosimy za korzystanie z Internetu oraz opłaty za abonament telefoniczny, po to, by z nowym rokiem móc zaoszczędzić w tym aspekcie wiele środków i przeznaczyć je na inne przyjemności. Analiza rynku telekomunikacyjnego i porównanie abonamentów szybko uświadomi Ci, że rezygnacja z umowy u Twojego obecnego operatora i przeniesienie numeru do OTVARTA to najlepszy krok, jaki możesz podjąć, w dążeniu do wydajniejszego zarządzania swoim budżetem. Nasza oferta jest na tyle konkurencyjna, że bez wątpienia weźmiesz też pod uwagę wypowiedzenie obecnej umowy o Internet, by cieszyć się najniższymi cenami za pakiet LTE w OTVARTA.

Przeniesienie numeru najprostszą formą rezygnacji z umowy

Jeśli zastanawiasz się jak w prosty sposób wypowiedzieć umowę u swojego obecnego operatora, po prostu przenieś numer do OTVARTA. Dzięki temu nie utracisz obecnego numeru telefonu, a wszystkie formalności związane z wypowiedzeniem pozostaną w naszych rękach. To dla Ciebie zdecydowanie najprostszy, przyjazny sposób rezygnacji z umowy, ponieważ nie musisz martwić się analizą i kompletowaniem całej niezbędnej dokumentacji, ani trudnić się wizytą w siedzibie Twojego obecnego operatora. Wystarczy, że złożysz do nas odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. Pozostałe formalności, w tym również wypowiedzenie umowy z poprzednią siecią, załatwimy za Ciebie. Żadna inna forma rezygnacji z umowy abonenckiej nie jest tak prosta, szybka i przyjemna, jak przeniesienie numeru! Sprawdź szczegóły przenoszenia numeru.

Rezygnacja z telefonu stacjonarnego

Jako kolejną formę oszczędności na usługach telekomunikacyjnych warto wziąć pod uwagę opcję rezygnacji z telefonu stacjonarnego. Obecnie z tego wariantu telefonii korzystają zazwyczaj osoby starsze oraz firmy. Jeszcze parę lat temu telefon stacjonarny wydawał się korzystną opcją cenową, wykorzystywał aparat telefoniczny łatwy w obsłudze, o podstawowej funkcji wykonywania połączeń. Wraz z rozwojem technologicznym rynku telefonów komórkowych powstało całe mnóstwo ulepszonych alternatyw dla telefonów stacjonarnych – zarówno komórek o łatwej obsłudze, dedykowanych seniorom, jak również zaawansowanych smartfonów, które doskonale sprawdzają się w biznesie. Oprócz rozwoju w technologiach, nastąpił również rozkwit korzystnych ofert na abonament komórkowy i Internet mobilny. Niegdyś kosztowne formy opłat za usługi telekomunikacyjne, kierowane głównie dla majętnych osób, dziś stają się tanią i efektywną alternatywą dla utrzymywania numerów stacjonarnych. W dobie zaistniałych zmian, rezygnacja z telefonu stacjonarnego na rzecz taniego abonamentu komórkowego w sieci OTVARTA to jedyna słuszna droga do oszczędności i zyskania dodatkowych funkcji telekomunikacyjnych, w niższej cenie.

Rezygnacja z umowy u innego operatora

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i jednocześnie zyskania atrakcyjnego pakietu usług w naszej sieci na pewno zachęca Cię do zmiany operatora, dlatego musisz dowiedzieć się, jak wypowiedzieć umowę u obecnego dostawcy. Każda sieć komórkowa posiada własny regulamin i indywidualne postanowienia kontraktu, dlatego też nie istnieje jednoznaczny wzór na wypowiedzenie umowy. Możesz zgłosić się do naszych konsultantów, którzy pokierują Cię do odpowiednich oddziałów i podpowiedzą, co możesz zrobić, by rezygnacja z umowy przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Będą Ci potrzebne przede wszystkim:

• obowiązujące Cię na ten moment dokumenty czyli podpisana przez Ciebie umowa z obecnym operatorem. W treści na pewno znajdziesz zapis dotyczący czasu trwania umowy oraz okresu wypowiedzenia, do zachowania którego jesteś zobligowany. Pamiętaj, że w naszej sieci zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów i oferujemy w wielu przypadkach brak minimalnego czasu trwania umowy oraz krótkie okresy wypowiedzenia.

• aktualny dokument tożsamości, na podstawie którego rezygnacja z umowy będzie w ogóle możliwa. Jeśli nie Ty podpisywałeś umowę na dostarczanie usług telekomunikacyjnych, z których korzystasz, wypowiedzenie umowy musi nastąpić ze strony osoby, która prawnie figuruje jako odbiorca tych usług. Niektórzy operatorzy wyrażają zgodę na złożenie wypowiedzenia przez osobę pisemnie upoważnioną (bez upoważnienia notarialnego), ale są to kwestie indywidualne i każda sieć podchodzi do nich na własnych warunkach.

