Zabezpieczenie aplikacji hasłem Jak to zrobić?

W jaki sposób użyć haseł do zabezpieczenia aplikacji?
Sprawdź nasz poradnik!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak zabezpieczyć aplikacje hasłem?

Dodano dnia: 2023-07-18 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Aplikacje mobilne i webowe są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Od komunikacji z bliskimi po obsługę finansów, aplikacje przechowują wiele naszych prywatnych informacji. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć je przed nieautoryzowanym dostępem. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów ochrony prywatności w aplikacjach jest zastosowanie solidnego hasła.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek i porad, jak zabezpieczyć aplikacje hasłem, aby chronić swoje dane przed osobami niepowołanymi.

Jak zabezpieczyć aplikacje hasłem

Zabezpieczenie aplikacji hasłem

Aplikacje zainstalowane na telefonie możesz zabezpieczyć m.in. poprzez:

 • wprowadzenie hasła na wybrane aplikacje w ustawieniach telefonu,
 • zainstalowanie na smartfonie aplikacji AppLock.

Zablokuj aplikacje w ustawieniach telefonu

W przypadku pierwszego sposobu, o którym wspomnieliśmy wyżej, należy:

 • znaleźć na ekranie telefonu Ustawienia,
 • Przejść do sekcji Zabezpieczenia lub Aplikacje,
 • wybrać opcję Blokada Aplikacji,
 • postępować zgodnie z instrukcjami – wybierz wzór, kod, etc. do blokowania aplikacji,
 • wybrać aplikacje, które chcesz zabezpieczyć hasłem.

W zależności od modelu telefonu sposób zabezpieczania aplikacji hasłem może się od siebie różnić.

Zablokuj aplikacje, instalując AppLock

Jeśli chcesz chronić dostęp do programów na smartfonie w inny sposób, pobierz ze sklepu AppLock.

AppLock to aplikacja mobilna, która umożliwia zabezpieczanie innych aplikacji na urządzeniu za pomocą hasła, wzoru, odcisku palca lub PIN-u. Działa jako dodatkowa warstwa ochrony, która umożliwia kontrolę dostępu do wybranych aplikacji na smartfonie lub tablecie.

AppLock oferuje różne opcje zabezpieczeń, które można dostosować do indywidualnych preferencji. Możesz zastosować blokadę dla poszczególnych aplikacji, takich jak skrzynka odbiorcza wiadomości, galeria zdjęć, aplikacje bankowe, media społecznościowe lub innej.

Główne funkcje AppLock obejmują:

 • Hasło lub wzór: możesz ustawić własne hasło, lub wzór, które będzie wymagane do odblokowania wybranych aplikacji.
 • Odcisk palca: jeśli Twój smartfon obsługuje skanowanie odcisków palców, AppLock może wykorzystać tę funkcję jako dodatkowy sposób uwierzytelniania.
 • PIN: możesz również ustawić prosty kod PIN jako blokadę dla aplikacji.
 • Wybrane aplikacje: AppLock pozwala wybrać konkretne aplikacje, które mają być zabezpieczone. Możesz dostosować listę aplikacji, które wymagają hasła, reszta programów natomiast pozostanie dostępna bez ograniczeń.
 • Ukrywanie ikon: AppLock umożliwia również ukrywanie ikon z ekranu głównego, aby utrzymać prywatność. Ukryte aplikacje będą wymagały hasła, aby je uruchomić.
 • Ochrona ustawień: AppLock chroni również ustawienia systemowe przed dostępem osób niepowołanych. Możesz zabezpieczyć ustawienia aplikacji, Wi-Fi, Bluetooth i inne funkcje systemowe.

AppLock jest przydatnym narzędziem dla tych, którzy chcą zwiększyć prywatność i ochronić swoje dane na urządzeniach mobilnych. Program pozwala użytkownikom kontrolować dostęp do swoich zasobów jeśli udostępniasz swoje urządzenie innym użytkownikom lub martwisz się o bezpieczeństwo danych w przypadku kradzieży, lub utraty urządzenia.

Warto wiedzieć, że...

...AppLock stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń i nie zastępuje ogólnych środków ostrożności, takich jak silne hasła na poziomie systemu operacyjnego i regularne aktualizacje oprogramowania.

Dlaczego warto zabezpieczyć aplikacje hasłem?

Wprowadzenie hasła do aplikacji uniemożliwia osobom niepowołanym uzyskanie dostępu do Twoich danych. Nawet jeśli ktoś uzyska fizyczny dostęp do Twojego urządzenia, bez hasła nie będzie w stanie otworzyć aplikacji i uzyskać dostępu do informacji wrażliwych.

Tworzenie silnego hasła zabezpieczeń dla aplikacji

Tworzenie silnego hasła to pierwszy krok w zabezpieczaniu aplikacji. Twoje hasło powinno być unikalne i trudne do złamania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci solidnie zabezpieczyć dostęp:

1. Długość hasła

Im dłuższe hasło, tym trudniejsze do złamania. Zaleca się, aby hasło składało się z co najmniej 8 lub nawet 12 znaków.

