Wybór telefonu dla dziecka Na co zwrócić uwagę?

Z jakiego telefonu powinno korzystać dziecko?
Sprawdź, czym kierować się przy wyborze telefonu dla dziecka

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jaki telefon wybrać dla dziecka?

Dodano dnia: 2019-08-27 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Telefon komórkowy to narzędzie komunikacji oraz źródło rozrywki nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Posiadanie smartfona przez dziecko pozwala na sprawną i stałą komunikację z rodzicami oraz zapewnia dostęp do wielu materiałów o charakterze rozrywkowym i edukacyjnym. Na rynku nie znajdziemy smartfonów specjalnie dedykowanych dzieciom, dlatego, aby korzystały one z komórek w sposób racjonalny i bezpieczny, należy wybrać model wyróżniający się konkretnymi cechami. Sprawdźmy zatem jaki telefon wybrać dla kilku- czy kilkunastolatka, a także jaki abonament dla dziecka okaże się najlepszy.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie telefonu dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telefonu dla dziecka?

Telefon dla dziecka musi charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością, posiadać konkretne funkcje oraz stanowić bezpieczne źródło komunikacji i zabawy. Najważniejsze cechy i wyposażenie, którym powinien wyróżniać się telefon dla dziecka to:

  • odporny ekran
  • pojemna bateria
  • funkcja GPS
  • WiFi
  • dobry procesor
  • możliwość założenia blokady rodzicielskiej

Oczywiście zaopatrując najmłodszych w telefon komórkowy, należy oprócz specyfikacji technicznej modelu, wziąć także pod uwagę wybór najlepszego abonamentu dla dziecka, który zostanie dopasowany odpowiednio do potrzeb i możliwości finansowych rodziców.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

Smartfony w rękach dzieci są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też tak ważny jest wybór telefonu z odpornym i solidnym wyświetlaczem. Naprawa samej szybki potrafi być bardzo kosztowna, nie wspominając o wymianie całego ekranu, która może osiągać kwoty zbliżone do równowartości nowego telefonu. Trzeba zatem zadbać o solidną ochronę ekranu już na samym początku użytkowania. Służą do tego folie ochronne i szkła hartowane, które można nabyć od producenta modelu telefonu lub w popularnych sklepach z elektroniką czy akcesoriami GSM. Dodatkową ochronę i dopełnienie wyglądu smartfonów dla najmłodszych będzie stanowić zabezpieczające etui z motywem dziecięcym.

Bateria o dużej pojemności

Najmłodsi użytkownicy telefonów komórkowych potrafią spędzać dużo czasu przed ekranami swoich urządzeń, dlatego tak ważne jest, aby wybrany model uwzględniał dużą i mocną baterię. Korzystanie z aplikacji mobilnych, granie w gry czy przeglądanie Internetu przekłada się na zwiększone zużycie energii. Wykorzystanie przez dziecko głównych pokładów energii akumulatora na dodatkowe funkcje telefonu może sprawić, że telefon będzie rozładowywał się szybko i w najmniej oczekiwanych momentach, przez co nie dodzwonimy się do pociechy, gdy będzie to niezbędne. Dlatego zastanawiając się jaki telefon dla dziecka wybrać, postaw na model wyposażony w mocną baterię.

Wbudowany GPS

Niektórzy rodzice jako pierwszy telefon dla dziecka wybierają starsze czy używane modele telefonów, gdyż istnieje większe ryzyko uszkodzenia, zagubienia, kradzieży i innych przypadków losowych. Obdarowując dziecko telefonem starszego typu warto jednak uwzględnić, czy model posiada wbudowany moduł GPS, który pozwoli na namierzanie obecnego miejsca pobytu Twojego dziecka. Dzięki tej funkcji zwiększasz bezpieczeństwo małolatka i masz pewność gdzie aktualnie przebywa, co jest przydatne szczególnie w przypadku mniejszych dzieci. Do lokalizowania dziecka przez telefon służą specjalne aplikacje, które z łatwością zainstalujesz na jego i swoim urządzeniu.

Wi-Fi i Internet mobilny

Obecnie nawet bardzo małe dzieci z łatwością korzystają z urządzeń mobilnych, na których oglądają bajki, grają w proste gry czy słuchają dziecięcych piosenek. Powstaje coraz więcej kanałów i aplikacji, które zawierają wyłącznie materiały dla najmłodszych, a ich przeglądanie możliwe jest online. Potrzeba do tego sporej ilości Internetu, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w telefon z funkcją WiFi lub też zdecydować się na abonament z największą ilością danych do wykorzystania w szybkości LTE.

Silny procesor

Mali użytkownicy smartfonów często korzystają z gier i aplikacji, które wykorzystują maksymalną moc telefonów. Obciążenie pamięci dużą ilością zainstalowanych dodatków wpływa negatywnie na jakość użytkowania urządzenia. Do wydajnej pracy telefonu potrzebny jest dobry procesor, który z łatwością poradzi sobie z dużą ilością otwartych aplikacji i gier, a także obciążoną pamięcią wewnętrzną. Warto zatem doinwestować zakup nowego telefonu dla dziecka, uwzględniając parametry procesora i pamięci RAM.

Abonament dla dziecka

Zbliżający się początek roku szkolnego to dobra okazja, by wybrać nowy abonament komórkowy dla dziecka. W OTVARTA oferujemy szeroki przekrój pakietów, od najtańszych po te najbardziej rozbudowane. W zależności od wieku i potrzeb telekomunikacyjnych dziecka możesz wybrać podstawową ofertę O! Najlepsza!, z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich i obszernym pakietem danych komórkowych do wykorzystania w technologii LTE. Dla starszych i bardziej aktywnych w sieci małolatków doskonale sprawdzą się rozbudowane abonamenty np. O! Korzystna! czy O! Swobodna!, które zawierają bardzo duże pakiety Internetu mobilnego i pozwalają na swobodne przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów i słuchanie muzyki, a także obejmują nieograniczoną ilość minut do wszystkich sieci. Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami i wybierz najlepszy abonament dla Twojego dziecka!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.