• informacje o najbliższych salonach Twojego operatora, ponieważ zazwyczaj rezygnacja z umowy następuje osobiście

• w zależności od usługi, jaką pobierasz z obecnej sieci, możesz potrzebować specjalnego wzoru wypowiedzenia umowy, dostępnego na stronie lub w siedzibie Twojego dostawcy

Wypowiedzenie umowy o Internet

Jeśli chcesz dokonać pozytywnych zmian w zakresie opłat za Internet, najlepszą ku temu drogą będzie rozważenie wypowiedzenia umowy o Internet u Twojego obecnego dostawcy. Podobnie, jak w przypadku rezygnacji z umowy na abonament telefoniczny, także i w kwestii Internetu musisz się odpowiedniego przygotować. Uniwersalne wzory wypowiedzenia umowy o Internet wskazują, aby zawrzeć na nich:

• dane personalne abonenta

• datę wraz z miejscowością, w której umowa została podpisana

• dane operatora

• tytuł pisma wskazujący na wypowiedzenie umowy

• identyfikator usługi, której dotyczy wypowiedzenie np. numer umowy, numer identyfikacyjny, nazwa usługi

• treść jednoznacznie wskazująca wolę odstąpienia od umowy w danym czasie wraz z odwołaniem się do faktycznej możliwości złożenia takowej rezygnacji

Zmiana dostawcy Internetu i wybranie naszej oferty daje Ci nieograniczone możliwości, ponieważ posiadamy pakiety ultraszybkiego, mobilnego Internetu LTE z umową bez minimalnego czasu trwania. Dzięki temu bez względu czy zdecydujesz się zmianę miejsca zamieszkania, zechcesz powiększyć lub pomniejszyć obecny pakiet danych lub będzie miał miejsce inny, nieoczekiwany powód osobisty – nasza oferta Internetu mobilnego zawsze będzie dostosowana do Twoich potrzeb i elastyczna pod względem warunków!

Formy rezygnacji z umowy i konsekwencje odstąpienia

Jeśli chcesz, aby rezygnacja z umowy została rozpatrzona do konkretnego terminu, musisz złożyć wypowiedzenie odpowiednio wcześniej. Większość operatorów sieci komórkowych oraz dostawców usług internetowych zastrzega sobie rozpatrzenie rezygnacji z umowy w ciągu jednego, pełnego okresu rozliczeniowego, liczonego od daty wpływu wypowiedzenia. Jeśli zatem złożysz rezygnację z umowy w połowie miesiąca, najpewniej zakończenie kontraktu nastąpi na koniec kolejnego miesiąca.

Wypowiedzenie u operatora, niezależnie czy mowa o abonamencie telefonicznym czy o Internecie, zazwyczaj przybiera następujące formy:

rezygnacja z umowy złożona osobiście – odbywa się w siedzibie / oddziale operatora. Z reguły jest to najskuteczniejsza forma złożenia dyspozycji, gdyż w razie jakichkolwiek wątpliwości lokalne biuro obsługi Klienta dysponuje zespołem specjalistów, którzy na bieżąco pomogą sformułować odpowiedni dokument.

wypowiedzenie pisemne – wysyłane pocztą tradycyjną lub bezpośrednio dostarczone w formie pisemnej do najbliższego biura obsługi. Jest to wygodna opcja w szczególności wśród operatorów, którzy umieszczają gotowy druk wypowiedzenia umowy na swojej stronie www.

zgłoszenie rezygnacji e-mailem – niektórzy operatorzy umożliwiają wysyłkę wypowiedzenia przy użyciu poczty elektronicznej, wówczas wymagany jest bezpieczny podpis elektroniczny.

Pamiętaj – jeśli zastosowałeś się do warunków rezygnacji z umowy, które stawia przed Tobą Twój obecny operator, nie masz powodów do obaw przed konsekwencjami. Zawsze masz prawo do zmiany operatora, niezależnie od powodu. Miej na uwadze, że w przypadku rezygnacji z dostawcy usług internetowych, najpewniej zostaniesz poproszony o zwrot udostępnionego Ci sprzętu (routera, adaptera etc.).

O czym jeszcze należy pamiętać składając rezygnację z umowy o Internet lub telefon?

Sposobów na to, jak wypowiedzieć umowę obecnemu dostawcy jest wiele i zależą one od indywidualnych ustaleń wynikających z umowy. W każdym przypadku należy dokładnie przeanalizować dokument na mocy którego współpracujesz z inną siecią. Pamiętaj, że obowiązują Cię terminy wypowiedzenia oraz konieczność zastosowania się do wewnętrznych formalności każdej firmy. Zazwyczaj proces rezygnacji jest prosty i przebiega w sprawny sposób. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, chętnie pomożemy Ci w przeniesieniu numeru do naszej sieci oraz w wypowiedzeniu umowy o Internet u innego dostawcy, na rzecz skorzystania z naszej najlepszej na rynku oferty Internetu mobilnego. Nie zwlekaj, zacznij nowy rok, zyskując nowe usługi telekomunikacyjne w nowych, niższych cenach!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.