2. Złożoność hasła

Twoje hasło powinno zawierać kombinację małych i dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Unikaj używania prostych słów czy sekwencji znaków, które łatwo można złamać.

3. Unikanie oczywistych haseł

Unikaj używania oczywistych haseł, takich jak "123456" lub "hasło". Takie zabezpieczenia są niezwykle łatwe do złamania. Wybierz coś oryginalnego i niepowiązanego z Twoją tożsamością, aby utrudnić hakerom zadanie.

Bezpieczne przechowywanie haseł do aplikacji

Podczas tworzenia silnego hasła ważne jest również, aby zadbać o jego bezpieczne przechowywanie. Oto kilka sposobów, jak możesz to zrobić:

1. Manager haseł

Wykorzystanie menedżera haseł to świetny sposób na przechowywanie i zarządzanie wszystkimi swoimi hasłami. Menedżer generuje i przechowuje silne hasła dla każdej aplikacji. Ty natomiast musisz zapamiętać główne hasło do menedżera.

2. Szyfrowanie haseł

Jeśli zdecydujesz się przechowywać hasła samodzielnie, upewnij się, że są one zaszyfrowane. Możesz użyć narzędzi do szyfrowania dostępnych online lub skorzystać z funkcji szyfrowania w systemie operacyjnym.

Zabezpieczanie aplikacji mobilnych hasłem – różne metody ochrony

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnych, istnieje wiele sposobów ich zabezpieczania. Oto kilka popularnych metod:

1. Odblokowywanie za pomocą odcisku palca

Wiele nowoczesnych smartfonów oferuje funkcję odblokowywania aplikacji za pomocą odcisku palca. Ta metoda jest wygodna i bezpieczna, ponieważ czytnik odczytuje wyłącznie Twoje linie papilarne.

2. Wykorzystanie funkcji rozpoznawania twarzy

Inną popularną metodą jest wykorzystanie funkcji rozpoznawania twarzy. Twój smartfon może zeskanować twarz i używać obrazu jako formy uwierzytelniania do odblokowywania aplikacji.

Aktualizacja aplikacji i systemu operacyjnego

Regularna aktualizacja aplikacji i systemu operacyjnego jest kluczowa dla zapewnienia ochrony Twoich programów. Aktualizacje często zawierają poprawki związane z zabezpieczeniami, które eliminują luki wykorzystywane przez osoby niepowołane.

Dlatego należy regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji i instalować je jak najszybciej.

Ostrzeżenia dotyczące phishingu

Oszustwo SMS, czyli phishing, to popularna metoda wykorzystywana przez cyberprzestępców do kradzieży danych. Uważaj na podejrzane wiadomości e-mail, linki i strony internetowe, które mogą próbować przechwycić Twoje hasło. Upewnij się, że strona, na której wprowadzasz swoje hasło, jest bezpieczna i autentyczna.

Jak radzić sobie z utratą hasła?

Jeśli zapomnisz hasła do swojej aplikacji, nie wpadaj w panikę. Wiele programów oferuje opcję resetowania hasła, która umożliwia Ci odzyskanie dostępu do swoich danych. Upewnij się, że masz skonfigurowaną prawidłową metodę odzyskiwania, taką jak adres e-mail lub numer telefonu.

Zabezpieczanie aplikacji webowych hasłem

Podobnie jak aplikacje mobilne, aplikacje webowe również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

Jak zabezpieczyć aplikacje hasłem? Oto kilka ważnych kroków, które powinieneś podjąć:

1. Bezpieczne hashowanie haseł

Ważne jest, aby przechowywać hasła w bezpieczny sposób na serwerze. Hasła powinny być hashowane przed zapisaniem w bazie danych, aby nawet administratorzy serwera nie mieli do nich dostępu.

2. Ustalanie zasadne strony serwerowej

Zabezpieczanie aplikacji webowych nie kończy się na stronie klienta. Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć stronę serwerową, stosując odpowiednie zasady ochrony, takie jak unikanie ataków XSS i SQL injection.

Monitoring aktywności i logowanie

Ostatnim krokiem w zabezpieczaniu aplikacji jest monitorowanie aktywności i logowanie. Twój system powinien być w stanie zarejestrować wszelkie podejrzane działania, takie jak próby nieudanego logowania czy podejrzane zmiany w ustawieniach.

Regularnie sprawdzaj logi, aby wykryć ewentualne próby naruszenia bezpieczeństwa i podjąć odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia aplikacji.

Jak zabezpieczyć aplikacje hasłem? Podsumowanie

Zabezpieczanie aplikacji hasłem to niezwykle ważny krok w ochronie Twojej prywatności online. Tworzenie silnego hasła, bezpieczne przechowywanie haseł, dwuskładnikowe uwierzytelnianie oraz regularna aktualizacja aplikacji i systemu operacyjnego to tylko niektóre z najważniejszych praktyk, które powinieneś zastosować.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo w sieci zależy w dużej mierze od Ciebie.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.